Highest Winning Score Overall Comments

Highest all-time winning game scores, including 8-man and 11-man football.  Note, some teams on this list are currently 8-man but that the time of the game were competing in 11-man ball.

 

Rank Team Opponent Score
1 St. John-Endicott vs. Odessa, 1B First Round, 2006-11-17 92-68
2 Tri-Cities Prep vs. Lummi, 1B Championship, 2009-12-04 80-40
3 Almira-Coulee-Hartline vs. Lummi, 1B Semifinals, 2007-11-24 80-50
4 Pateros vs. Touchet, 1B Championship, 1995-12-02 76-20
5 Pateros vs. LaCrosse/Washtucna, 1B First Round, 1995-11-18 76-42
6 Odessa vs. Neah Bay, 1B Championship, 1989-12-02 74-28
7 Touchet vs. Odessa, 1B First Round, 1995-11-17 74-32
8 Napavine vs. Prescott, 1B Championship, 1976-11-20 74-60
9 Pateros vs. Crescent, 1B Semifinals, 1994-11-25 74-64
10 Crescent vs. Touchet, 1B Semifinals, 1996-11-30 72-14
11 Colton vs. Waterville-Mansfield, 1B First Round, 1990-11-10 72-38
12 Touchet vs. Clallam Bay, 1B Championship, 1998-12-05 71-48
13 Royal vs. Toledo, 1A Championship, 1996-12-07 70-0
14 Pasco vs. Bethel, 4A Quarterfinals, 2004-11-20 70-28
15 Columbia-Hunters vs. Freeman, 2B Semifinals, 1988-11-25 69-8
16 Touchet vs. Inchelium, 1B First Round, 1998-11-21 69-30
17 Adna vs. Seattle Lutheran, 2B First Round, 2009-11-13 68-0
18 Taholah vs. Wishkah Valley, 1B First Round, 1997-11-21 68-0
19 Pullman vs. Quincy, 2A Quarterfinals, 1999-11-19 68-26
20 Columbia-Hunters vs. LaCrosse/Washtucna, 1B First Round, 1993-11-20 68-38
21 Meridian vs. Hoquiam, 2A First Round, 2003-11-15 66-0
22 Capital vs. Franklin, 3A First Round, 1993-11-12 66-6
23 Mansfield vs. Neah Bay, 1B Semifinals, 1988-11-25 66-12
24 Bridgeport vs. Neah Bay, 1B Semifinals, 1988-11-25 66-12
25 Lummi vs. Wishkah Valley, 1B First Round, 2009-11-20 66-16
26 Pateros vs. Taholah, 1B Semifinals, 1991-11-29 66-18
27 LaCrosse-Washtucna vs. Lummi, 1B Semifinals, 2005-11-25 66-28
28 DeSales vs. Reardan, 2B First Round, 1997-11-22 65-20
29 Lummi vs. Neah Bay, 1B Semifinals, 2009-11-27 64-36
30 Lummi vs. Pe Ell, 1B First Round, 2005-11-19 64-40
31 LaCrosse-Washtucna vs. Wishkah Valley, 1B Championship, 2008-12-06 64-62
32 Cascade Christian vs. White Pass, 1A First Round, 2003-11-15 63-7
33 Bellevue vs. Lindbergh, 3A First Round, 2005-11-12 63-7
34 Skyline vs. South Kitsap, 4A First Round, 2009-11-14 63-14
35 Lummi vs. Taholah, 1B First Round, 2010-11-20 63-18
36 Richland vs. Mead, 4A First Round, 1989-11-11 63-21
37 Touchet vs. Inchelium, 1B Semifinals, 1994-11-26 63-24
38 Tumwater vs. East Valley (Spokane), 2A Semifinals, 2010-11-29 63-27
39 Cashmere vs. Riverside, 2A First Round, 2002-11-16 63-28
40 Newport (Bellevue) vs. Clover Park, 3A First Round, 1997-11-14 63-56
41 Archbishop Murphy vs. Castle Rock, 2A Quarterfinals, 2005-11-20 62-0
42 Ferndale vs. Eastside Catholic, 3A First Round, 1997-11-15 62-6
43 Wahkiakum vs. North Beach, 2B Quarterfinals, 2004-11-12 62-12
44 Odessa vs. Colton, 1B First Round, 1992-11-20 62-16
45 Odessa vs. Colton, 1B First Round, 1993-11-20 62-20
46 Yelm vs. Monroe, 3A First Round, 1987-11-13 62-20
47 Touchet vs. Harrington, 1B First Round, 1979-11-16 62-28
48 Clallam Bay vs. Sprague/Harrington, 1B First Round, 1999-11-20 62-28
49 Odessa vs. Rosalia, 1B First Round, 1990-11-09 62-34
50 Colton vs. Davenport, 2B Semifinals, 1975-11-14 61-0
51 Mossyrock vs. Chief Leschi, 2B First Round, 1997-11-21 61-12
52 Prosser vs. Ellensburg, 3A First Round, 2005-11-12 61-12
53 Lummi vs. Neah Bay, 1B Semifinals, 2010-11-27 61-14
54 Meridian vs. Orting, 2A Semifinals, 1999-11-27 61-21
55 DeSales vs. Mossyrock, 2B Championship, 1997-12-06 61-28
56 DeSales vs. Liberty (Spangle), 2B Semifinals, 1998-11-27 61-28
57 Colfax vs. River View, 1A Quarterfinals, 2001-11-16 60-0
58 Royal vs. Lakeside (9 Mile Falls), 1A First Round, 2007-11-10 60-7
59 Bellevue vs. Kennedy, 3A First Round, 2002-11-16 60-7
60 Zillah vs. Lake Roosevelt, 1A Quarterfinals, 2001-11-17 60-8
61 LaCrosse-Washtucna vs. Columbia (Hunters), 1B Championship, 2004-12-04 60-12
62 Colton vs. Lake Quinault, 1B Semifinals, 1990-11-17 60-14
63 Asotin vs. Reardan, 2B First Round, 2008-11-14 60-17
64 LaCrosse-Washtucna vs. Jubilee Christian, 1B Championship, 2003-12-05 60-20
65 Crescent vs. Wishkah Valley, 1B First Round, 1985-11-25 60-24
66 Lakes vs. Lynden, 3A First Round, 1997-11-15 60-34
67 Bellevue vs. Timberline, 3A First Round, 2010-11-12 59-14
68 Prescott vs. Pe Ell, 1B Championship, 1975-11-14 58-0
69 Cashmere vs. Elma, 2A Quarterfinals, 2005-11-19 58-7
70 Odessa vs. Cusick, 1B Semifinals, 2000-11-25 58-8
71 LaCrosse-Washtucna vs. Sprague/Harrington, 1B First Round, 2005-11-18 58-8
72 Archbishop Murphy vs. Interlake, 2A Quarterfinals, 2010-11-20 58-13
73 Zillah vs. Warden, 1A Quarterfinals, 2003-11-22 58-17
74 Clallam Bay vs. LaCrosse/Washtucna, 1B First Round, 1980-11-22 58-20
75 Touchet vs. Columbia (Hunters), 1B Semifinals, 1998-11-28 58-26
76 Wishkah Valley vs. Soap Lake, 1B Semifinals, 1983-11-25 58-32
77 Odessa vs. Tri-Cities Prep, 1B Semifinals, 2007-11-24 58-42
78 Touchet vs. Clallam Bay, 1B First Round, 2002-11-23 58-42
79 Lakes vs. Evergreen (Seattle), 3A First Round, 1999-11-13 57-0
80 Wenatchee vs. Aberdeen, 4A First Round, 1974-11-09 57-6
81 Kennedy vs. W.F. West, 3A First Round, 1989-11-10 57-6
82 Bothell vs. Rogers (Puyallup), 4A First Round, 2009-11-13 57-14
83 Meridian vs. East Valley (Yakima), 2A Championship, 1999-12-04 57-14
84 Onalaska vs. Cascade Christian, 1A First Round, 2001-11-10 57-14
85 Eatonville vs. Ilwaco, 1A Quarterfinals, 1990-11-16 57-16
86 Bellevue vs. Anacortes, 3A First Round, 1999-11-13 57-23
87 Kentridge vs. Central Kitsap, 4A First Round, 1997-11-15 57-28
88 Burlington-Edison vs. Peninsula, 3A Championship, 1977-12-03 57-30
89 Garfield-Palouse vs. Crescent, 1B Championship, 1986-12-06 57-40
90 Lakes vs. Tumwater, 3A Quarterfinals, 2002-11-23 57-55
91 Lakes vs. North Thurston, 3A First Round, 2009-11-13 56-0
92 Neah Bay vs. Clallam Bay, 1B Semifinals, 1999-11-26 56-6
93 Archbishop Murphy vs. Black Hills, 2A First Round, 2008-11-14 56-7
94 Almira-Coulee-Hartline vs. Wilbur-Creston, 1B First Round, 2010-11-20 56-8
95 LaCrosse-Washtucna vs. Columbia (Hunters), 1B Championship, 2005-12-03 56-8
96 LaCrosse-Washtucna vs. Odessa, 1B First Round, 2008-11-21 56-8
97 Clallam Bay vs. Neah Bay, 1B First Round, 1998-11-20 56-12
98 Connell vs. Hoquiam, 1A First Round, 2010-11-13 56-14
99 Puyallup vs. Bellarmine Prep, 4A Quarterfinals, 1997-11-21 56-14
100 Meridian vs. Elma, 2A First Round, 1999-11-13 56-15
101 Prosser vs. East Valley (Spokane), 3A First Round, 1991-11-15 56-19
102 Odessa vs. Manson, 1B First Round, 1988-11-18 56-20
103 Colton vs. Brewster, 2B Championship, 1975-11-21 56-21
104 Meridian vs. Eatonville, 2A Quarterfinals, 1999-11-20 56-21
105 Connell vs. Grandview, 2A Quarterfinals, 2005-11-21 56-21
106 Inchelium vs. Touchet, 1B First Round, 1991-11-22 56-22
107 Adna vs. Concrete, 2B First Round, 2008-11-14 56-27
108 Cascade (Everett) vs. Curtis, 4A First Round, 1992-11-14 56-27
109 Capital vs. Evergreen (Vancouver), 4A First Round, 2002-11-16 56-28
110 Touchet vs. Joyce, 1B Championship, 1979-12-01 56-42
111 Elma vs. Orting, 2A Quarterfinals, 2001-11-16 55-7
112 Tumwater vs. Steilacoom, 2A First Round, 2006-11-10 55-7
113 Ephrata vs. Toppenish, 1A First Round, 1987-11-13 55-7
114 Montesano vs. Steilacoom, 1A Quarterfinals, 1994-11-18 55-7
115 Snohomish vs. Roosevelt, 4A First Round, 1984-11-09 55-7
116 South Kitsap vs. Bethel, 4A Quarterfinals, 1997-11-21 55-9
117 Oroville vs. Manson, 2B First Round, 1995-11-17 55-13
118 Rochester vs. Orting, 2A First Round, 1997-11-15 55-20
119 Colton vs. River View, 2B First Round, 1974-11-08 55-20
120 Lynden vs. Lakes, 3A Semifinals, 2002-11-29 55-21
121 Connell vs. Omak, 1A Semifinals, 2010-11-27 55-21
122 Rogers (Puyallup) vs. Skyview, 4A First Round, 2008-11-15 55-30
123 Lummi vs. Cusick, 1B Championship, 2010-12-03 55-30
124 Capital vs. Inglemoor, 4A Quarterfinals, 1999-11-19 55-31
125 Eatonville vs. Montesano, 1A First Round, 1985-11-15 54-0
126 Neah Bay vs. Lake Quinault, 1B First Round, 1999-11-20 54-0
127 Tumwater vs. White River, 3A First Round, 1991-11-16 54-0
128 Lynden vs. Chimacum, 1A First Round, 1988-11-11 54-0
129 Columbia-Hunters vs. Prescott, 1B First Round, 2002-11-23 54-6
130 Inchelium vs. Lake Quinault, 1B First Round, 2000-11-18 54-6
131 Colfax vs. Warden, 2B First Round, 2010-11-12 54-7
132 East Valley (Spokane) vs. Elma, 3A Semifinals, 1981-11-27 54-7
133 Pe Ell vs. Colton-Pullman Christian, 1B First Round, 2004-11-20 54-8
134 Tacoma Baptist vs. Ilwaco, 1A First Round, 2001-11-10 54-12
135 Tumwater vs. Renton, 3A Quarterfinals, 1990-11-16 54-13
136 Waitsburg vs. DeSales, 2B Quarterfinals, 2010-11-20 54-13
137 Montesano vs. Meridian, 1A First Round, 2009-11-14 54-14
138 Clallam Bay vs. Taholah, 1B First Round, 2003-11-21 54-14
139 Skyline vs. Puyallup, 4A Semifinals, 2005-11-26 54-20
140 Cusick vs. Colton, 1B First Round, 2009-11-20 54-26
141 LaCrosse-Washtucna vs. Sprague/Harrington, 1B First Round, 2002-11-22 54-26
142 Zillah vs. Lakeside (9 Mile Falls), 1A First Round, 1995-11-10 54-27
143 Willapa Valley vs. Ritzville, 2B Semifinals, 2001-11-24 54-28
144 Inchelium vs. Neah Bay, 1B Semifinals, 2000-11-25 54-34
145 Nooksack Valley vs. King’s, 1A Quarterfinals, 2009-11-20 54-47
146 Mossyrock vs. Manson, 2B First Round, 1999-11-20 53-6
147 Prosser vs. Selah, 2A First Round, 2008-11-14 53-14
148 South Kitsap vs. Clover Park, 4A First Round, 1980-11-14 53-18
149 Othello vs. Elma, 2A Championship, 1998-12-05 53-21
150 White Salmon vs. Chimacum, 1A First Round, 1996-11-16 53-28
151 DeSales vs. Oroville, 2B First Round, 1992-11-20 53-35
152 Mansfield vs. Odessa, 1B Championship, 1988-12-03 52-0
153 Jubilee Christian vs. Lake Quinault, 1B First Round, 2003-11-22 52-0
154 Bridgeport vs. Odessa, 1B Championship, 1988-12-03 52-0
155 Tumwater vs. North Kitsap, 3A First Round, 1989-11-11 52-0
156 Neah Bay vs. Clallam Bay, 1B First Round, 2000-11-17 52-6
157 LaCrosse-Washtucna vs. Sprague/Harrington, 1B First Round, 2004-11-19 52-8
158 Tacoma Baptist vs. Adna, 2B First Round, 2004-11-12 52-12
159 Kalama vs. Winlock, 1A First Round, 1999-11-19 52-15
160 Garfield-Palouse vs. Rosalia, 1B Semifinals, 1986-11-29 52-18
161 Lindbergh vs. Ferndale, 3A First Round, 2009-11-13 52-21
162 Tri-Cities Prep vs. Almira/Coulee-Hartline, 1B First Round, 2009-11-20 52-22
163 Touchet vs. Colton, 1B Semifinals, 1999-11-26 52-38
164 Cusick vs. Colton, 1B First Round, 1996-11-22 52-40
165 Pateros vs. Crescent, 1B Semifinals, 1995-11-24 52-50
166 Othello vs. Omak, 2A Semifinals, 2001-11-24 52-50
167 Capital vs. Franklin, 3A First Round, 2010-11-13 51-0
168 DeSales vs. Lind-Ritzville, 2B Semifinals, 2005-11-26 51-0
169 O’Dea vs. Tumwater, 3A First Round, 2000-11-11 51-6
170 Kalama vs. Columbia (Burbank), 1A First Round, 2006-11-11 51-6
171 Montesano vs. Nooksack Valley, 1A Quarterfinals, 2008-11-22 51-8
172 Adna vs. Morton, 2B Semifinals, 1989-11-17 51-12
173 Connell vs. Montesano, 1A Semifinals, 2007-11-23 51-14
174 Inchelium vs. Tekoa-Oakesdale, 1B First Round, 1983-11-11 51-18
175 Wilson vs. Snohomish, 4A Semifinals, 1998-11-28 51-21
176 Touchet vs. Inchelium, 1B First Round, 1999-11-20 51-46
177 Tekoa-Oakesdale vs. Almira/Coulee-Hartline, 1B First Round, 1992-11-20 50-0
178 Colton vs. Cusick, 1B First Round, 1999-11-19 50-6
179 Colton vs. Peshastin-Dryden, 2B Semifinals, 1976-11-19 50-6
180 Kamiakin vs. Kelso, 3A First Round, 2010-11-13 50-6
181 Ephrata vs. Cashmere, 1A Quarterfinals, 1986-11-21 50-6
182 Aberdeen vs. Bishop Blanchet, 3A First Round, 1996-11-15 50-7
183 Kalama vs. Toutle Lake, 1A Semifinals, 1999-11-27 50-10
184 Ferndale vs. Eastside Catholic, 3A First Round, 1999-11-12 50-10
185 Archbishop Murphy vs. Ridgefield, 2A First Round, 2005-11-12 50-14
186 Ephrata vs. Cle Elum-Roslyn, 1A First Round, 1988-11-11 50-14
187 Tekoa-Oakesdale vs. Entiat, 1B Championship, 1981-12-05 50-16
188 Meridian vs. Stevenson, 1A First Round, 2010-11-13 50-21
189 Prosser vs. Olympia, 3A First Round, 1997-11-15 50-23
190 East Valley (Yakima) vs. Elma, 2A Quarterfinals, 2004-11-20 50-23
191 Colton vs. Columbia (Hunters), 1B First Round, 1997-11-21 50-32
192 Mountain View vs. Oak Harbor, 4A First Round, 2002-11-16 49-0
193 Skyline vs. Tahoma, 4A First Round, 2004-11-13 49-0
194 Ephrata vs. Kiona-Benton, 1A First Round, 1986-11-15 49-6
195 Skyline vs. Federal Way, 4A First Round, 2008-11-14 49-6
196 Cascade Christian vs. Onalaska, 1A First Round, 2010-11-13 49-7
197 Kentwood vs. Bishop Blanchet, 4A Quarterfinals, 1984-11-16 49-7
198 Issaquah vs. Burlington-Edison, 3A First Round, 2003-11-15 49-7
199 Curtis vs. Kamiakin, 4A Championship, 1995-12-02 49-7
200 Colfax vs. Tacoma Baptist, 1A Championship, 2001-12-01 49-7
201 Reardan vs. Odessa, 2B First Round, 2002-11-22 49-7
202 Tumwater vs. Auburn, 4A Quarterfinals, 1993-11-19 49-7
203 Union vs. Meadowdale, 3A Quarterfinals, 2009-11-21 49-7
204 Bellevue vs. Lakes, 3A First Round, 2003-11-15 49-7
205 Woodinville vs. Kentridge, 4A First Round, 1996-11-16 49-7
206 Tumwater vs. Burlington-Edison, 2A Quarterfinals, 2010-11-20 49-8
207 Inchelium vs. St. John-Endicott, 1B Semifinals, 1983-11-19 49-8
208 Bellevue vs. Columbia River, 3A First Round, 2001-11-10 49-9
209 Bellevue vs. Timberline, 3A Quarterfinals, 2004-11-19 49-9
210 Cascade Christian vs. Tenino, 1A First Round, 2007-11-10 49-10
211 Pasco vs. Walla Walla, 4A First Round, 2004-11-13 49-10
212 Touchet vs. Inchelium, 1B First Round, 1978-11-11 49-12
213 Reardan vs. Pomeroy, 2B First Round, 2003-11-22 49-12
214 Issaquah vs. Marysville-Pilchuck, 4A First Round, 2010-11-13 49-13
215 Lind-Ritzville vs. Orcas Island, 2B Quarterfinals, 2005-11-19 49-13
216 Central Valley vs. South Kitsap, 4A Championship, 1997-12-06 49-13
217 Ephrata vs. Colfax, 1A Semifinals, 1987-11-27 49-13
218 Waitsburg vs. Oroville, 2B First Round, 2010-11-13 49-13
219 Snohomish vs. Bishop Blanchet, 4A First Round, 1983-11-11 49-13
220 Zillah vs. Royal, 1A Semifinals, 2003-11-28 49-13
221 Lynden Christian vs. La Center, 2A First Round, 2002-11-16 49-14
222 Cascade Christian vs. Toledo, 1A First Round, 2009-11-14 49-14
223 Bothell vs. Kentwood, 4A First Round, 2010-11-12 49-14
224 Arlington vs. Mark Morris, 3A Championship, 1979-12-01 49-14
225 Kalama vs. White Pass, 1A First Round, 2005-11-19 49-14
226 Skyline vs. Curtis, 4A Quarterfinals, 2009-11-21 49-14
227 Cascade (Leavenworth) vs. Toppenish, 2A First Round, 1997-11-14 49-14
228 Ferris vs. Graham-Kapowsin, 4A Quarterfinals, 2007-11-17 49-14
229 Royal vs. Tacoma Baptist, 1A Championship, 2000-12-02 49-17
230 Freeman vs. Wahluke, 1A First Round, 2003-11-15 49-17
231 Bellevue vs. Mount Si, 3A First Round, 2009-11-13 49-17
232 Kennewick vs. Central Valley, 4A First Round, 1983-11-12 49-19
233 Eatonville vs. Elma, 1A Quarterfinals, 1992-11-20 49-20
234 East Valley (Yakima) vs. Colville, 2A First Round, 2004-11-13 49-20
235 Elma vs. Meridian, 2A First Round, 2001-11-10 49-21
236 Nooksack Valley vs. La Center, 1A First Round, 2009-11-14 49-21
237 Skyline vs. Oak Harbor, 4A Quarterfinals, 2005-11-18 49-21
238 Kennewick vs. South Kitsap, 4A Semifinals, 1983-11-26 49-21
239 Lakes vs. Meadowdale, 3A First Round, 2010-11-12 49-21
240 Anacortes vs. Fife, 2A First Round, 2006-11-10 49-22
241 Puyallup vs. North Thurston, 4A Quarterfinals, 1992-11-20 49-22
242 Blaine vs. Mark Morris, 2A First Round, 2008-11-15 49-25
243 Kamiak vs. Meadowdale, 4A First Round, 2004-11-13 49-28
244 Ephrata vs. White Swan, 1A First Round, 1991-11-15 49-28
245 Capital vs. Moses Lake, 3A Semifinals, 1998-11-27 49-28
246 Richland vs. Shadle Park, 4A First Round, 1980-11-14 49-34
247 La Salle vs. Pomeroy, 2B First Round, 2004-11-12 49-48
248 Crescent vs. Clallam Bay, 1B First Round, 1996-11-23 48-0
249 Colton vs. River View, 2B First Round, 1975-11-07 48-0
250 Royal vs. Cascade (Leavenworth), 1A Quarterfinals, 2007-11-17 48-0
251 Gonzaga Prep vs. Pasco, 4A First Round, 1985-11-15 48-0
252 Steilacoom vs. Elma, 2A First Round, 2003-11-14 48-0
253 Kennedy vs. Eastside Catholic, 3A First Round, 1993-11-12 48-3
254 Clover Park vs. Port Angeles, 4A First Round, 1976-11-13 48-7
255 Davenport vs. Waitsburg, 2B Semifinals, 2000-11-25 48-7
256 DeSales vs. Republic, 2B Semifinals, 2004-11-27 48-7
257 Lynden vs. Montesano, 1A Quarterfinals, 1991-11-22 48-7
258 DeSales vs. White Swan, 2B First Round, 2009-11-14 48-7
259 Neah Bay vs. Wishkah Valley, 1B First Round, 1988-11-19 48-12
260 Mount Spokane vs. Hanford, 3A First Round, 2009-11-13 48-13
261 Connell vs. Cashmere, 2A Semifinals, 2002-11-30 48-13
262 Lynden Christian vs. Tacoma Baptist, 1A First Round, 1997-11-22 48-13
263 Eastlake vs. Cascade (Everett), 4A First Round, 2007-11-09 48-14
264 Ephrata vs. Royal, 1A Semifinals, 1986-11-28 48-14
265 Skyline vs. Franklin Pierce, 3A Semifinals, 2007-11-24 48-14
266 Lakes vs. Rainier Beach, 3A First Round, 2000-11-10 48-14
267 Oakville vs. Quilcene, 1B First Round, 1977-11-12 48-14
268 Life Christian vs. Wahkiakum, 2B First Round, 2006-11-11 48-15
269 Bethel vs. South Kitsap, 4A Quarterfinals, 2001-11-16 48-18
270 Zillah vs. Cashmere, 1A First Round, 1992-11-13 48-19
271 Newport (Bellevue) vs. Puyallup, 4A Championship, 1992-12-05 48-21
272 Pullman vs. Medical Lake, 2A Semifinals, 1997-11-28 48-21
273 Shadle Park vs. Pasco, 4A First Round, 1991-11-16 48-22
274 Kelso vs. West Seattle, 3A First Round, 2004-11-12 48-22
275 Sunnyside vs. East Valley (Spokane), 3A First Round, 1979-11-09 48-22
276 Montesano vs. Ridgefield, 1A First Round, 1994-11-11 48-24
277 Wishkah Valley vs. Lake Quinault, 1B Semifinals, 2008-11-29 48-24
278 Odessa vs. LaCrosse/Washtucna, 1B First Round, 2000-11-17 48-26
279 Neah Bay vs. Pateros, 1B Semifinals, 1989-11-18 48-26
280 La Salle vs. Reardan, 2B First Round, 2009-11-13 48-26
281 Shadle Park vs. Walla Walla, 4A First Round, 1999-11-13 48-26
282 Tekoa-Oakesdale vs. Odessa, 1B First Round, 1991-11-22 48-26
283 Issaquah vs. Jackson, 4A First Round, 2009-11-14 48-28
284 Cusick vs. Tri-Cities Prep, 1B First Round, 2008-11-21 48-28
285 West Valley (Yakima) vs. Pullman, 3A First Round, 1991-11-15 48-28
286 DeSales vs. Orcas Island, 2B Championship, 1998-12-04 48-28
287 East Valley (Spokane) vs. Prosser, 2A Quarterfinals, 2010-11-20 48-28
288 Crescent vs. Lake Quinault, 1B First Round, 1995-11-18 48-32
289 Mount Spokane vs. University, 3A First Round, 2010-11-12 48-35
290 Almira-Coulee-Hartline vs. Colton, 1B Championship, 1990-12-01 48-36
291 Curtis vs. Mountain View, 4A First Round, 2004-11-13 48-36
292 Cascade Christian vs. Onalaska, 1A Quarterfinals, 2002-11-22 48-39
293 Bellevue vs. Auburn, 3A Semifinals, 2006-11-24 47-0
294 Archbishop Murphy vs. Adna, 1A First Round, 2003-11-15 47-6
295 Newport (Bellevue) vs. Bellarmine Prep, 4A First Round, 1990-11-09 47-6
296 Connell vs. River View, 1A Quarterfinals, 2009-11-21 47-7
297 Ferndale vs. Prosser, 3A Championship, 2005-12-02 47-12
298 Pasco vs. Gig Harbor, 4A First Round, 2006-11-11 47-14
299 Auburn vs. Timberline, 3A Quarterfinals, 2006-11-17 47-14
300 Kelso vs. Olympic, 3A Semifinals, 1983-11-25 47-14
301 Cascade (Everett) vs. Edmonds-Woodway, 4A First Round, 2005-11-11 47-17
302 Asotin vs. Toutle Lake, 2B Semifinals, 2006-11-25 47-19
303 Interlake vs. Port Angeles, 2A First Round, 2010-11-12 47-26
304 Centralia vs. Anacortes, 2A Quarterfinals, 2006-11-18 47-26
305 Timberline vs. Anacortes, 3A First Round, 2003-11-14 47-28
306 O’Dea vs. Meadowdale, 3A First Round, 2002-11-16 47-28
307 Richland vs. Mead, 4A Quarterfinals, 1990-11-17 47-28
308 Prosser vs. Lynden, 2A Semifinals, 2007-11-23 47-30
309 Taholah vs. Colton, 1B Championship, 1997-12-05 47-42
310 Almira-Coulee-Hartline vs. Pateros, 1B First Round, 1990-11-09 47-44
311 Crescent vs. Odessa, 1B Championship, 1996-12-06 46-0
312 Pateros vs. Waitsburg, 1B First Round, 1992-11-20 46-0
313 Lake Stevens vs. Rainier Beach, 3A First Round, 1994-11-11 46-0
314 Royal vs. Chelan, 1A First Round, 2008-11-15 46-7
315 Bellevue vs. Columbia River, 3A Semifinals, 2002-11-29 46-7
316 Touchet vs. Tri-Cities Prep, 1B First Round, 2006-11-17 46-8
317 LaCrosse-Washtucna vs. Clallam Bay, 1B Semifinals, 2004-11-27 46-8
318 Clallam Bay vs. Lummi, 1B First Round, 2004-11-20 46-12
319 Sprague-Harrington vs. Touchet, 1B First Round, 2003-11-22 46-13
320 Liberty (Spangle) vs. DeSales, 2B Semifinals, 1992-11-27 46-14
321 Garfield-Palouse vs. Davenport, 1B First Round, 1987-11-19 46-14
322 Chewelah vs. Okanogan, 1A First Round, 1977-11-12 46-14
323 DeSales vs. Rainier, 2B Championship, 1991-12-07 46-16
324 Skyline vs. Evergreen (Seattle), 3A First Round, 2001-11-09 46-17
325 Columbia-Hunters vs. St. John-Endicott, 1B First Round, 2005-11-18 46-20
326 Curtis vs. South Kitsap, 4A Quarterfinals, 1990-11-16 46-21
327 Elma vs. Klahowya, 2A First Round, 2004-11-12 46-21
328 Connell vs. Mount Baker, 2A First Round, 2005-11-12 46-21
329 Cusick vs. Inchelium, 1B First Round, 2010-11-20 46-28
330 Friday Harbor vs. La Conner, 1A First Round, 2004-11-20 46-28
331 Clallam Bay vs. Taholah, 1B Semifinals, 1998-11-28 46-30
332 Rosalia vs. Lind, 1B First Round, 1997-11-21 46-34
333 Columbia-Hunters vs. Pe Ell, 1B Semifinals, 2004-11-26 46-34
334 Pateros vs. Lake Quinault, 1B Semifinals, 1992-11-27 46-38
335 Ferris vs. Skyview, 4A Semifinals, 2009-11-28 46-41
336 Crescent vs. Bridgeport-Mansfield, 1B Semifinals, 1987-11-27 46-44
337 St. John-Endicott vs. Bridgeport, 2B First Round, 1980-11-14 45-0
338 Connell vs. Omak, 1A Quarterfinals, 2006-11-18 45-0
339 Inchelium vs. Touchet, 1B First Round, 2001-11-17 45-0
340 Eatonville vs. Mount Baker, 1A Quarterfinals, 1994-11-18 45-6
341 Ferndale vs. Kelso, 3A Semifinals, 2004-11-26 45-6
342 Royal vs. Cashmere, 1A Quarterfinals, 2006-11-17 45-7
343 Omak vs. Cle Elum-Roslyn, 1A Semifinals, 1979-11-24 45-7
344 O’Dea vs. Hazen, 3A Semifinals, 1992-11-27 45-10
345 Skyline vs. Columbia River, 3A Quarterfinals, 2000-11-17 45-17
346 Lind-Ritzville vs. Mabton, 2B First Round, 2004-11-12 45-18
347 Kamiakin vs. Capital, 3A Semifinals, 2010-11-27 45-18
348 Evergreen (Vancouver) vs. Lake Washington, 4A Quarterfinals, 2003-11-22 45-20
349 DeSales vs. Reardan, 2B First Round, 1991-11-22 45-21
350 Skyline vs. Ferris, 4A Championship, 2009-12-05 45-21
351 O’Dea vs. Bainbridge, 3A First Round, 1995-11-11 45-22
352 Lind-Ritzville vs. Selkirk, 2B Quarterfinals, 1986-11-21 45-23
353 Gonzaga Prep vs. Wenatchee, 4A First Round, 1980-11-14 45-31
354 Ellensburg vs. Clarkston, 2A First Round, 2009-11-13 45-35
355 Gonzaga Prep vs. Pasco, 4A First Round, 1986-11-15 44-0
356 LaCrosse-Washtucna vs. Columbia (Hunters), 1B First Round, 2003-11-21 44-0
357 Connell vs. Brewster, 1A First Round, 2007-11-09 44-0
358 Pullman vs. Othello, 3A First Round, 1984-11-10 44-0
359 Prescott vs. Taholah, 1B Semifinals, 2001-11-23 44-6
360 Steilacoom vs. Woodland, 2A First Round, 2002-11-15 44-6
361 Wishkah Valley vs. Neah Bay, 1B First Round, 2008-11-22 44-6
362 Olympia vs. Mountain View, 4A First Round, 2003-11-14 44-7
363 Pasco vs. Wenatchee, 4A First Round, 1998-11-14 44-8
364 South Whidbey vs. North Mason, 1A First Round, 1979-11-09 44-8
365 Wishkah Valley vs. Quilcene, 1B First Round, 1984-11-17 44-12
366 Crescent vs. Wishkah Valley, 1B First Round, 1987-11-21 44-14
367 South Kitsap vs. Oak Harbor, 4A First Round, 1982-11-13 44-14
368 Puyallup vs. North Kitsap, 4A Quarterfinals, 1991-11-22 44-14
369 Omak vs. Lakeside (9 Mile Falls), 2A Quarterfinals, 2001-11-17 44-15
370 Kamiakin vs. Mount Spokane, 3A Quarterfinals, 2010-11-20 44-19
371 Mansfield vs. Pateros, 1B First Round, 1987-11-14 44-20
372 Touchet vs. Entiat, 1B First Round, 1994-11-19 44-20
373 Bridgeport vs. Pateros, 1B First Round, 1987-11-14 44-20
374 Capital vs. Sehome, 3A Quarterfinals, 1993-11-19 44-20
375 DeSales vs. Reardan, 2B Semifinals, 2001-11-24 44-21
376 Prosser vs. Mercer Island, 3A First Round, 1998-11-14 44-21
377 Toppenish vs. Deer Park, 1A First Round, 1989-11-11 44-22
378 Garfield-Palouse vs. Rosalia, 1B Semifinals, 1987-11-27 44-23
379 Lake Quinault vs. Taholah, 1B First Round, 2002-11-23 44-30
380 Ridgefield vs. Cascade (Leavenworth), 1A Championship, 1995-12-02 44-30
381 Pateros vs. Clallam Bay, 1B First Round, 2006-11-17 44-32
382 Cusick vs. Touchet, 1B First Round, 2000-11-17 44-34
383 Inchelium vs. Pateros, 1B Championship, 1991-12-07 44-34
384 Napavine vs. Adna, 2B First Round, 2010-11-12 44-35
385 Pateros vs. Waitsburg, 1B First Round, 1993-11-20 44-40
386 Curtis vs. Lake Stevens, 3A First Round, 1974-11-08 43-0
387 Medical Lake vs. Naches Valley, 1A Quarterfinals, 1991-11-23 43-0
388 Lake Stevens vs. Mark Morris, 3A Quarterfinals, 1987-11-20 43-0
389 Lynden Christian vs. Forks, 1A First Round, 1996-11-16 43-0
390 Riverside-Chattaroy vs. White Swan, 1A First Round, 1993-11-13 43-0
391 O’Dea vs. Seattle Prep, 3A Quarterfinals, 1991-11-22 43-0
392 Cashmere vs. Connell, 1A First Round, 1984-11-10 43-6
393 Selkirk vs. DeSales, 2B First Round, 1986-11-14 43-12
394 Royal vs. Cascade Christian, 1A Semifinals, 2007-11-23 43-14
395 Cascade (Everett) vs. Wilson, 4A Quarterfinals, 1991-11-22 43-14
396 Rainier Beach vs. Black Hills, 3A First Round, 2004-11-12 43-15
397 St. John-Endicott vs. Odessa, 1B First Round, 1984-11-08 43-16
398 Kentwood vs. Kennewick, 4A Semifinals, 1989-11-25 43-19
399 Eatonville vs. Tolt, 1A First Round, 1992-11-13 43-20
400 Willapa Valley vs. Concrete, 2B First Round, 2009-11-14 43-20
401 Orcas Island vs. Napavine, 2B Semifinals, 1998-11-27 43-21
402 Elma vs. Othello, 2A Championship, 2001-12-01 43-22
403 DeSales vs. Davenport, 2B First Round, 2001-11-17 43-22
404 Ferndale vs. Rainier Beach, 3A Quarterfinals, 2004-11-19 43-26
405 Cashmere vs. Kiona-Benton, 1A First Round, 2007-11-10 43-27
406 South Bend vs. Kittitas, 2B First Round, 2009-11-14 43-29
407 Franklin vs. Anacortes, 3A Quarterfinals, 1991-11-22 43-36 (2 OT)
408 Bothell vs. Pasco, 4A Quarterfinals, 2006-11-18 43-40 (9 OT)
409 Oak Harbor vs. Mariner, 4A First Round, 2006-11-11 43-42 (2 OT)
410 Kentwood vs. Bellarmine Prep, 4A First Round, 1989-11-10 42-0
411 Kentwood vs. Olympia, 4A Quarterfinals, 2001-11-16 42-0
412 Reardan vs. Pateros, 2B First Round, 2004-11-12 42-0
413 Pullman vs. Eatonville, 2A Quarterfinals, 2003-11-22 42-0
414 Snohomish vs. Ingraham, 4A First Round, 1976-11-13 42-0
415 Bothell vs. Curtis, 4A First Round, 2008-11-15 42-3
416 Ferndale vs. West Seattle, 3A First Round, 2008-11-14 42-3
417 Reardan vs. Kittitas, 2B First Round, 2005-11-11 42-6
418 Columbia-Hunters vs. Colton, 1B First Round, 1998-11-20 42-6
419 Newport (Bellevue) vs. Bremerton, 4A First Round, 1993-11-12 42-6
420 Prosser vs. Hanford, 3A First Round, 1992-11-14 42-6
421 Concrete vs. Darrington, 2B First Round, 1985-11-15 42-6
422 Orting vs. Castle Rock, 1A Semifinals, 1976-11-19 42-6
423 O’Dea vs. Meadowdale, 3A Quarterfinals, 2007-11-16 42-7
424 Naselle vs. Seattle Lutheran, 2B First Round, 2007-11-10 42-7
425 Prosser vs. Burlington-Edison, 2A Championship, 2007-12-01 42-7
426 Willapa Valley vs. Orcas Island, 2B First Round, 1996-11-23 42-7
427 Auburn vs. Shorecrest, 3A First Round, 2006-11-10 42-7
428 Evergreen (Vancouver) vs. Edmonds-Woodway, 4A First Round, 2004-11-13 42-7
429 South Kitsap vs. Sehome, 4A First Round, 1997-11-15 42-8
430 Tacoma Baptist vs. Naselle, 2B First Round, 2009-11-13 42-8
431 Morton-White Pass vs. Wahkiakum, 2B First Round, 1977-11-10 42-8
432 Richland vs. Mead, 4A First Round, 1999-11-13 42-10
433 Skyline vs. North Thurston, 3A Semifinals, 2000-11-24 42-10
434 Colfax vs. Cashmere, 1A First Round, 1997-11-22 42-12
435 Archbishop Murphy vs. Cascade Christian, 1A Semifinals, 2002-11-30 42-12
436 Colton vs. Cusick, 2B First Round, 1977-11-11 42-12
437 Cascade (Everett) vs. North Thurston, 4A First Round, 1994-11-11 42-12
438 Puyallup vs. Kelso, 4A Quarterfinals, 1987-11-20 42-12
439 Adna vs. Columbia (Hunters), 2B Championship, 1989-12-02 42-13
440 Newport (Bellevue) vs. Sumner, 4A First Round, 1994-11-11 42-13
441 Gonzaga Prep vs. Southridge, 4A First Round, 2004-11-13 42-13
442 Cascade (Everett) vs. River Ridge, 4A Quarterfinals, 1998-11-20 42-13
443 Colfax vs. Kittitas, 2B First Round, 2008-11-14 42-14
444 Wenatchee vs. Shadle Park, 4A Quarterfinals, 1979-11-16 42-14
445 Bothell vs. Oak Harbor, 4A Quarterfinals, 2007-11-16 42-14
446 King’s vs. Kalama, 1A First Round, 2002-11-16 42-14
447 Royal vs. Friday Harbor, 1A Semifinals, 2005-11-26 42-14
448 Hazen vs. Meadowdale, 3A First Round, 1993-11-13 42-14
449 Cascade (Leavenworth) vs. Cle Elum-Roslyn, 1A First Round, 2007-11-09 42-14
450 DeSales vs. Waitsburg, 2B Semifinals, 1997-11-29 42-15
451 Bellevue vs. Lynden, 3A Championship, 2001-11-30 42-15
452 Clallam Bay vs. Pe Ell, 1B First Round, 1973-11-10 42-15
453 Puyallup vs. South Kitsap, 4A First Round, 1986-11-14 42-16
454 Archbishop Murphy vs. Mark Morris, 2A Semifinals, 2010-11-27 42-18
455 Othello vs. Tumwater, 2A Quarterfinals, 2007-11-17 42-18
456 Soap Lake vs. Manson, 1B First Round, 1984-11-09 42-19
457 West Valley (Yakima) vs. West Valley (Spokane), 3A Quarterfinals, 1987-11-20 42-19
458 Kamiak vs. South Kitsap, 4A First Round, 2000-11-11 42-20
459 Fife vs. Woodway, 3A First Round, 1988-11-12 42-21
460 LaCenter vs. Steilacoom, 2A Quarterfinals, 2003-11-21 42-21
461 Lind-Ritzville vs. Asotin, 2B Quarterfinals, 1984-11-16 42-21
462 Tumwater vs. Franklin, 3A Quarterfinals, 1992-11-20 42-21
463 Columbia River vs. Mount Vernon, 3A First Round, 2000-11-11 42-21
464 Concrete vs. DeSales, 2B Championship, 1985-12-07 42-21
465 Skyline vs. Issaquah, 4A Quarterfinals, 2010-11-19 42-21
466 Omak vs. East Valley (Yakima), 2A Quarterfinals, 2000-11-17 42-24
467 LaCrosse-Washtucna vs. Columbia (Hunters), 1B Semifinals, 2002-11-30 42-24
468 Gonzaga Prep vs. Curtis, 4A Semifinals, 1987-11-28 42-24
469 Bellevue vs. Skyline, 3A Semifinals, 2001-11-24 42-24
470 Tri-Cities Prep vs. Cusick, 1B Semifinals, 2009-11-28 42-26
471 Columbia-Hunters vs. Jubilee Christian, 1B First Round, 2004-11-19 42-26
472 Tekoa-Oakesdale vs. Pateros, 1B Championship, 1992-12-05 42-26
473 O’Dea vs. Kennedy, 3A Quarterfinals, 1992-11-20 42-27
474 Prosser vs. Rainier Beach, 3A Semifinals, 2005-11-26 42-27
475 Riverside-Chattaroy vs. East Valley (Yakima), 1A Semifinals, 1993-11-27 42-27
476 Bethel vs. Lake Stevens, 4A First Round, 2001-11-10 42-28
477 O’Dea vs. Franklin Pierce, 3A First Round, 1999-11-12 42-28
478 Kamiakin vs. Central Valley, 4A First Round, 1995-11-11 42-28
479 Asotin vs. Garfield-Palouse, 1B First Round, 1988-11-19 42-30
480 Skyline vs. Lakes, 3A Championship, 2000-12-01 42-30
481 Elma vs. Orting, 2A First Round, 2002-11-15 42-33
482 Meridian vs. King’s, 1A Quarterfinals, 2010-11-20 42-34
483 Hoquiam vs. Lake Stevens, 3A Semifinals, 1976-11-20 42-34
484 Timberline vs. Prosser, 3A First Round, 2004-11-13 42-35
485 Blanchet vs. Garfield, 4A First Round, 1975-11-07 42-35 (4 OT)
486 Cascade Christian vs. Connell, 1A Championship, 2010-12-04 42-35
487 Skyline vs. O’Dea, 3A Championship, 2007-11-30 42-35
488 Federal Way vs. Kelso, 4A First Round, 1976-11-12 42-35 (3 OT)
489 Touchet vs. Neah Bay, 1B Championship, 1999-12-03 42-36
490 Prosser vs. Sammamish, 3A Championship, 1999-12-03 42-38
491 Crescent vs. Manson, 1B Semifinals, 1986-11-27 42-40
492 Columbia-Hunters vs. Neah Bay, 1B Semifinals, 2005-11-26 42-40
493 Tekoa-Oakesdale vs. Odessa, 1B Semifinals, 1992-11-27 42-40
494 Cashmere vs. Cle Elum-Roslyn, 1A First Round, 2006-11-10 41-0
495 Archbishop Murphy vs. Toledo, 1A First Round, 2002-11-16 41-0
496 Columbia-Burbank vs. Naches Valley, 1A First Round, 1985-11-15 41-0
497 Asotin vs. Mabton, 2B First Round, 1980-11-14 41-0
498 Steilacoom vs. Castle Rock, 1A First Round, 1983-11-11 41-0
499 Orcas Island vs. Asotin, 2B First Round, 2004-11-13 41-0
500 DeSales vs. Asotin, 2B Semifinals, 1985-11-29 41-6
501 Gonzaga Prep vs. Kennewick, 4A Quarterfinals, 1985-11-23 41-6
502 Tumwater vs. Bellevue, 4A First Round, 1993-11-13 41-6
503 DeSales vs. Wahkiakum, 2B Semifinals, 2003-11-29 41-6
504 Connell vs. Chelan, 1A Quarterfinals, 2010-11-20 41-6
505 Royal vs. Okanogan, 1A First Round, 2003-11-14 41-7
506 DeSales vs. Liberty Bell, 2B First Round, 2007-11-09 41-7
507 Pullman vs. Othello, 2A First Round, 2005-11-11 41-7
508 Archbishop Murphy vs. Port Townsend, 2A First Round, 2004-11-13 41-8
509 O’Dea vs. Hazen, 3A Semifinals, 1991-11-29 41-10
510 Castle Rock vs. Chimacum, 1A First Round, 1989-11-11 41-12
511 Newport (Bellevue) vs. Franklin, 4A Semifinals, 1990-11-23 41-12
512 La Salle vs. DeSales, 2B First Round, 2006-11-10 41-13
513 Tumwater vs. O’Dea, 3A Semifinals, 1989-11-24 41-13
514 Capital vs. Peninsula, 3A First Round, 1994-11-11 41-13
515 Kennedy vs. Shorecrest, 3A First Round, 1992-11-13 41-13
516 Ferndale vs. Kennedy, 3A Semifinals, 2005-11-25 41-13
517 Toppenish vs. Medical Lake, 1A Quarterfinals, 1990-11-17 41-14
518 Davenport vs. Pomeroy, 2B First Round, 2000-11-18 41-14
519 La Salle vs. Life Christian, 2B Semifinals, 2006-11-25 41-14
520 Ridgefield vs. Blaine, 1A Quarterfinals, 1995-11-17 41-14
521 Connell vs. Elma, 2A Championship, 2002-12-07 41-14
522 O’Dea vs. Shelton, 3A First Round, 1988-11-12 41-14
523 Tumwater vs. Renton, 3A Quarterfinals, 1989-11-17 41-15
524 Ferris vs. Kamiakin, 4A First Round, 2009-11-13 41-16
525 Capital vs. Kennedy, 3A First Round, 1997-11-14 41-17
526 Richland vs. Shadle Park, 4A Quarterfinals, 1999-11-20 41-18
527 Prosser vs. Pullman, 2A First Round, 2006-11-10 41-19
528 Tumwater vs. Bremerton, 3A Semifinals, 1990-11-23 41-20
529 Asotin vs. White Swan, 2B Quarterfinals, 2008-11-21 41-20
530 DeSales vs. Manson, 2B Semifinals, 1991-11-30 41-20
531 Graham-Kapowsin vs. South Kitsap, 4A First Round, 2007-11-09 41-20
532 Issaquah vs. Columbia River, 3A Quarterfinals, 2003-11-21 41-21
533 Davenport vs. Waterville, 2B First Round, 2003-11-21 41-21
534 Capital vs. Peninsula, 3A First Round, 1985-11-15 41-21
535 Bellevue vs. Lynden, 3A Semifinals, 2004-11-26 41-21
536 North Thurston vs. Kennedy, 3A First Round, 2000-11-11 41-26
537 Rainier Beach vs. Black Hills, 3A First Round, 2001-11-10 41-27
538 Juanita vs. South Kitsap, 4A Championship, 1984-12-01 41-27
539 Prosser vs. Burlington-Edison, 2A Semifinals, 2008-11-29 41-28
540 South Kitsap vs. Woodinville, 4A Quarterfinals, 1996-11-23 41-29
541 Kelso vs. East Valley (Spokane), 3A Quarterfinals, 2004-11-20 41-32
542 Napavine vs. Adna, 2B Quarterfinals, 2008-11-22 41-34
543 East Valley (Yakima) vs. Archbishop Murphy, 2A Semifinals, 2004-11-27 41-35 (2 OT)
544 Edmonds-Woodway vs. Curtis, 4A First Round, 2006-11-10 41-38
545 Elma vs. Montesano, 2A Semifinals, 1998-11-28 41-40 (1 OT)
546 Mount Tahoma vs. Capital, 4A First Round, 1980-11-14 40-0
547 Touchet vs. Inchelium, 1B Semifinals, 1995-11-25 40-0
548 Brewster vs. Selkirk, 2B First Round, 1975-11-07 40-0
549 South Whidbey vs. Tenino, 1A Quarterfinals, 1985-11-23 40-0
550 Davenport vs. Waterville, 2B First Round, 2005-11-11 40-0
551 Lake Quinault vs. Clallam Bay, 1B First Round, 1992-11-21 40-0
552 Prosser vs. Cheney, 3A First Round, 1999-11-13 40-0
553 Connell vs. Okanogan, 1A First Round, 2006-11-11 40-0
554 Ferndale vs. Bainbridge, 3A First Round, 1988-11-11 40-0
555 DeSales vs. Warden, 2B First Round, 1985-11-16 40-6
556 Kentwood vs. Kelso, 4A Quarterfinals, 1988-11-18 40-7
557 Tumwater vs. Prairie, 3A First Round, 1990-11-09 40-7
558 Pullman vs. Orting, 2A Quarterfinals, 2005-11-22 40-7
559 Connell vs. Chewelah, 2A First Round, 2001-11-10 40-7
560 Ridgefield vs. Meridian, 1A Semifinals, 1995-11-24 40-9
561 Kelso vs. South Kitsap, 4A First Round, 1987-11-14 40-10
562 Colfax vs. Okanogan, 1A Semifinals, 1997-11-29 40-12
563 Omak vs. Pullman, 2A First Round, 2000-11-10 40-12
564 Archbishop Murphy vs. Centralia, 2A Quarterfinals, 2008-11-21 40-13
565 Ephrata vs. Highland, 1A First Round, 1985-11-15 40-13
566 Cle Elum vs. Chewelah, 1A Semifinals, 1974-11-16 40-14
567 Mountain View vs. Kentridge, 4A Quarterfinals, 2002-11-22 40-14
568 Brewster vs. Selkirk, 2B First Round, 1976-11-12 40-14
569 Castle Rock vs. King’s, 1A First Round, 1988-11-12 40-14
570 Burlington-Edison vs. W.F. West, 2A First Round, 2007-11-09 40-15
571 Clallam Bay vs. Touchet, 1B Championship, 1980-12-06 40-16
572 East Valley (Yakima) vs. Deer Park, 2A First Round, 1998-11-14 40-16
573 Gonzaga Prep vs. Kamiakin, 4A First Round, 1982-11-12 40-17
574 Cusick vs. Brewster, 2B First Round, 1980-11-15 40-19
575 Almira-Coulee-Hartline vs. Odessa, 1B Semifinals, 1990-11-17 40-20
576 Almira-Coulee-Hartline vs. Colton, 2B Semifinals, 1974-11-15 40-20
577 Rainier Beach vs. Shorecrest, 3A First Round, 2005-11-12 40-21
578 Prosser vs. Clarkston, 2A First Round, 2007-11-09 40-21
579 Skyview vs. Bethel, 4A First Round, 2009-11-13 40-21
580 Moses Lake vs. Cheney, 3A First Round, 1998-11-13 40-21
581 Timberline vs. Rainier Beach, 3A First Round, 2006-11-10 40-22
582 Chelan vs. Royal, 1A First Round, 2009-11-14 40-25
583 Sedro Woolley vs. Peninsula, 3A Quarterfinals, 1986-11-21 40-27
584 Republic vs. La Salle, 2B Quarterfinals, 2004-11-20 40-28
585 DeSales vs. Davenport, 2B First Round, 1998-11-21 40-28
586 Wishkah Valley vs. St. John-Endicott, 1B Championship, 1984-12-01 40-28
587 Mark Morris vs. Olympia, 3A Quarterfinals, 1979-11-16 40-29
588 Mansfield vs. Manson, 1B First Round, 1985-11-15 40-34
589 Snohomish vs. Bellevue, 4A First Round, 1991-11-15 40-34 (1 OT)
590 Colton vs. Rosalia, 1B Semifinals, 1997-11-28 40-36
591 Elma vs. South Whidbey, 1A First Round, 1992-11-14 40-39
592 Kentridge vs. Kent-Meridian, 4A Quarterfinals, 1981-11-20 39-0
593 Colfax vs. Waitsburg, 2B First Round, 2009-11-14 39-0
594 Cusick vs. Colton, 2B Quarterfinals, 1981-11-20 39-0
595 Royal vs. Brewster, 1A First Round, 2002-11-15 39-6
596 Toutle Lake vs. Tacoma Baptist, 2B First Round, 2006-11-10 39-6
597 Orting vs. Raymond, 1A First Round, 1976-11-12 39-7
598 East Valley (Spokane) vs. Selah, 3A First Round, 1981-11-13 39-7
599 Blaine vs. Eatonville, 1A Semifinals, 1978-11-24 39-8
600 Reardan vs. Liberty Bell, 2B First Round, 2006-11-10 39-12
601 Kalama vs. Lynden Christian, 1A First Round, 2007-11-10 39-14
602 Nooksack Valley vs. Forks, 1A First Round, 2008-11-15 39-14
603 Tumwater vs. Wilson, 4A First Round, 1996-11-16 39-16
604 Willapa Valley vs. DeSales, 2B Championship, 2001-12-01 39-18
605 Kentwood vs. Evergreen (Vancouver), 4A First Round, 1992-11-13 39-19
606 Montesano vs. Woodland, 1A First Round, 1983-11-11 39-20
607 Skyline vs. Lakes, 3A First Round, 2007-11-10 39-20
608 Montesano vs. Cedarcrest, 1A Quarterfinals, 1993-11-20 39-20
609 DeSales vs. Ritzville, 2B First Round, 1999-11-19 39-22
610 Entiat vs. Joyce, 1B First Round, 1981-11-21 39-26
611 Centralia vs. Liberty (Issaquah), 3A Championship, 1980-12-06 39-26
612 West Valley (Yakima) vs. Sedro-Woolley, 3A Semifinals, 1986-11-29 39-33 (1 OT)
613 Cascade Christian vs. Kalama, 1A First Round, 2008-11-15 38-0
614 Adna vs. Concrete, 2B First Round, 1989-11-11 38-0
615 Meridian vs. Toledo, 1A First Round, 1988-11-12 38-0
616 Cheney vs. Kennedy, 3A Semifinals, 1989-11-24 38-0
617 Kennedy vs. O’Dea, 3A Quarterfinals, 2005-11-18 38-0
618 Bellevue vs. Kamiakin, 3A Championship, 2010-12-03 38-0
619 Skyline vs. Auburn, 4A Quarterfinals, 2008-11-22 38-2
620 West Valley (Yakima) vs. Hanford, 3A First Round, 1986-11-15 38-3
621 Mountain View vs. Renton, 4A First Round, 1988-11-12 38-6
622 LaCrosse-Washtucna vs. Touchet, 1B Championship, 2002-12-07 38-6
623 Kentwood vs. Arlington, 4A First Round, 2001-11-10 38-7
624 Ferndale vs. Franklin, 3A First Round, 1979-11-09 38-7
625 Bellevue vs. Franklin Pierce, 3A First Round, 2004-11-13 38-7
626 Pasco vs. Walla Walla, 4A First Round, 2000-11-11 38-8
627 Rosalia vs. Lind, 1B First Round, 1985-11-15 38-8
628 Mead vs. Kamiakin, 4A First Round, 1990-11-10 38-8
629 East Valley (Yakima) vs. Newport, 1A First Round, 1992-11-14 38-8
630 Colville vs. Othello, 2A First Round, 2006-11-11 38-12
631 Mansfield vs. Davenport, 1B First Round, 1988-11-18 38-14
632 Curtis vs. North Kitsap, 4A Quarterfinals, 1996-11-23 38-14
633 Almira-Coulee-Hartline vs. Odessa, 1B Championship, 2007-11-30 38-14
634 Peninsula vs. Battle Ground, 3A First Round, 1979-11-09 38-14
635 Colton vs. Brewster, 2B Championship, 1976-11-27 38-14
636 Bridgeport vs. Davenport, 1B First Round, 1988-11-18 38-14
637 DeSales vs. Liberty (Spangle), 2B First Round, 2004-11-12 38-14
638 Lynden vs. Sequim, 2A First Round, 2006-11-10 38-14
639 North Mason vs. Lynden, 1A Quarterfinals, 1982-11-20 38-14
640 Lynden vs. Archbishop Murphy, 2A Semifinals, 2009-11-28 38-14
641 Taholah vs. Clallam Bay, 1B Semifinals, 1997-11-27 38-14
642 Ferndale vs. Kennedy, 3A First Round, 2001-11-09 38-14
643 Bellarmine vs. Arlington, 4A First Round, 2010-11-13 38-19
644 Chehalis vs. Blaine, 2A First Round, 2009-11-14 38-20
645 Burlington-Edison vs. Steilacoom, 2A First Round, 2008-11-14 38-21
646 DeSales vs. Ritzville, 2B Quarterfinals, 1985-11-23 38-21
647 Inchelium vs. Wishkah Valley, 1B Championship, 1983-12-03 38-22
648 Mark Morris vs. Foster, 2A First Round, 2010-11-12 38-24
649 Kentwood vs. Pasco, 4A Championship, 2001-12-01 38-24
650 Touchet vs. Pateros, 1B Championship, 1994-12-03 38-24
651 Neah Bay vs. Lake Quinault, 1B First Round, 1989-11-11 38-24
652 East Valley (Yakima) vs. Chewelah, 2A First Round, 1997-11-15 38-24
653 Freeman vs. Granger, 1A First Round, 2008-11-15 38-27
654 Arlington vs. Cleveland, 3A First Round, 1979-11-10 38-27
655 Inchelium vs. LaCrosse/Washtucna, 1B Semifinals, 2001-11-24 38-28
656 Napavine vs. Joyce, 1B First Round, 1976-11-12 38-30 (1 OT)
657 Prosser vs. Tumwater, 3A Semifinals, 1992-11-28 38-31
658 Touchet vs. Lake Quinault, 1B Semifinals, 2002-11-30 38-32
659 Bethel vs. Capital, 4A First Round, 2004-11-12 38-34
660 Liberty (Issaquah) vs. O’Dea, 3A First Round, 2009-11-13 38-35
661 Prosser vs. Bellevue, 3A Quarterfinals, 2005-11-19 38-35
662 Almira-Coulee-Hartline vs. Touchet, 1B First Round, 2007-11-16 38-36
663 Cascade (Leavenworth) vs. Zillah, 1A Quarterfinals, 1995-11-18 38-36
664 Meridian vs. Montesano, 1A First Round, 1996-11-16 37-0
665 Mount Tahoma vs. Rogers (Puyallup), 4A Championship, 1979-12-01 37-3
666 Kennewick vs. Gonzaga Prep, 4A Quarterfinals, 1983-11-18 37-3
667 Colfax vs. South Bend, 2B Quarterfinals, 2009-11-21 37-6
668 Adna vs. Napavine, 2B Quarterfinals, 2009-11-20 37-6
669 South Kitsap vs. Enumclaw, 4A First Round, 1995-11-10 37-6
670 Port Townsend vs. Ridgefield, 1A First Round, 1983-11-12 37-6
671 Asotin vs. Lind-Ritzville, 2B First Round, 2007-11-09 37-7
672 Capital vs. O’Dea, 3A First Round, 1996-11-16 37-7
673 North Mason vs. Onalaska, 1A First Round, 1990-11-09 37-8
674 Taholah vs. Lake Quinault, 1B First Round, 1998-11-20 37-8
675 Bellevue vs. Southridge, 3A Quarterfinals, 2007-11-17 37-10
676 Almira-Coulee-Hartline vs. Colton, 1B First Round, 1989-11-10 37-12
677 Willapa Valley vs. Darrington, 2B First Round, 2001-11-17 37-12
678 Edmonds-Woodway vs. Snohomish, 4A First Round, 2007-11-10 37-13
679 Connell vs. Chelan, 1A Semifinals, 2009-11-28 37-14
680 Othello vs. Rochester, 2A First Round, 2001-11-10 37-14
681 West Valley (Yakima) vs. Clarkston, 3A First Round, 1993-11-12 37-15
682 Olympia vs. Curtis, 4A First Round, 2005-11-11 37-17
683 Kentwood vs. Lakes, 4A Quarterfinals, 1989-11-17 37-22
684 Ridgefield vs. Adna, 1A First Round, 1995-11-11 37-27
685 DeSales vs. Mossyrock, 2B Championship, 1999-12-04 37-29
686 Elma vs. Pullman, 2A Championship, 1997-12-06 37-34
687 Centralia vs. Prosser, 2A Semifinals, 2006-11-25 37-35
688 O’Dea vs. Ferndale, 3A Semifinals, 1995-11-24 36-0
689 Raymond vs. Orting, 1A First Round, 1973-11-09 36-0
690 Mead vs. Walla Walla, 4A First Round, 1996-11-16 36-0
691 Pateros vs. Davenport, 1B First Round, 1991-11-22 36-6
692 Pe Ell vs. Joyce, 1B First Round, 1975-11-08 36-6
693 Ferndale vs. Evergreen (Seattle), 3A First Round, 2000-11-11 36-6
694 Lind-Ritzville vs. Wahkiakum, 2B Semifinals, 2004-11-27 36-7
695 Ferndale vs. Camas, 3A First Round, 2003-11-15 36-7
696 Royal vs. Lakeside (9 Mile Falls), 1A First Round, 1994-11-11 36-10
697 Pullman vs. Ephrata, 2A First Round, 2007-11-10 36-10
698 Touchet vs. Inchelium, 1B First Round, 1996-11-23 36-12
699 Tumwater vs. Gig Harbor, 3A Quarterfinals, 1988-11-18 36-12
700 Pullman vs. Tumwater, 2A First Round, 2008-11-15 36-12
701 Cheney vs. Selah, 3A First Round, 1989-11-10 36-14
702 Mount Baker vs. Cedarcrest, 1A First Round, 1994-11-12 36-16
703 Rainier vs. Concrete, 2B First Round, 1991-11-23 36-20
704 Inchelium vs. Tekoa-Oakesdale, 1B Semifinals, 1991-11-30 36-20
705 Connell vs. East Valley (Yakima), 2A First Round, 2002-11-15 36-21
706 Zillah vs. Cashmere, 1A First Round, 1993-11-12 36-21
707 Curtis vs. Marysville-Pilchuck, 4A Semifinals, 1989-11-24 36-22
708 Bremerton vs. Lynnwood, 3A First Round, 1990-11-10 36-22
709 Colton vs. Morton, 2B Championship, 1977-12-03 36-22
710 Toutle Lake vs. Tacoma Baptist, 2B Semifinals, 1994-11-25 36-23
711 Kentwood vs. Puyallup, 4A First Round, 1988-11-11 36-26
712 Friday Harbor vs. Cascade Christian, 1A First Round, 2005-11-19 36-26
713 Neah Bay vs. Wishkah Valley, 1B First Round, 2005-11-19 36-26
714 East Valley (Spokane) vs. Clarkston, 2A First Round, 2010-11-13 36-27
715 Cusick vs. Almira/Coulee-Hartline, 1B Semifinals, 2010-11-27 36-28
716 Ballard vs. Lincoln, 4A Quarterfinals, 2003-11-21 36-29
717 Inchelium vs. Prescott, 1B Championship, 2001-11-30 36-29
718 Mansfield vs. Crescent, 1B Semifinals, 1985-11-28 36-30 (1 OT)
719 Pateros vs. LaCrosse/Washtucna, 1B First Round, 1994-11-19 36-30
720 Mark Morris vs. Anacortes, 2A Quarterfinals, 2010-11-19 36-31
721 LaCrosse-Washtucna vs. Cusick, 1B Semifinals, 2008-11-29 36-32
722 Lake Quinault vs. Lummi, 1B First Round, 2008-11-22 36-32
723 Montesano vs. Rochester, 1A First Round, 1993-11-13 36-35
724 Lewis & Clark vs. Inglemoor, 4A Quarterfinals, 2007-11-17 35-0
725 Okanogan vs. Cashmere, 1A First Round, 1998-11-20 35-0
726 Meridian vs. Castle Rock, 1A First Round, 2007-11-10 35-0
727 Gonzaga Prep vs. Kelso, 4A Semifinals, 1986-11-29 35-0
728 Ephrata vs. Connell, 1A First Round, 1989-11-10 35-0
729 Evergreen (Seattle) vs. Meadowdale, 4A Quarterfinals, 1979-11-16 35-0
730 Lynden vs. W.F. West, 2A Quarterfinals, 2006-11-18 35-0
731 Bellevue vs. Liberty (Issaquah), 3A Quarterfinals, 2010-11-19 35-0
732 Bellevue vs. Snohomish, 4A Quarterfinals, 1983-11-18 35-0
733 Snohomish vs. Franklin, 4A First Round, 1987-11-13 35-0
734 Lynden Christian vs. Foster, 2A First Round, 2001-11-10 35-0
735 O’Dea vs. Auburn, 3A First Round, 2007-11-09 35-3
736 West Valley (Spokane) vs. Hanford, 3A First Round, 1983-11-11 35-6
737 Raymond vs. Connell, 1A Championship, 1973-11-24 35-6
738 Archbishop Murphy vs. Tacoma Baptist, 1A Quarterfinals, 2003-11-22 35-6
739 Elma vs. King’s, 2A First Round, 2005-11-12 35-6
740 Prosser vs. Bellingham, 2A Quarterfinals, 2007-11-17 35-6
741 Wahkiakum vs. Willapa Valley, 2B First Round, 1999-11-19 35-6
742 Bellevue vs. Lindbergh, 3A First Round, 2008-11-14 35-6
743 Bellevue vs. Union, 3A Championship, 2008-12-06 35-6
744 Almira-Coulee-Hartline vs. Colton, 2B Quarterfinals, 1979-11-16 35-7
745 Reardan vs. Dayton, 2B Semifinals, 1990-11-16 35-7
746 Meridian vs. Steilacoom, 1A Quarterfinals, 1992-11-21 35-7
747 Newport (Bellevue) vs. Kentwood, 4A Quarterfinals, 1992-11-20 35-7
748 DeSales vs. Oroville, 2B First Round, 1996-11-23 35-7
749 Capital vs. Lynden, 3A Quarterfinals, 1996-11-22 35-7
750 Evergreen (Seattle) vs. Renton, 4A First Round, 1979-11-10 35-7
751 Lynden vs. Columbia (White Salmon), 1A First Round, 1985-11-16 35-7
752 Skyline vs. Kennewick, 3A Quarterfinals, 2007-11-17 35-7
753 Federal Way vs. Renton, 4A Semifinals, 1976-11-26 35-7
754 Bellevue vs. Liberty (Issaquah), 3A Quarterfinals, 2008-11-21 35-7
755 Bellevue vs. Lakes, 3A Semifinals, 2010-11-26 35-7
756 Zillah vs. Lind-Ritzville, 1A First Round, 2003-11-14 35-7
757 Colfax vs. Cle Elum-Roslyn, 1A First Round, 2002-11-15 35-8
758 Olympia vs. W.F. West, 3A First Round, 1982-11-12 35-8
759 Hanford vs. West Valley (Yakima), 3A First Round, 1985-11-16 35-8
760 Archbishop Murphy vs. R.A. Long, 2A First Round, 2009-11-14 35-10
761 Puyallup vs. Woodinville, 4A First Round, 1992-11-13 35-10
762 Cascade Christian vs. Castle Rock, 1A Quarterfinals, 2008-11-22 35-12
763 Curtis vs. Inglemoor, 4A Quarterfinals, 1995-11-17 35-12
764 West Valley (Yakima) vs. Clarkston, 3A First Round, 1978-11-10 35-12
765 Reardan vs. Rosalia, 2B Quarterfinals, 1979-11-16 35-12
766 Arlington vs. Seattle Prep, 3A First Round, 1980-11-14 35-12
767 Newport (Bellevue) vs. Snohomish, 4A Quarterfinals, 1994-11-18 35-12
768 Morton-White Pass vs. La Conner, 2B First Round, 1995-11-18 35-12
769 O’Dea vs. Monroe, 3A First Round, 1989-11-11 35-12
770 Cashmere vs. DeSales, 1A First Round, 1982-11-13 35-13
771 South Kitsap vs. Puyallup, 4A First Round, 1985-11-15 35-13
772 Toppenish vs. Okanogan, 1A First Round, 1990-11-09 35-13
773 Gonzaga Prep vs. Richland, 4A First Round, 1976-11-12 35-13
774 Bellevue vs. Eastside Catholic, 3A Quarterfinals, 2006-11-18 35-13
775 Aberdeen vs. Kennedy, 3A First Round, 1994-11-12 35-14
776 Bethel vs. Lake Stevens, 4A First Round, 2002-11-16 35-14
777 O’Dea vs. Prosser, 3A Championship, 1995-12-02 35-14
778 Cascade Christian vs. Montesano, 1A Semifinals, 2008-11-28 35-14
779 Royal vs. Omak, 1A First Round, 1996-11-15 35-14
780 Archbishop Murphy vs. Royal, 1A Championship, 2002-12-07 35-14
781 Royal vs. Freeman, 1A First Round, 2005-11-19 35-14
782 West Valley (Yakima) vs. Prosser, 3A Quarterfinals, 2001-11-16 35-14
783 Sedro Woolley vs. Rainier Beach, 3A First Round, 1986-11-14 35-14
784 Burlington-Edison vs. Edmonds, 3A First Round, 1981-11-14 35-14
785 Omak vs. Colfax, 1A First Round, 1986-11-14 35-14
786 Ephrata vs. Colfax, 1A Quarterfinals, 1990-11-16 35-14
787 Capital vs. Stanwood, 3A Semifinals, 1996-11-29 35-14
788 Kelso vs. Clover Park, 4A First Round, 1986-11-14 35-14
789 Cascade (Everett) vs. Kent-Meridian, 4A First Round, 1991-11-15 35-14
790 Ferndale vs. Kennedy, 3A First Round, 2004-11-13 35-14
791 Kennewick vs. Mead, 4A Quarterfinals, 1984-11-16 35-14
792 Snohomish vs. Lakes, 4A Quarterfinals, 1991-11-22 35-14
793 Inglemoor vs. Bellarmine Prep, 4A First Round, 1993-11-12 35-14
794 DeSales vs. Wilbur-Creston, 2B First Round, 2003-11-21 35-15
795 Concrete vs. Adna, 2B Semifinals, 1985-11-28 35-15
796 Peninsula vs. Sedro-Woolley, 3A Quarterfinals, 1978-11-17 35-16
797 Cascade (Leavenworth) vs. Chewelah, 1A Semifinals, 1995-11-25 35-18
798 Inglemoor vs. Lakes, 4A Quarterfinals, 1993-11-19 35-20
799 King’s vs. Montesano, 1A First Round, 2010-11-12 35-20
800 Ferndale vs. O’Dea, 3A Quarterfinals, 1988-11-18 35-20
801 Mark Morris vs. Interlake, 2A First Round, 2009-11-14 35-21
802 Cashmere vs. Quincy, 2A First Round, 2003-11-14 35-21
803 Royal vs. Friday Harbor, 1A Semifinals, 2004-11-27 35-21
804 Peninsula vs. Anacortes, 3A First Round, 1992-11-14 35-21
805 Elma vs. Rochester, 2A Quarterfinals, 2002-11-23 35-21
806 Chehalis vs. East Valley (Yakima), 2A First Round, 2006-11-11 35-21
807 Skyline vs. Woodinville, 4A Championship, 2005-12-03 35-21
808 Dayton vs. Toutle Lake, 2B Championship, 1994-12-03 35-22
809 Prosser vs. East Valley (Spokane), 3A First Round, 1996-11-15 35-25
810 Mariner vs. Lynden, 3A Semifinals, 1998-11-27 35-26
811 Montesano vs. Riverside, 1A Championship, 1983-12-03 35-27
812 Puyallup vs. Kennewick, 4A Semifinals, 1992-11-28 35-27
813 Kentwood vs. Capital, 4A Championship, 2002-12-07 35-28
814 Franklin Pierce vs. Ferndale, 3A Quarterfinals, 2007-11-16 35-28
815 Life Christian vs. Adna, 2B Quarterfinals, 2006-11-18 35-28
816 DeSales vs. Republic, 2B Semifinals, 1996-11-30 35-28
817 Orting vs. Mount Baker, 2A Quarterfinals, 1999-11-19 35-28
818 Ferndale vs. Bellevue, 3A Quarterfinals, 1999-11-19 35-28 (1 OT)
819 Snohomish vs. Redmond, 4A Quarterfinals, 1998-11-20 35-33
820 Cashmere vs. Deer Park, 2A First Round, 2000-11-11 35-34
821 Peninsula vs. Pullman, 3A Championship, 1978-12-02 35-34
822 Lynden vs. Prosser, 2A Championship, 2008-12-06 35-34 (2 OT)
823 Skyline vs. Curtis, 4A Semifinals, 2010-11-27 35-34
824 Soap Lake vs. Cusick, 2B First Round, 1973-11-09 34-0
825 O’Dea vs. Gig Harbor, 3A Quarterfinals, 1995-11-17 34-0
826 Napavine vs. Naselle, 2B First Round, 1998-11-20 34-0
827 Gig Harbor vs. Hazen, 3A Quarterfinals, 1993-11-19 34-0
828 Asotin vs. Wilbur, 2B First Round, 1984-11-09 34-0
829 Lynden vs. Interlake, 2A First Round, 2008-11-15 34-0
830 Ferndale vs. East Valley (Spokane), 3A First Round, 2005-11-12 34-0
831 Pasco vs. Mead, 4A First Round, 2003-11-15 34-6
832 Odessa vs. St. John-Endicott, 1B First Round, 1989-11-10 34-6
833 Sammamish vs. Timberline, 3A First Round, 1999-11-13 34-6
834 Sedro Woolley vs. Enumclaw, 3A Quarterfinals, 1983-11-18 34-6
835 Wahkiakum vs. Mossyrock, 2B First Round, 2000-11-17 34-6
836 Lakes vs. Columbia River, 4A First Round, 1990-11-10 34-6
837 Mossyrock vs. Coupeville, 2B First Round, 1987-11-14 34-7
838 Cashmere vs. East Valley (Yakima), 2A First Round, 2005-11-11 34-7
839 West Valley (Yakima) vs. Cheney, 3A First Round, 1994-11-11 34-7
840 Archbishop Murphy vs. La Center, 2A Quarterfinals, 2004-11-20 34-7
841 Naselle vs. Seattle Lutheran, 2B First Round, 2008-11-15 34-7
842 Asotin vs. Cusick, 2B First Round, 1985-11-15 34-7
843 Lind-Ritzville vs. Asotin, 2B First Round, 2000-11-18 34-7
844 Richland vs. Kennewick, 4A Quarterfinals, 1981-11-20 34-7
845 Meridian vs. Elma, 2A First Round, 2000-11-11 34-7
846 DeSales vs. Brewster, 2B First Round, 2010-11-13 34-7
847 Tacoma Baptist vs. Kalama, 1A Semifinals, 2000-11-25 34-7
848 Pullman vs. Connell, 2A Semifinals, 2005-11-26 34-7
849 Wahkiakum vs. Reardan, 2B Quarterfinals, 2004-11-20 34-7
850 Skyline vs. Rogers (Puyallup), 4A First Round, 2010-11-12 34-7
851 Othello vs. East Valley (Yakima), 2A Quarterfinals, 1998-11-21 34-7
852 Bellevue vs. Glacier, 3A Quarterfinals, 2009-11-21 34-7
853 Zillah vs. Toledo, 1A First Round, 2001-11-10 34-7
854 Lummi vs. Lake Quinault, 1B First Round, 2006-11-18 34-8
855 Waitsburg vs. Davenport, 2B First Round, 1997-11-22 34-8
856 Oakville vs. Joyce, 1B First Round, 1978-11-18 34-8
857 Colfax vs. Omak, 1A First Round, 1989-11-10 34-9
858 Raymond vs. Concrete, 2B First Round, 1987-11-14 34-10
859 Cashmere vs. Royal, 1A First Round, 2010-11-12 34-10
860 Meridian vs. Pullman, 2A Championship, 2003-12-06 34-10
861 Garfield-Palouse vs. Inchelium, 1B First Round, 1986-11-21 34-12
862 Centralia vs. Tumwater, 3A Quarterfinals, 1980-11-21 34-12
863 Curtis vs. Juanita, 4A Quarterfinals, 1989-11-17 34-13
864 Willapa Valley vs. Toutle Lake, 2B First Round, 1979-11-09 34-13
865 Centralia vs. Burlington-Edison, 2A First Round, 2006-11-11 34-13
866 Gonzaga Prep vs. Richland, 4A Quarterfinals, 1987-11-20 34-13
867 Tumwater vs. Puyallup, 4A Quarterfinals, 1996-11-23 34-13
868 Sumner vs. Garfield, 4A Semifinals, 1977-11-26 34-13
869 Tacoma Baptist vs. Orcas Island, 1A Semifinals, 2001-11-23 34-13
870 Cascade Christian vs. Winlock, 1A First Round, 2002-11-16 34-14
871 Rainier vs. Coupeville, 2B First Round, 1990-11-10 34-14
872 South Kitsap vs. Kentwood, 4A Quarterfinals, 1985-11-25 34-14
873 Mark Morris vs. West Valley (Yakima), 3A First Round, 1979-11-09 34-14
874 Royal vs. Tonasket, 1A Championship, 2005-12-03 34-14
875 Lind-Ritzville vs. Orcas Island, 2B Quarterfinals, 2004-11-20 34-14
876 Olympic vs. Peninsula, 3A First Round, 1984-11-09 34-14
877 Tumwater vs. Archbishop Murphy, 2A Championship, 2010-12-04 34-14
878 Tumwater vs. Enumclaw, 3A First Round, 1992-11-13 34-14
879 Union vs. Timberline, 3A First Round, 2008-11-14 34-14
880 Meridian vs. Lynden Christian, 2A Quarterfinals, 2003-11-22 34-14
881 Tacoma Baptist vs. Morton, 2B Semifinals, 1995-11-24 34-14
882 Lynden vs. Medical Lake, 1A Championship, 1991-12-07 34-14
883 Kennedy vs. Columbia River, 3A First Round, 2005-11-11 34-14
884 Connell vs. Cascade (Leavenworth), 1A First Round, 2009-11-13 34-14
885 Curtis vs. Richland, 4A Championship, 1996-12-07 34-15
886 Omak vs. Tonasket, 2A First Round, 2001-11-10 34-15
887 Crescent vs. Pe Ell, 1B First Round, 1974-11-08 34-16
888 Okanogan vs. Royal, 1A First Round, 1997-11-22 34-16
889 DeSales vs. Liberty (Spangle), 2B First Round, 1993-11-19 34-18
890 Odessa vs. Pateros, 1B Semifinals, 1993-11-27 34-20
891 Cashmere vs. Royal, 1A Semifinals, 2008-11-29 34-20
892 North Kitsap vs. Columbia River, 4A First Round, 1991-11-15 34-20
893 Mark Morris vs. Pullman, 3A Semifinals, 1979-11-23 34-21
894 Castle Rock vs. Orting, 1A First Round, 2008-11-15 34-21
895 Capital vs. Eastside Catholic, 3A First Round, 1998-11-13 34-21
896 Skyview vs. Auburn, 4A Quarterfinals, 2009-11-20 34-21
897 South Kitsap vs. Cascade (Everett), 4A Semifinals, 1997-11-28 34-23
898 Richland vs. South Kitsap, 4A Semifinals, 1996-11-30 34-25
899 Lynden vs. Eastside Catholic, 3A First Round, 2002-11-15 34-25
900 Reardan vs. Kittitas, 2B First Round, 2007-11-09 34-27
901 Richland vs. Mead, 4A Quarterfinals, 1996-11-23 34-27 (1 OT)
902 Olympic vs. Mark Morris, 3A Quarterfinals, 1983-11-18 34-28 (2 OT)
903 Ephrata vs. Prosser, 1A Quarterfinals, 1987-11-20 34-28 (1 OT)
904 Capital vs. Walla Walla, 4A Semifinals, 2002-11-30 34-28 (2 OT)
905 Wishkah Valley vs. Soap Lake, 1B Semifinals, 1984-11-22 34-28
906 Inchelium vs. Odessa, 1B Championship, 2000-12-02 34-30
907 Port Townsend vs. La Center, 2A First Round, 2001-11-09 34-31 (1 OT)
908 Sequim vs. Burlington-Edison, 2A First Round, 2009-11-14 34-32
909 Bothell vs. Lake Stevens, 4A First Round, 2006-11-10 33-0
910 Willapa Valley vs. Darrington, 2B Quarterfinals, 1983-11-19 33-0
911 Dayton vs. Waterville, 2B First Round, 1994-11-19 33-0
912 Orcas Island vs. White Pass, 1A First Round, 2001-11-10 33-0
913 Pullman vs. Othello, 2A First Round, 1999-11-13 33-0
914 Bellingham vs. O’Dea, 3A Quarterfinals, 1987-11-20 33-0
915 Kentwood vs. Rogers (Puyallup), 4A First Round, 1982-11-12 33-3
916 Odessa vs. Asotin, 1B Semifinals, 1988-11-25 33-6
917 Kittitas vs. Mary Walker, 2B First Round, 1984-11-10 33-6
918 Lind-Ritzville vs. Asotin, 2B Quarterfinals, 1980-11-21 33-6
919 Onalaska vs. Naselle, 2B Quarterfinals, 1986-11-21 33-6
920 O’Dea vs. Shorecrest, 3A First Round, 1994-11-12 33-7
921 Cashmere vs. Toppenish, 1A First Round, 1988-11-11 33-7
922 Royal vs. Chewelah, 1A Quarterfinals, 1996-11-23 33-7
923 Liberty (Spangle) vs. Royal, 2B First Round, 1992-11-20 33-7
924 Renton vs. Bainbridge, 3A First Round, 1989-11-10 33-7
925 Gonzaga Prep vs. Richland, 4A First Round, 1977-11-11 33-7
926 Willapa Valley vs. Tacoma Baptist, 2B First Round, 2008-11-15 33-7
927 Tumwater vs. Inglemoor, 4A Championship, 1993-12-04 33-7
928 Prosser vs. Kennedy, 3A Semifinals, 1993-11-27 33-7
929 Othello vs. Omak, 2A First Round, 2004-11-12 33-7
930 East Valley (Yakima) vs. DeSales, 1A First Round, 1983-11-11 33-8
931 Davenport vs. Tekoa-Oakesdale, 2B First Round, 1995-11-17 33-12
932 Orcas Island vs. Onalaska, 1A First Round, 2003-11-15 33-12
933 Burlington-Edison vs. Sequim, 2A First Round, 2010-11-13 33-13
934 Moses Lake vs. Prosser, 3A Quarterfinals, 1998-11-20 33-13
935 Tonasket vs. Kalama, 1A Semifinals, 2005-11-26 33-14
936 Prosser vs. Hanford, 3A First Round, 1993-11-13 33-14
937 Hoquiam vs. Othello, 3A First Round, 1975-11-07 33-14
938 Curtis vs. Juanita, 4A First Round, 1990-11-09 33-15
939 Garfield vs. Shorecrest, 4A First Round, 1977-11-11 33-15
940 Lind-Ritzville vs. Granger, 2B First Round, 1986-11-14 33-15
941 Ferris vs. Richland, 4A First Round, 2010-11-12 33-17
942 Royal vs. Okanogan, 1A First Round, 2000-11-18 33-20
943 Peninsula vs. Othello, 3A Semifinals, 1978-11-24 33-20
944 Renton vs. Monroe, 3A First Round, 1990-11-10 33-20
945 Willapa Valley vs. Rainier, 2B First Round, 1987-11-13 33-20
946 East Valley (Yakima) vs. Quincy, 1A Quarterfinals, 1994-11-19 33-21
947 Evergreen (Seattle) vs. West Bremerton, 4A First Round, 1973-11-09 33-22
948 Prosser vs. Othello, 2A Quarterfinals, 2008-11-22 33-28
949 South Kitsap vs. Eastlake, 4A First Round, 2001-11-09 33-29
950 Lakes vs. Moses Lake, 3A Semifinals, 1997-11-29 33-30
951 LaCrosse-Washtucna vs. Coulee-Hartline, 1B First Round, 1982-11-19 32-0
952 East Valley (Yakima) vs. Medical Lake, 2A First Round, 1999-11-13 32-0
953 Freeman vs. Warden, 2B First Round, 1973-11-09 32-6
954 Gig Harbor vs. Tahoma, 3A First Round, 1988-11-11 32-6
955 Dayton vs. Ritzville, 2B Semifinals, 1994-11-26 32-6
956 Cashmere vs. Meridian, 1A Championship, 1984-12-01 32-7
957 Colfax vs. Cle Elum-Roslyn, 1A First Round, 2001-11-10 32-7
958 Royal vs. Colfax, 1A Semifinals, 2000-11-24 32-7
959 Brewster vs. Willapa Valley, 2B Semifinals, 1974-11-16 32-7
960 Royal vs. Lakeside (9 Mile Falls), 1A First Round, 2006-11-11 32-7
961 Kennedy vs. Curtis, 4A First Round, 1984-11-10 32-7
962 Mount Baker vs. Washougal, 2A First Round, 1999-11-13 32-8
963 Rainier vs. Wahkiakum, 2B Semifinals, 1991-11-29 32-8
964 La Salle vs. Reardan, 2B Quarterfinals, 2006-11-17 32-14
965 Rosalia vs. Lind, 1B First Round, 1986-11-21 32-15
966 Ephrata vs. Lynden Christian, 1A Championship, 1986-12-06 32-15
967 Tumwater vs. Mount Rainier, 3A Championship, 1990-12-01 32-17
968 Cascade Christian vs. Nooksack Valley, 1A Quarterfinals, 2010-11-20 32-20
969 St. John-Endicott vs. Inchelium, 1B Semifinals, 1984-11-16 32-20
970 Liberty (Issaquah) vs. Fife, 3A Quarterfinals, 1988-11-18 32-22
971 Grandview vs. Colville, 2A First Round, 2005-11-12 32-22
972 Adna vs. Colfax, 2B Championship, 2009-12-05 32-24
973 Kentwood vs. Bethel, 4A Semifinals, 2001-11-24 32-24
974 Prescott vs. Washtucna, 1B First Round, 1976-11-12 32-24
975 La Salle vs. Davenport, 2B First Round, 2007-11-09 32-24
976 Inchelium vs. St. John-Endicott, 1B First Round, 1995-11-17 32-24
977 DeSales vs. Asotin, 2B Semifinals, 1999-11-26 32-25
978 Gonzaga Prep vs. Moses Lake, 4A First Round, 2006-11-10 32-26 (1 OT)
979 Oakville vs. Touchet, 1B Championship, 1978-12-02 32-26
980 Royal vs. Freeman, 1A Quarterfinals, 2008-11-22 32-27
981 Ballard vs. Olympia, 4A Semifinals, 2003-11-29 32-27
982 St. John-Endicott vs. Pateros, 1B Semifinals, 2006-11-25 32-28
983 O’Dea vs. Ferndale, 3A Quarterfinals, 2003-11-21 31-0
984 Bothell vs. Bethel, 4A First Round, 2003-11-14 31-0
985 Liberty (Issaquah) vs. Cheney, 3A Championship, 1988-12-03 31-0
986 Curtis vs. Auburn, 4A Quarterfinals, 2010-11-19 31-0
987 Pe Ell vs. Willapa Valley, 2B Semifinals, 1983-11-25 31-0
988 Burlington-Edison vs. Monroe, 3A First Round, 1986-11-14 31-0
989 Chewelah vs. Quincy, 1A First Round, 1996-11-16 31-0
990 Lynden vs. Sequim, 2A Quarterfinals, 2009-11-21 31-0
991 Riverside-Chattaroy vs. Tonasket, 1A First Round, 1984-11-10 31-0
992 O’Dea vs. Kennedy, 3A Semifinals, 2003-11-28 31-3
993 Mariner vs. Olympia, 3A First Round, 1998-11-14 31-7
994 Cashmere vs. Cascade (Leavenworth), 1A Quarterfinals, 2008-11-22 31-7
995 Okanogan vs. Wahluke, 1A Semifinals, 1999-11-27 31-7
996 Columbia-Burbank vs. Carroll, 1A Quarterfinals, 1980-11-21 31-7
997 Columbia-Burbank vs. Carroll, 1A First Round, 1984-11-09 31-7
998 Prairie vs. Timberline, 3A First Round, 1986-11-14 31-7
999 Cascade (Leavenworth) vs. Zillah, 1A First Round, 2008-11-15 31-7
1000 O’Dea vs. Ferndale, 3A First Round, 2010-11-12 31-10
1001 West Valley (Yakima) vs. Clarkston, 3A First Round, 1992-11-13 31-10
1002 Issaquah vs. Central Kitsap, 4A Semifinals, 2008-11-29 31-13
1003 Eatonville vs. Lynden, 1A Quarterfinals, 1985-11-25 31-14
1004 South Kitsap vs. Kennedy, 4A Quarterfinals, 1984-11-16 31-14
1005 Elma vs. Mount Baker, 2A Quarterfinals, 1998-11-21 31-14
1006 Prosser vs. Ellensburg, 3A Quarterfinals, 1995-11-17 31-14
1007 Puyallup vs. Woodinville, 4A First Round, 1997-11-15 31-14
1008 Lind-Ritzville vs. Dayton, 2B First Round, 1984-11-08 31-15
1009 Kelso vs. Olympic, 4A Quarterfinals, 1986-11-22 31-15
1010 Toppenish vs. Charles Wright, 1A Championship, 1989-12-02 31-16
1011 Bothell vs. Central Kitsap, 4A First Round, 2007-11-10 31-17
1012 Wilson vs. Inglemoor, 4A First Round, 1991-11-15 31-20
1013 South Kitsap vs. Snohomish, 4A First Round, 1996-11-16 31-21
1014 Charles Wright vs. King’s, 1A Quarterfinals, 1989-11-17 31-21
1015 Othello vs. East Valley (Yakima), 2A Championship, 2004-12-04 31-21
1016 Skyline vs. Bothell, 4A Semifinals, 2009-11-28 31-26
1017 Issaquah vs. Kentwood, 4A First Round, 2008-11-15 31-28
1018 Issaquah vs. Bothell, 4A Quarterfinals, 2008-11-22 31-28
1019 Gonzaga Prep vs. Kennewick, 4A First Round, 1988-11-11 31-28
1020 Bellevue vs. Ferndale, 3A Championship, 2004-12-03 31-28
1021 Tumwater vs. Newport (Bellevue), 4A Semifinals, 1993-11-26 31-30 (2 OT)
1022 Evergreen (Vancouver) vs. Gonzaga Prep, 4A Semifinals, 2004-11-27 31-30
1023 Washington vs. Seattle Prep, 3A First Round, 1990-11-09 30-0
1024 Nooksack Valley vs. Darrington, 1A First Round, 1975-11-08 30-0
1025 Lynden vs. King’s, 1A First Round, 1982-11-13 30-0
1026 DeSales vs. Toutle Lake, 2B Championship, 2007-12-01 30-0
1027 Connell vs. Cashmere, 1A Quarterfinals, 2007-11-17 30-3
1028 Lincoln vs. Kentlake, 4A First Round, 2003-11-14 30-6
1029 Jubilee Christian vs. Clallam Bay, 1B Semifinals, 2003-11-29 30-6
1030 Colton vs. Mary Walker, 2B First Round, 1981-11-13 30-6
1031 Colton vs. Ritzville, 2B First Round, 1983-11-11 30-6
1032 Neah Bay vs. Lyle, 1B First Round, 2010-11-19 30-6
1033 Asotin vs. Waitsburg, 2B First Round, 1999-11-19 30-6
1034 Tekoa-Oakesdale vs. Odessa, 1B First Round, 1981-11-20 30-6
1035 Foss vs. Central Kitsap, 4A First Round, 1975-11-07 30-7
1036 Omak vs. Cashmere, 1A Quarterfinals, 2010-11-20 30-8
1037 Bothell vs. Issaquah, 4A Quarterfinals, 2009-11-20 30-9
1038 Chiawana vs. Newport, 4A First Round, 2010-11-13 30-10
1039 Connell vs. Nooksack Valley, 2A Quarterfinals, 2002-11-23 30-10
1040 Castle Rock vs. Sultan, 1A First Round, 1973-11-10 30-12
1041 LaCrosse-Washtucna vs. Clallam Bay, 1B Championship, 1982-12-04 30-12
1042 Union vs. Capital, 3A First Round, 2009-11-13 30-12
1043 Montesano vs. Eatonville, 1A Semifinals, 1994-11-25 30-13
1044 Puyallup vs. Renton, 4A First Round, 1987-11-13 30-13
1045 Quincy vs. Connell, 1A First Round, 1992-11-14 30-14
1046 Curtis vs. Newport (Bellevue), 4A Championship, 1990-12-01 30-14
1047 South Whidbey vs. Castle Rock, 1A Semifinals, 1979-11-23 30-14
1048 Omak vs. Meridian, 2A Championship, 2000-12-02 30-14
1049 LaCrosse-Washtucna vs. Cusick, 1B First Round, 2001-11-17 30-14
1050 Sumner vs. Marysville, 3A First Round, 1975-11-08 30-14
1051 River Ridge vs. North Kitsap, 4A First Round, 1998-11-13 30-14
1052 Reardan vs. Granger, 2B First Round, 1988-11-11 30-15
1053 Riverside-Chattaroy vs. Ephrata, 1A Quarterfinals, 1983-11-18 30-16
1054 Connell vs. Colfax, 1A First Round, 1991-11-15 30-18
1055 Tri-Cities Prep vs. Clallam Bay, 1B First Round, 2007-11-17 30-20
1056 West Valley (Spokane) vs. Hoquiam, 3A Championship, 1976-11-27 30-21
1057 Oak Harbor vs. Olympia, 4A First Round, 2007-11-10 30-21
1058 Eatonville vs. Meridian, 1A First Round, 1987-11-14 30-22
1059 Prescott vs. Oakesdale, 1B First Round, 1975-11-07 30-22
1060 Forks vs. Orting, 2A First Round, 2000-11-11 30-23
1061 North Mason vs. Tolt, 1A First Round, 1982-11-13 30-23
1062 Crescent vs. Garfield (Whitman Co), 1B First Round, 1979-11-24 30-24
1063 South Kitsap vs. Rogers (Puyallup), 4A First Round, 1981-11-13 30-24
1064 Lynden vs. West Valley (Yakima), 3A Semifinals, 2001-11-24 30-24 (1 OT)
1065 Mossyrock vs. Darrington, 2B Semifinals, 1997-11-28 30-26
1066 Garfield-Palouse vs. Crescent, 1B Championship, 1987-12-05 30-26
1067 Crescent vs. Oakville, 1B First Round, 1986-11-14 30-27
1068 Rogers (Puyallup) vs. Bellevue, 4A First Round, 1988-11-11 30-27
1069 Pasco vs. Kamiakin, 4A Quarterfinals, 2000-11-18 29-0
1070 West Valley (Spokane) vs. Selah, 2A First Round, 2009-11-13 29-0
1071 South Kitsap vs. Kentridge, 4A First Round, 1993-11-12 29-0
1072 Tumwater vs. Lakeside (Seattle), 3A First Round, 1987-11-14 29-0
1073 Columbia River vs. Peninsula, 3A First Round, 2002-11-16 29-0
1074 Kennedy vs. Ingraham, 4A First Round, 1982-11-12 29-0
1075 East Valley (Yakima) vs. Chewelah, 1A First Round, 1994-11-11 29-6
1076 Mead vs. Pasco, 4A First Round, 1984-11-09 29-7
1077 Royal vs. Freeman, 1A Championship, 2004-12-04 29-7
1078 Reardan vs. Davenport, 2B Semifinals, 2005-11-26 29-7
1079 Skyline vs. Centralia, 3A Quarterfinals, 2001-11-16 29-7
1080 Kentridge vs. South Kitsap, 4A First Round, 2002-11-16 29-8
1081 Lewis & Clark vs. Kamiakin, 4A First Round, 1975-11-08 29-8
1082 Lakes vs. Rainier Beach, 3A First Round, 2002-11-16 29-8
1083 Arlington vs. Shorewood, 3A First Round, 1981-11-13 29-13
1084 Columbia-Hunters vs. Granger, 2B Semifinals, 1987-11-27 29-13
1085 Ingraham vs. Mountain View, 4A Quarterfinals, 1988-11-18 29-14
1086 Cashmere vs. Colfax, 1A First Round, 1980-11-14 29-14
1087 Ephrata vs. Toppenish, 1A Semifinals, 1990-11-24 29-14
1088 Renton vs. Ferndale, 3A First Round, 1998-11-14 29-15
1089 Prosser vs. Medical Lake, 1A First Round, 1987-11-14 29-15
1090 Lynden vs. Mount Rainier, 3A First Round, 1996-11-15 29-15
1091 Cashmere vs. Riverside, 1A Quarterfinals, 1984-11-17 29-16
1092 Lynden Christian vs. Eatonville, 1A First Round, 1993-11-12 29-18
1093 Pasco vs. Kentwood, 4A Semifinals, 2000-11-25 29-19
1094 Meridian vs. Montesano, 1A First Round, 1995-11-11 29-20
1095 East Valley (Yakima) vs. Cascade (Leavenworth), 2A First Round, 2000-11-11 29-21
1096 Othello vs. Lakeside (9 Mile Falls), 2A First Round, 2002-11-15 29-24
1097 Franklin vs. Enumclaw, 3A First Round, 1991-11-15 29-27
1098 Capital vs. Mariner, 3A Championship, 1998-12-04 29-27
1099 DeSales vs. La Salle, 2B Quarterfinals, 2009-11-21 29-27
1100 Lakes vs. Kelso, 4A First Round, 1993-11-12 29-27
1101 Liberty (Issaquah) vs. Burlington-Edison, 3A First Round, 1988-11-11 29-28
1102 Bremerton vs. Washington, 3A Quarterfinals, 1990-11-16 29-28
1103 Montesano vs. Charles Wright, 1A First Round, 1991-11-15 29-28
1104 Kent-Meridian vs. Roosevelt, 4A First Round, 1981-11-13 28-0
1105 Washington vs. Rainier Beach, 3A First Round, 1989-11-10 28-0
1106 Toledo vs. Lynden Christian, 1A Quarterfinals, 1996-11-23 28-0
1107 Mount Tahoma vs. Foss, 4A Quarterfinals, 1979-11-16 28-0
1108 Brewster vs. La Conner, 2B Semifinals, 1975-11-15 28-0
1109 Okanogan vs. Kalama, 1A Championship, 1999-12-04 28-0
1110 Olympia vs. Liberty (Issaquah), 3A Quarterfinals, 1981-11-20 28-0
1111 Arlington vs. Ferndale, 3A Quarterfinals, 1979-11-16 28-0
1112 Burlington-Edison vs. Shorecrest, 3A First Round, 1984-11-10 28-0
1113 Ephrata vs. Chewelah, 1A Quarterfinals, 1988-11-18 28-0
1114 Richland vs. Ferris, 4A First Round, 1990-11-10 28-0
1115 Wilson vs. Woodinville, 4A First Round, 1998-11-13 28-0
1116 Montesano vs. Goldendale, 1A First Round, 1981-11-14 28-0
1117 Chewelah vs. Cle Elum-Roslyn, 1A First Round, 1995-11-11 28-0
1118 Lakes vs. Hudson’s Bay, 3A Quarterfinals, 1999-11-19 28-0
1119 Puyallup vs. Mariner, 4A First Round, 1996-11-16 28-0
1120 Lakes vs. Newport (Bellevue), 4A First Round, 1991-11-16 28-0
1121 Peninsula vs. Pullman, 3A Semifinals, 1977-11-19 28-2
1122 Zillah vs. Tonasket, 1A Quarterfinals, 2002-11-23 28-2
1123 Kentwood vs. Wilson, 4A First Round, 1999-11-13 28-6
1124 Touchet vs. Harrington, 1B Semifinals, 1978-11-17 28-6
1125 Colfax vs. Cle Elum-Roslyn, 1A First Round, 2000-11-18 28-6
1126 Freeman vs. Kittitas, 2B Quarterfinals, 1988-11-18 28-6
1127 Freeman vs. Napavine, 1A Semifinals, 2004-11-27 28-6
1128 Burlington-Edison vs. Pullman, 2A Quarterfinals, 2007-11-17 28-6
1129 Lind-Ritzville vs. Kittitas, 2B First Round, 1987-11-13 28-6
1130 Lake Quinault vs. Neah Bay, 1B First Round, 1990-11-09 28-6
1131 Lynden vs. Centralia, 2A First Round, 2007-11-10 28-6
1132 Kennedy vs. Clarkston, 3A First Round, 2003-11-15 28-6
1133 Orting vs. Woodland, 2A First Round, 2005-11-11 28-6
1134 Bellevue vs. Capital, 3A Semifinals, 2008-12-01 28-6
1135 Clallam Bay vs. Neah Bay, 1B First Round, 1997-11-21 28-6
1136 Lynden Christian vs. Steilacoom, 2A Quarterfinals, 2002-11-23 28-7
1137 Quincy vs. Cascade (Leavenworth), 2A First Round, 1998-11-13 28-7
1138 Eastside Catholic vs. West Valley (Yakima), 3A First Round, 2006-11-10 28-7
1139 Mount Si vs. Camas, 3A First Round, 2006-11-11 28-7
1140 Blaine vs. King’s, 1A First Round, 1995-11-11 28-7
1141 Eatonville vs. Montesano, 1A First Round, 1990-11-09 28-7
1142 Eatonville vs. Elma, 1A First Round, 1994-11-12 28-7
1143 West Valley (Spokane) vs. Pullman, 3A Quarterfinals, 1984-11-16 28-7
1144 Ellensburg vs. Mark Morris, 2A Quarterfinals, 2009-11-20 28-7
1145 Castle Rock vs. Steilacoom, 1A Quarterfinals, 1988-11-18 28-7
1146 Toutle Lake vs. Kalama, 2B First Round, 1994-11-18 28-7
1147 Reardan vs. Waitsburg, 2B First Round, 2001-11-16 28-7
1148 Mercer Island vs. Snohomish, 4A First Round, 1988-11-11 28-7
1149 Kamiakin vs. Mead, 4A First Round, 1993-11-13 28-7
1150 Kelso vs. Sedro-Woolley, 3A Championship, 1983-12-03 28-7
1151 Union vs. Lakes, 3A Semifinals, 2008-11-28 28-7
1152 DeSales vs. Life Christian, 2B Semifinals, 2007-11-24 28-7
1153 East Valley (Spokane) vs. Sunnyside, 3A Quarterfinals, 1981-11-20 28-7
1154 North Thurston vs. Mariner, 4A First Round, 1992-11-13 28-7
1155 Woodinville vs. Cascade (Everett), 4A Semifinals, 2005-11-26 28-7
1156 Connell vs. Cascade Christian, 1A Championship, 2009-12-05 28-7
1157 Walla Walla vs. Central Valley, 4A First Round, 1982-11-12 28-7
1158 Cascade (Everett) vs. Olympia, 4A Quarterfinals, 2005-11-18 28-7
1159 Puyallup vs. Snohomish, 4A Semifinals, 1991-11-29 28-7
1160 South Bend vs. Colfax, 2B Championship, 2010-12-04 28-8
1161 Richland vs. Clover Park, 4A Semifinals, 1981-11-27 28-8
1162 Cheney vs. Prosser, 3A First Round, 1990-11-10 28-9
1163 Peninsula vs. Hoquiam, 3A First Round, 1977-11-12 28-10
1164 Asotin vs. La Salle, 2B Championship, 2006-12-01 28-10
1165 Lynden vs. Forks, 1A Semifinals, 1987-11-26 28-10
1166 Bellevue vs. Lynden, 3A Championship, 2002-12-06 28-10
1167 Cusick vs. Kittitas, 2B Quarterfinals, 1983-11-18 28-11
1168 O’Dea vs. Capital, 3A First Round, 1992-11-14 28-12
1169 Cascade Christian vs. Nooksack Valley, 1A Semifinals, 2009-11-28 28-12
1170 South Bend vs. Orcas Island, 2B Semifinals, 2010-11-26 28-12
1171 Willapa Valley vs. Adna, 2B First Round, 2005-11-11 28-12
1172 LaCrosse-Washtucna vs. Sprague/Harrington, 1B Semifinals, 2003-11-29 28-12
1173 Auburn vs. Port Angeles, 4A First Round, 1992-11-14 28-12
1174 Mossyrock vs. Willapa Valley, 2B First Round, 1982-11-12 28-12
1175 Cashmere vs. Connell, 1A First Round, 2008-11-15 28-13
1176 Juanita vs. Gonzaga Prep, 4A Championship, 1985-12-07 28-13
1177 Gonzaga Prep vs. North Central, 4A Quarterfinals, 1977-11-18 28-13
1178 Ephrata vs. River View, 1A Quarterfinals, 1989-11-17 28-13
1179 Prosser vs. Renton, 3A Semifinals, 1995-11-25 28-13
1180 DeSales vs. Riverside, 1A First Round, 1979-11-09 28-13
1181 Federal Way vs. Columbia River, 4A First Round, 1975-11-07 28-13
1182 Chewelah vs. Royal, 1A Quarterfinals, 1995-11-18 28-13
1183 Kennedy vs. Kamiakin, 3A Semifinals, 2006-11-25 28-13
1184 Puyallup vs. Arlington, 4A Quarterfinals, 2005-11-19 28-14
1185 Quincy vs. Riverside, 1A First Round, 1994-11-12 28-14
1186 Rosalia vs. Tekoa-Oakesdale, 1B Semifinals, 1985-11-29 28-14
1187 Curtis vs. South Kitsap, 4A First Round, 1989-11-11 28-14
1188 Toppenish vs. Ephrata, 1A Semifinals, 1989-11-24 28-14
1189 Bothell vs. Edmonds-Woodway, 4A Semifinals, 2006-11-25 28-14
1190 Anacortes vs. Lindbergh, 2A First Round, 2010-11-12 28-14
1191 Archbishop Murphy vs. King’s, 1A Quarterfinals, 2002-11-23 28-14
1192 Ellensburg vs. Omak, 3A First Round, 1973-11-09 28-14
1193 Sammamish vs. O’Dea, 3A Quarterfinals, 1999-11-19 28-14
1194 Archbishop Murphy vs. W.F. West, 2A First Round, 2010-11-13 28-14
1195 Olympia vs. West Valley (Spokane), 3A Championship, 1984-12-01 28-14
1196 Arlington vs. Kentwood, 4A First Round, 2005-11-11 28-14
1197 Asotin vs. Granger, 2B Quarterfinals, 1985-11-22 28-14
1198 Central Valley vs. Southridge, 4A First Round, 2008-11-15 28-14
1199 Auburn vs. Woodinville, 4A First Round, 2008-11-14 28-14
1200 Orcas Island vs. Darrington, 2B First Round, 1998-11-21 28-14
1201 Evergreen (Vancouver) vs. North Kitsap, 4A First Round, 1995-11-10 28-14
1202 Evergreen (Vancouver) vs. Curtis, 4A Quarterfinals, 2004-11-20 28-14
1203 Evergreen (Vancouver) vs. Skyline, 4A Championship, 2004-12-04 28-14
1204 Connell vs. Cashmere, 1A First Round, 1973-11-10 28-14
1205 North Mason vs. Woodland, 1A Championship, 1982-12-04 28-14
1206 Oak Harbor vs. Gig Harbor, 4A First Round, 2005-11-11 28-14
1207 Pullman vs. O’Dea, 3A Semifinals, 1978-11-24 28-14
1208 Ferndale vs. Newport (Bellevue), 3A Semifinals, 1997-11-27 28-14
1209 Cascade (Everett) vs. Kentridge, 4A Quarterfinals, 1997-11-21 28-14
1210 Morton-White Pass vs. Ritzville, 2B Championship, 1981-12-05 28-14
1211 Othello vs. Sultan, 2A First Round, 2000-11-11 28-14
1212 Cascade (Leavenworth) vs. Connell, 1A First Round, 1996-11-16 28-14
1213 Blanchet vs. Wenatchee, 4A Semifinals, 1974-11-16 28-16
1214 Royal vs. Connell, 1A Championship, 2007-12-01 28-16
1215 Shadle Park vs. Kennewick, 4A First Round, 1979-11-09 28-18
1216 Reardan vs. DeSales, 2B Semifinals, 1993-11-27 28-19
1217 Gonzaga Prep vs. Walla Walla, 4A First Round, 1983-11-11 28-19
1218 Montesano vs. Steilacoom, 1A Quarterfinals, 1984-11-17 28-19
1219 Lynden vs. Fife, 2A Quarterfinals, 2007-11-17 28-19
1220 Manson vs. Mansfield-Coulee-Hartline, 1B First Round, 1986-11-14 28-20
1221 Kentwood vs. Cascade (Everett), 4A First Round, 1990-11-09 28-20
1222 Cashmere vs. Cle Elum-Roslyn, 1A First Round, 1986-11-14 28-20
1223 Colfax vs. River View, 1A First Round, 1990-11-09 28-20
1224 North Thurston vs. Sunnyside, 3A First Round, 1976-11-12 28-20
1225 Montesano vs. Orting, 1A First Round, 2007-11-10 28-20
1226 Clallam Bay vs. Pe Ell, 1B First Round, 1993-11-20 28-20
1227 Tenino vs. Elma, 1A First Round, 1986-11-15 28-20
1228 Lakes vs. Tumwater, 4A First Round, 1994-11-12 28-21
1229 Bethel vs. Kamiak, 4A Semifinals, 2000-11-25 28-21
1230 Pasco vs. Walla Walla, 4A Quarterfinals, 1998-11-21 28-21
1231 West Valley (Spokane) vs. Othello, 3A First Round, 1976-11-13 28-21
1232 Okanogan vs. Royal, 1A Semifinals, 1998-11-28 28-21
1233 Reardan vs. Asotin, 2B Quarterfinals, 2005-11-18 28-21
1234 Sehome vs. Rogers (Puyallup), 4A First Round, 1995-11-11 28-21 (2 OT)
1235 Omak vs. Othello, 2A Semifinals, 2000-11-24 28-21 (2 OT)
1236 Gonzaga Prep vs. South Kitsap, 4A Semifinals, 1985-11-30 28-21
1237 Auburn vs. Cascade (Everett), 4A Quarterfinals, 1992-11-20 28-21
1238 Auburn vs. Skyview, 4A First Round, 2010-11-12 28-21
1239 Skyline vs. Black Hills, 3A First Round, 2002-11-16 28-21
1240 Bellarmine vs. Bothell, 4A Quarterfinals, 2010-11-20 28-21
1241 Skyline vs. Kamiak, 4A Quarterfinals, 2004-11-20 28-21
1242 North Mason vs. Lynden, 1A Quarterfinals, 1981-11-21 28-21 (1 OT)
1243 North Thurston vs. Ferndale, 3A Quarterfinals, 2000-11-18 28-21
1244 Connell vs. Montesano, 1A Semifinals, 2006-11-25 28-21
1245 Lynden vs. North Thurston, 3A First Round, 2004-11-13 28-21
1246 Zillah vs. Ephrata, 1A Quarterfinals, 1992-11-20 28-21
1247 Othello vs. Colville, 2A First Round, 2008-11-15 28-21
1248 West Valley (Spokane) vs. Othello, 2A Quarterfinals, 2009-11-21 28-22
1249 Touchet vs. Lind, 1B First Round, 1980-11-22 28-22
1250 Elma vs. Mount Baker, 2A First Round, 1997-11-15 28-22
1251 Kamiakin vs. Cascade (Everett), 4A Semifinals, 1995-11-25 28-22
1252 Davenport vs. Oroville, 2B Semifinals, 1995-11-25 28-23
1253 Skyline vs. Pasco, 4A Semifinals, 2004-11-27 28-23
1254 Adna vs. Willapa Valley, 2B First Round, 1993-11-19 28-24
1255 Napavine vs. Asotin, 2B Championship, 2008-12-05 28-24
1256 Naselle vs. Willapa Valley, 2B Quarterfinals, 2008-11-22 28-24
1257 Lummi vs. Lake Quinault, 1B First Round, 2007-11-17 28-24
1258 Montesano vs. Castle Rock, 1A Quarterfinals, 2006-11-17 28-24
1259 Pullman vs. Archbishop Murphy, 2A Championship, 2005-12-03 28-24
1260 East Valley (Yakima) vs. Cashmere, 2A Quarterfinals, 2003-11-22 28-24
1261 Tumwater vs. Colville, 2A Quarterfinals, 2006-11-18 28-25
1262 Lewis & Clark vs. Edmonds-Woodway, 4A Semifinals, 2007-11-24 28-26
1263 Mount Tahoma vs. Richland, 4A Semifinals, 1980-11-28 28-26
1264 Meridian vs. La Center, 2A Semifinals, 2003-11-29 28-26
1265 Tacoma Baptist vs. Kalama, 1A Quarterfinals, 2001-11-17 28-26
1266 Liberty (Issaquah) vs. Timberline, 3A First Round, 2005-11-11 28-27
1267 Peninsula vs. Capital, 3A First Round, 1978-11-10 28-27
1268 King’s vs. Onalaska, 1A First Round, 2009-11-14 28-27
1269 Lind-Ritzville vs. DeSales, 2B First Round, 2002-11-22 28-27
1270 Tumwater vs. Fife, 3A First Round, 1980-11-15 28-27 (1 OT)
1271 Newport (Bellevue) vs. Lakes, 4A Quarterfinals, 1990-11-16 28-27 (1 OT)
1272 Clover Park vs. Olympic, 4A First Round, 1985-11-16 27-0
1273 Colfax vs. Lind-Ritzville, 2B Quarterfinals, 2010-11-20 27-0
1274 Almira-Coulee-Hartline vs. Reardan, 2B First Round, 1974-11-08 27-0
1275 Liberty (Spangle) vs. Wahkiakum, 2B Championship, 1992-12-05 27-0
1276 Castle Rock vs. Chimacum, 2A First Round, 2005-11-11 27-0
1277 Enumclaw vs. Shorewood, 3A First Round, 1985-11-16 27-0
1278 Centralia vs. Central Kitsap, 3A First Round, 1980-11-14 27-0
1279 Richland vs. Kennedy, 4A Semifinals, 1975-11-21 27-0
1280 Bethel vs. South Kitsap, 4A Quarterfinals, 1999-11-19 27-6
1281 Adna vs. North Beach, 2B First Round, 1985-11-15 27-6
1282 Liberty (Spangle) vs. Liberty Bell, 2B First Round, 1986-11-15 27-6
1283 Archbishop Murphy vs. Cascade Christian, 1A Semifinals, 2003-11-29 27-6
1284 Willapa Valley vs. Toutle Lake, 2B First Round, 1980-11-14 27-6
1285 Concrete vs. Adna, 1A First Round, 1997-11-21 27-6
1286 Cascade Christian vs. Orcas Island, 1A Quarterfinals, 2003-11-22 27-7
1287 Fife vs. Blaine, 2A First Round, 2007-11-09 27-7
1288 Franklin vs. Burlington-Edison, 3A First Round, 1992-11-13 27-7
1289 Peninsula vs. Liberty (Issaquah), 3A Quarterfinals, 1979-11-16 27-7
1290 Tumwater vs. Cheney, 3A Championship, 1989-12-02 27-7
1291 Kennewick vs. Camas, 3A First Round, 2007-11-10 27-7
1292 Kennewick vs. Lewis & Clark, 4A First Round, 1986-11-14 27-7
1293 Puyallup vs. Snohomish, 4A Semifinals, 1987-11-26 27-7
1294 Moses Lake vs. Mount Spokane, 4A First Round, 2002-11-16 27-7
1295 Napavine vs. Orcas Island, 2B First Round, 2009-11-14 27-8
1296 Zillah vs. Freeman, 1A First Round, 2002-11-16 27-8
1297 Colfax vs. Okanogan, 1A First Round, 1981-11-13 27-9
1298 South Bend vs. Concrete, 2B First Round, 2010-11-13 27-10
1299 Eatonville vs. Castle Rock, 2A First Round, 1997-11-15 27-10
1300 South Kitsap vs. Shorewood, 4A First Round, 1990-11-09 27-10
1301 DeSales vs. La Salle, 2B First Round, 2008-11-14 27-10
1302 Okanogan vs. Royal, 1A First Round, 1982-11-12 27-12
1303 White Swan vs. Garfield-Palouse, 2B First Round, 2008-11-15 27-12
1304 DeSales vs. Tacoma Baptist, 2B Quarterfinals, 2004-11-20 27-12
1305 Lynden Christian vs. Port Townsend, 2A First Round, 2003-11-15 27-13
1306 Liberty (Issaquah) vs. Hoquiam, 3A First Round, 1979-11-10 27-13
1307 Toutle Lake vs. South Bend, 2B Quarterfinals, 2006-11-18 27-13
1308 Gig Harbor vs. Centralia, 3A First Round, 1993-11-13 27-13
1309 Elma vs. Bainbridge, 3A First Round, 1981-11-13 27-13
1310 Hazen vs. Sedro-Woolley, 3A First Round, 1991-11-15 27-13
1311 Ellensburg vs. West Valley (Yakima), 3A First Round, 2002-11-16 27-14
1312 Medical Lake vs. East Valley (Yakima), 2A Quarterfinals, 1997-11-22 27-14
1313 Kamiak vs. Evergreen (Vancouver), 4A First Round, 1999-11-13 27-14
1314 Stanwood vs. Peninsula, 3A First Round, 1996-11-15 27-14
1315 Prosser vs. Ellensburg, 3A First Round, 2001-11-10 27-14
1316 Pullman vs. Quincy, 2A First Round, 1997-11-15 27-14
1317 Wahluke vs. Cle Elum-Roslyn, 1A First Round, 1999-11-20 27-14
1318 Lynden Christian vs. Montesano, 2A First Round, 2000-11-11 27-14
1319 Kittitas vs. Brewster, 2B First Round, 1988-11-11 27-15
1320 Kelso vs. Kentwood, 4A First Round, 1994-11-11 27-15
1321 Reardan vs. Davenport, 2B Semifinals, 2003-11-29 27-16
1322 Lynden vs. Eatonville, 1A Quarterfinals, 1987-11-20 27-16
1323 O’Dea vs. Bellevue, 3A Semifinals, 2007-11-23 27-17
1324 Meadowdale vs. Columbia River, 3A First Round, 2009-11-14 27-17
1325 Pe Ell vs. Morton, 2B First Round, 1983-11-12 27-18
1326 Castle Rock vs. Eatonville, 2A First Round, 2004-11-12 27-18
1327 Prescott vs. Lake Quinault, 1B First Round, 2001-11-17 27-18
1328 Newport (Bellevue) vs. O’Dea, 3A Quarterfinals, 1997-11-21 27-18
1329 Orcas Island vs. Napavine, 2B First Round, 1980-11-15 27-18
1330 Kentridge vs. Lakes, 4A First Round, 1973-11-09 27-19
1331 Asotin vs. Columbia (Hunters), 2B First Round, 1986-11-14 27-19
1332 Rogers (Puyallup) vs. Wenatchee, 4A Semifinals, 1979-11-23 27-20
1333 Willapa Valley vs. DeSales, 2B Championship, 1996-12-07 27-20
1334 Montesano vs. Meridian, 2A First Round, 2004-11-13 27-20
1335 Moses Lake vs. Prosser, 3A Quarterfinals, 1997-11-21 27-20
1336 Cascade (Leavenworth) vs. Liberty (Spangle), 2B First Round, 1976-11-12 27-20
1337 King’s vs. Columbia (White Salmon), 1A First Round, 1986-11-15 27-21
1338 Eisenhower vs. Southridge, 4A First Round, 2009-11-13 27-21
1339 Castle Rock vs. Eatonville, 2A First Round, 2000-11-10 27-21
1340 Lind-Ritzville vs. La Salle, 2B First Round, 2005-11-11 27-21
1341 Gonzaga Prep vs. Kennewick, 4A Quarterfinals, 1986-11-21 27-21 (2 OT)
1342 Sunnyside vs. West Valley (Spokane), 3A First Round, 1981-11-13 27-21
1343 Chewelah vs. Prosser, 1A First Round, 1988-11-12 27-21 (1 OT)
1344 Montesano vs. Royal, 1A Championship, 1994-12-03 27-21
1345 Kennewick vs. University, 4A First Round, 1984-11-09 27-21
1346 Puyallup vs. Gonzaga Prep, 4A Championship, 1987-12-05 27-21
1347 Othello vs. Colville, 2A First Round, 2007-11-10 27-21
1348 Elma vs. Orting, 2A First Round, 1998-11-13 27-22
1349 Meridian vs. Connell, 1A Championship, 2006-12-02 27-22
1350 Chelan vs. Omak, 1A Quarterfinals, 2009-11-21 27-22
1351 Sammamish vs. Lakes, 3A Semifinals, 1999-11-26 27-23
1352 Eatonville vs. Meridian, 1A Semifinals, 1992-11-27 27-24 (2 OT)
1353 Shelton vs. Hanford, 3A Semifinals, 1985-11-29 27-24 (1 OT)
1354 Lakes vs. Camas, 3A Quarterfinals, 2010-11-19 27-24
1355 Lynden vs. White River, 3A Quarterfinals, 2004-11-19 27-26 (1 OT)
1356 Kentridge vs. Everett, 4A First Round, 1981-11-14 26-0
1357 Cashmere vs. DeSales, 1A Semifinals, 1984-11-24 26-0
1358 Mount Tahoma vs. Kennedy, 4A First Round, 1974-11-08 26-0
1359 West Valley (Yakima) vs. Bainbridge, 3A First Round, 2001-11-10 26-0
1360 Colton vs. Lyle-Klickitat, 2B First Round, 1976-11-12 26-0
1361 Cusick vs. Manson, 2B First Round, 1983-11-11 26-0
1362 Olympia vs. Fife, 3A First Round, 1979-11-09 26-0
1363 Lind-Ritzville vs. Wahkiakum, 2B First Round, 2001-11-17 26-0
1364 Prosser vs. O’Dea, 3A Championship, 1992-12-05 26-0
1365 Lynden vs. Sultan, 1A First Round, 1980-11-15 26-0
1366 Lynden vs. King’s, 1A First Round, 1981-11-14 26-0
1367 Ridgefield vs. Kalama, 1A First Round, 1981-11-13 26-0
1368 Walla Walla vs. Moses Lake, 4A First Round, 2001-11-10 26-0
1369 Raymond vs. North Mason, 1A First Round, 1974-11-08 26-3
1370 Franklin Pierce vs. Nathan Hale, 3A First Round, 2007-11-09 26-3
1371 Mount Rainier vs. O’Dea, 3A First Round, 1990-11-09 26-6
1372 Willapa Valley vs. Orcas Island, 2B Quarterfinals, 1980-11-22 26-6
1373 River View vs. Brewster, 1A First Round, 2001-11-10 26-6
1374 O’Dea vs. Capital, 3A Quarterfinals, 1994-11-18 26-7
1375 Rosalia vs. Odessa, 1B First Round, 1987-11-19 26-7
1376 Kentwood vs. Capital, 4A Semifinals, 1999-11-27 26-7
1377 Juanita vs. Kennedy, 4A First Round, 1985-11-16 26-7
1378 Life Christian vs. Adna, 2B First Round, 2007-11-10 26-7
1379 Prosser vs. West Valley (Yakima), 3A First Round, 2003-11-15 26-7
1380 DeSales vs. Reardan, 2B Quarterfinals, 2007-11-16 26-7
1381 Kennewick vs. University, 4A First Round, 1981-11-13 26-7
1382 O’Dea vs. Arlington, 3A First Round, 1978-11-11 26-7
1383 Moses Lake vs. Cheney, 3A First Round, 1997-11-14 26-7
1384 Lake Stevens vs. Prairie, 3A Quarterfinals, 1985-11-25 26-8
1385 Castle Rock vs. Port Townsend, 1A Quarterfinals, 1979-11-16 26-9
1386 Asotin vs. Colfax, 2B Semifinals, 2008-11-29 26-9
1387 Castle Rock vs. Montesano, 1A First Round, 1979-11-10 26-10
1388 Steilacoom vs. Lakewood, 1A First Round, 1994-11-12 26-10
1389 Richland vs. Gonzaga Prep, 4A Quarterfinals, 1980-11-21 26-10
1390 Almira-Coulee-Hartline vs. Brewster, 2B Championship, 1974-11-22 26-12
1391 Toutle Lake vs. North Beach, 2B First Round, 1988-11-11 26-12
1392 Kittitas vs. Adna, 2B First Round, 1981-11-13 26-12
1393 Blanchet vs. Lakes, 4A First Round, 1974-11-08 26-13
1394 Cashmere vs. Colfax, 1A Quarterfinals, 1988-11-18 26-13
1395 Kentwood vs. Puyallup, 4A First Round, 2004-11-12 26-13
1396 North Beach vs. Cusick, 2B Quarterfinals, 1980-11-22 26-13
1397 Othello vs. Colville, 2A First Round, 2009-11-14 26-13
1398 Pateros vs. Kahlotus, 1B First Round, 1989-11-11 26-14
1399 Kentwood vs. Kamiak, 4A Quarterfinals, 1999-11-20 26-14
1400 West Valley (Spokane) vs. Selah, 3A Quarterfinals, 1983-11-18 26-14
1401 Freeman vs. Zillah, 1A First Round, 2004-11-20 26-14
1402 Omak vs. Zillah, 1A First Round, 2009-11-14 26-14
1403 East Valley (Spokane) vs. Clover Park, 3A First Round, 2004-11-13 26-14
1404 Kamiakin vs. Richland, 4A First Round, 2000-11-11 26-15
1405 DeSales vs. Mary Walker, 2B First Round, 1987-11-14 26-16
1406 Mossyrock vs. Wahkiakum, 2B Semifinals, 1999-11-27 26-18
1407 North Kitsap vs. Issaquah, 4A First Round, 1996-11-16 26-18
1408 Tumwater vs. Mark Morris, 3A First Round, 1988-11-12 26-19
1409 Onalaska vs. Orcas Island, 1A First Round, 2002-11-15 26-19
1410 DeSales vs. Tacoma Baptist, 2B Quarterfinals, 2005-11-19 26-19
1411 Adna vs. Onalaska, 2B First Round, 1984-11-10 26-20 (1 OT)
1412 South Kitsap vs. Kentwood, 4A Semifinals, 1984-11-24 26-20
1413 Kentwood vs. Snohomish, 4A First Round, 2000-11-11 26-20
1414 Franklin vs. Port Angeles, 4A First Round, 1990-11-10 26-20 (1 OT)
1415 Lummi vs. Touchet, 1B Semifinals, 2006-11-25 26-20
1416 South Kitsap vs. Rogers (Puyallup), 4A Quarterfinals, 1983-11-18 26-21
1417 Cashmere vs. Othello, 2A Quarterfinals, 2002-11-23 26-21
1418 Brewster vs. Wahkiakum, 2B Semifinals, 1976-11-20 26-21
1419 Soap Lake vs. Entiat, 1B First Round, 1983-11-10 26-22
1420 Oak Harbor vs. Skyview, 4A Quarterfinals, 2006-11-18 26-22
1421 Eatonville vs. Zillah, 1A Championship, 1992-12-05 26-23
1422 Kentridge vs. Wenatchee, 4A Championship, 1973-11-23 26-24
1423 Ingraham vs. Interlake, 4A Quarterfinals, 1978-11-17 26-25 (2 OT)
1424 Evergreen (Seattle) vs. Kentridge, 4A First Round, 1977-11-11 26-25
1425 Kennedy vs. Lakes, 3A First Round, 1998-11-13 26-25
1426 Adna vs. Darrington, 2B Quarterfinals, 1984-11-17 25-0
1427 Curtis vs. Kentwood, 4A Championship, 1989-12-02 25-0
1428 Cedarcrest vs. Steilacoom, 1A First Round, 1993-11-13 25-0
1429 Tumwater vs. Yelm, 3A Quarterfinals, 1987-11-20 25-0
1430 DeSales vs. Liberty (Spangle), 2B First Round, 2005-11-11 25-0
1431 River View vs. Tonasket, 1A First Round, 1989-11-11 25-0
1432 Rosalia vs. Lyle-Klickitat, 2B First Round, 1979-11-10 25-6
1433 Royal vs. Freeman, 1A Quarterfinals, 2003-11-22 25-6
1434 Onalaska vs. Adna, 2B Semifinals, 1986-11-27 25-6
1435 Morton-White Pass vs. Concrete, 2B First Round, 1981-11-13 25-6
1436 Riverside-Chattaroy vs. Cashmere, 1A First Round, 1983-11-12 25-6
1437 Renton vs. Evergreen (Seattle), 4A First Round, 1978-11-10 25-7
1438 Gonzaga Prep vs. South Kitsap, 4A Championship, 1982-12-04 25-7
1439 Gonzaga Prep vs. Kennewick, 4A First Round, 1993-11-13 25-7
1440 Ferndale vs. Edmonds, 3A First Round, 1985-11-15 25-7
1441 Capital vs. Kennedy, 3A First Round, 1995-11-11 25-9
1442 Adna vs. Tacoma Baptist, 2B Semifinals, 2009-11-28 25-11
1443 Royal vs. Cascade (Leavenworth), 1A Semifinals, 1996-11-30 25-12
1444 Wahkiakum vs. Concrete, 2B First Round, 1992-11-21 25-12
1445 Puyallup vs. Everett, 4A First Round, 2005-11-11 25-14
1446 Garfield vs. Interlake, 4A Quarterfinals, 1976-11-19 25-14
1447 Davenport vs. Kittitas, 2B First Round, 2006-11-10 25-14
1448 Liberty (Issaquah) vs. Clarkston, 3A Semifinals, 1980-11-29 25-15
1449 Royal vs. Colfax, 1A Quarterfinals, 2002-11-22 25-15
1450 Capital vs. Sehome, 4A First Round, 1999-11-13 25-15
1451 Redmond vs. South Kitsap, 4A First Round, 1998-11-13 25-18
1452 West Valley (Spokane) vs. Sunnyside, 3A First Round, 1975-11-07 25-19
1453 Mead vs. Southridge, 4A First Round, 2005-11-12 25-19
1454 Kennedy vs. Washington, 3A Quarterfinals, 1989-11-17 25-20
1455 O’Dea vs. Arlington, 3A First Round, 1997-11-14 25-21
1456 Lind-Ritzville vs. DeSales, 2B Championship, 2004-12-03 25-21
1457 Auburn vs. Marysville-Pilchuck, 4A First Round, 2009-11-13 25-22
1458 Raymond vs. Nooksack Valley, 1A Semifinals, 1975-11-14 24-0
1459 South Kitsap vs. Kelso, 4A First Round, 1999-11-13 24-0
1460 Reardan vs. Royal, 2B First Round, 1990-11-09 24-0
1461 Colton vs. Liberty (Spangle), 2B Quarterfinals, 1983-11-18 24-0
1462 Onalaska vs. Darrington, 2B First Round, 1986-11-15 24-0
1463 Morton-White Pass vs. Orcas Island, 2B Quarterfinals, 1981-11-21 24-0
1464 Bellevue vs. Juanita, 4A First Round, 1983-11-10 24-0
1465 Lakes vs. Mount Spokane, 3A Quarterfinals, 2009-11-21 24-0
1466 Pasco vs. Evergreen (Vancouver), 4A Semifinals, 2003-11-29 24-6
1467 LaConner vs. Pe Ell, 2B Quarterfinals, 1982-11-20 24-6
1468 Ferris vs. Jackson, 4A First Round, 2008-11-15 24-7
1469 Wenatchee vs. Lewis & Clark, 4A First Round, 1979-11-09 24-7
1470 Tonasket vs. Zillah, 1A First Round, 2005-11-19 24-7
1471 Columbia River vs. Ellensburg, 3A Quarterfinals, 2002-11-23 24-7
1472 Everett vs. Mount Vernon, 4A First Round, 1975-11-07 24-7
1473 Kelso vs. Issaquah, 4A First Round, 1981-11-14 24-7
1474 Hazen vs. Prairie, 3A First Round, 1992-11-14 24-7
1475 Ferndale vs. Capital, 3A Quarterfinals, 1997-11-21 24-7
1476 Tahoma vs. Bothell, 4A First Round, 2000-11-11 24-7
1477 Walla Walla vs. Mead, 4A First Round, 1994-11-12 24-7
1478 Cascade (Leavenworth) vs. Zillah, 1A Quarterfinals, 1996-11-23 24-7
1479 Ferris vs. Mead, 4A First Round, 2007-11-09 24-7
1480 LaCenter vs. Mount Baker, 2A First Round, 2004-11-13 24-8
1481 Prosser vs. Cheney, 3A First Round, 2000-11-11 24-8
1482 Snohomish vs. Clover Park, 4A First Round, 1982-11-12 24-9
1483 Toledo vs. King’s, 1A First Round, 1996-11-16 24-10
1484 Columbia-Burbank vs. Cashmere, 1A Semifinals, 1980-11-29 24-12
1485 Columbia River vs. Rainier Beach, 3A First Round, 2003-11-14 24-12
1486 Kalama vs. Lynden Christian, 1A Semifinals, 1998-11-28 24-13
1487 Prosser vs. Tumwater, 3A Quarterfinals, 1999-11-20 24-13
1488 Tacoma Baptist vs. Winlock, 2B First Round, 1994-11-18 24-13
1489 Kennedy vs. Ferndale, 3A First Round, 2006-11-10 24-13
1490 Ferris vs. Eisenhower, 4A Quarterfinals, 2009-11-21 24-14
1491 Curtis vs. Mariner, 4A Quarterfinals, 1987-11-20 24-14
1492 Liberty (Issaquah) vs. Tumwater, 3A Semifinals, 1988-11-24 24-14
1493 Pullman vs. Cascade (Leavenworth), 2A Quarterfinals, 1997-11-21 24-14
1494 Ferris vs. Skyline, 4A Championship, 2010-12-04 24-16
1495 Ephrata vs. Tonasket, 1A First Round, 1983-11-11 24-16
1496 Newport (Bellevue) vs. South Kitsap, 4A First Round, 1992-11-13 24-16
1497 Pullman vs. West Valley (Yakima), 3A First Round, 1990-11-10 24-16
1498 West Valley (Spokane) vs. Ellensburg, 2A Semifinals, 2009-11-28 24-17
1499 Mountain View vs. Inglemoor, 4A First Round, 2001-11-10 24-17
1500 Meridian vs. Montesano, 1A First Round, 1992-11-14 24-17
1501 Chelan vs. Goldendale, 1A First Round, 2010-11-13 24-17
1502 Mansfield vs. Rosalia, 1B Championship, 1985-12-07 24-20
1503 Lind-Ritzville vs. St. John-Endicott, 2B Semifinals, 1980-11-29 24-20
1504 Edmonds-Woodway vs. Eastlake, 4A Quarterfinals, 2007-11-17 24-21
1505 Reardan vs. Kittitas, 2B First Round, 1978-11-17 24-21
1506 Castle Rock vs. Cascade Christian, 1A First Round, 2006-11-11 24-21
1507 Davenport vs. Tacoma Baptist, 2B Championship, 1995-12-02 24-21
1508 Mercer Island vs. Rogers (Puyallup), 4A Quarterfinals, 1988-11-18 24-21
1509 Tumwater vs. Kennedy, 3A First Round, 1999-11-13 24-21
1510 Capital vs. Bothell, 4A Quarterfinals, 2002-11-22 24-21
1511 Hanford vs. Eastmont, 3A Quarterfinals, 1985-11-23 24-21
1512 Pullman vs. East Valley (Yakima), 2A Semifinals, 2003-11-29 24-21
1513 Skyline vs. Ferris, 4A Semifinals, 2008-11-29 24-21
1514 Lynden vs. Lakes, 3A First Round, 2001-11-09 24-21
1515 Hudson’s Bay vs. Arlington, 3A First Round, 1999-11-13 24-21
1516 River View vs. Okanogan, 1A First Round, 2009-11-14 24-21
1517 Lynden Christian vs. Montesano, 1A Semifinals, 1993-11-26 24-21
1518 O’Dea vs. Burlington-Edison, 3A First Round, 2005-11-12 24-22
1519 Colfax vs. Cle Elum-Roslyn, 1A Quarterfinals, 1987-11-20 24-22
1520 Odessa vs. Colton-Pullman Christian, 1B First Round, 2007-11-16 24-22
1521 Columbia River vs. Rogers (Puyallup), 4A First Round, 1977-11-11 24-22
1522 Clallam Bay vs. Odessa, 1B First Round, 1982-11-19 24-22
1523 Arlington vs. Peninsula, 3A Semifinals, 1979-11-24 24-23
1524 Lynden vs. White River, 3A Quarterfinals, 1998-11-20 24-23
1525 Bethel vs. Inglemoor, 4A First Round, 2000-11-11 23-0
1526 Mount Baker vs. North Mason, 1A First Round, 1986-11-14 23-0
1527 Burlington-Edison vs. Queen Anne, 3A First Round, 1980-11-14 23-0
1528 Orcas Island vs. White Pass, 2B First Round, 2010-11-13 23-0
1529 Othello vs. Cashmere, 2A Quarterfinals, 2000-11-18 23-0
1530 Lynden vs. Columbia (White Salmon), 1A First Round, 1991-11-16 23-2
1531 Burlington-Edison vs. Prairie, 3A Quarterfinals, 1986-11-21 23-6
1532 Winlock vs. Orting, 1A Championship, 1976-11-27 23-6
1533 Liberty (Spangle) vs. Pomeroy, 2B First Round, 1983-11-11 23-7
1534 Juanita vs. Snohomish, 4A Quarterfinals, 1984-11-16 23-7
1535 O’Dea vs. Mount Vernon, 3A Quarterfinals, 1984-11-16 23-7
1536 Juanita vs. Interlake, 4A Semifinals, 1985-11-28 23-8
1537 Willapa Valley vs. Mossyrock, 2B First Round, 1978-11-17 23-8
1538 Tekoa-Oakesdale vs. Freeman, 2B Semifinals, 1973-11-16 23-9
1539 Onalaska vs. Liberty (Spangle), 2B Championship, 1986-12-06 23-12
1540 Castle Rock vs. Steilacoom, 1A First Round, 1987-11-13 23-13
1541 Montesano vs. Port Townsend, 1A Quarterfinals, 1983-11-18 23-13
1542 Lakes vs. Prosser, 3A Quarterfinals, 2000-11-18 23-13
1543 Bellingham vs. Mark Morris, 2A First Round, 2007-11-13 23-13
1544 Capital vs. W.F. West, 3A First Round, 1984-11-09 23-15
1545 Quincy vs. East Valley (Yakima), 1A Quarterfinals, 1992-11-20 23-16
1546 Lakeside-9 Mile Falls vs. Cashmere, 2A First Round, 2001-11-10 23-17 (1 OT)
1547 Montesano vs. Lakewood, 1A Semifinals, 1983-11-25 23-17
1548 Bellevue vs. Liberty (Issaquah), 3A Championship, 2009-12-04 23-17
1549 Rogers (Puyallup) vs. Renton, 4A First Round, 1983-11-11 23-19
1550 Newport (Bellevue) vs. Kelso, 4A First Round, 1989-11-11 23-19
1551 Castle Rock vs. Ephrata, 1A Championship, 1988-12-03 23-20
1552 Sammamish vs. Bishop Blanchet, 4A Quarterfinals, 1975-11-14 23-20
1553 Burlington-Edison vs. Othello, 2A Semifinals, 2007-11-23 23-20
1554 Othello vs. Connell, 2A Semifinals, 2004-11-27 23-20
1555 Castle Rock vs. Elma, 1A First Round, 1993-11-13 23-21
1556 Walla Walla vs. Kamiakin, 4A First Round, 1998-11-14 23-21
1557 Kennewick vs. Richland, 4A Quarterfinals, 1989-11-18 23-21
1558 Interlake vs. Snohomish, 4A First Round, 1985-11-16 23-22
1559 East Valley (Yakima) vs. Medical Lake, 1A First Round, 1993-11-13 23-22
1560 West Valley (Spokane) vs. North Thurston, 3A Semifinals, 1976-11-19 22-0
1561 Life Christian vs. Naselle, 2B Quarterfinals, 2007-11-17 22-0
1562 Willapa Valley vs. Napavine, 2B Quarterfinals, 1979-11-16 22-0
1563 Omak vs. Colfax, 1A First Round, 1979-11-09 22-0
1564 Tacoma Baptist vs. Willapa Valley, 2B Quarterfinals, 2009-11-21 22-0
1565 Rainier Beach vs. Kennedy, 3A Quarterfinals, 1996-11-22 22-6
1566 South Whidbey vs. Sultan, 1A Quarterfinals, 1979-11-17 22-6
1567 Meadowdale vs. Mariner, 4A First Round, 1979-11-09 22-6
1568 Walla Walla vs. Moses Lake, 4A Quarterfinals, 2002-11-23 22-6
1569 Liberty (Spangle) vs. Coulee-Hartline, 2B First Round, 1980-11-14 22-7
1570 Prairie vs. Sedro-Woolley, 3A First Round, 1989-11-11 22-8
1571 Morton-White Pass vs. Lyle-Klickitat, 2B Semifinals, 1977-11-19 22-8
1572 Morton-White Pass vs. Tacoma Baptist, 2B First Round, 1996-11-22 22-9
1573 Woodland vs. Okanogan, 1A Quarterfinals, 1982-11-19 22-10
1574 Mossyrock vs. Warden, 2B Quarterfinals, 1982-11-20 22-11
1575 Lake Stevens vs. White River, 3A First Round, 1976-11-12 22-12
1576 Toppenish vs. Colfax, 1A Quarterfinals, 1989-11-18 22-13
1577 Willapa Valley vs. Orcas Island, 2B Semifinals, 1978-11-25 22-13
1578 Kennewick vs. Mead, 4A First Round, 1991-11-16 22-13
1579 Cashmere vs. Riverside, 1A Quarterfinals, 1980-11-21 22-14
1580 Kentwood vs. Kentlake, 4A Quarterfinals, 2000-11-18 22-14
1581 Almira-Coulee-Hartline vs. Davenport, 2B First Round, 1979-11-09 22-14
1582 Reardan vs. Brewster, 2B First Round, 1979-11-09 22-14
1583 Juanita vs. Renton, 4A Semifinals, 1986-11-27 22-14
1584 Sumner vs. Columbia River, 4A Quarterfinals, 1977-11-18 22-14
1585 Taholah vs. Clallam Bay, 1B First Round, 2001-11-16 22-14
1586 Republic vs. Asotin, 2B First Round, 1996-11-23 22-15
1587 North Beach vs. Onalaska, 2B First Round, 1980-11-15 22-15
1588 Concrete vs. Morton, 2B First Round, 1986-11-15 22-15 (3 OT)
1589 Oakville vs. Wishkah Valley, 1B Semifinals, 1978-11-25 22-16
1590 Garfield vs. Mercer Island, 4A Quarterfinals, 1977-11-18 22-17
1591 Enumclaw vs. North Kitsap, 3A First Round, 1982-11-12 22-18
1592 Lynden vs. North Mason, 1A Semifinals, 1980-11-28 22-19
1593 Eastmont vs. East Valley (Spokane), 3A First Round, 1980-11-15 22-20 (1 OT)
1594 Port Townsend vs. Montesano, 1A First Round, 1982-11-12 22-20
1595 Tumwater vs. Sequim, 2A First Round, 2007-11-09 22-20
1596 Auburn vs. Cascade (Everett), 4A First Round, 1993-11-13 22-20
1597 Prosser vs. Gig Harbor, 3A Championship, 1993-12-04 22-20
1598 Lynden Christian vs. Colfax, 1A Championship, 1997-12-06 22-20
1599 Ferris vs. Richland, 4A First Round, 1988-11-11 22-20
1600 West Valley (Spokane) vs. Capital, 3A Semifinals, 1984-11-24 22-21
1601 Orcas Island vs. Onalaska, 1A Quarterfinals, 2001-11-17 22-21
1602 Kennewick vs. Gonzaga Prep, 4A First Round, 1989-11-11 22-21
1603 Cascade Christian vs. Meridian, 1A Semifinals, 2010-11-27 21-0
1604 Ingraham vs. Kentwood, 4A Championship, 1988-12-03 21-0
1605 Pasco vs. Mountain View, 4A Semifinals, 2001-11-24 21-0
1606 South Kitsap vs. Bethel, 4A First Round, 1983-11-12 21-0
1607 Foss vs. Sammamish, 4A Semifinals, 1975-11-21 21-0
1608 Royal vs. Tonasket, 1A First Round, 2004-11-20 21-0
1609 Reardan vs. Pomeroy, 2B Semifinals, 2002-11-29 21-0
1610 St. John-Endicott vs. Cusick, 2B First Round, 1978-11-18 21-0
1611 Lind-Ritzville vs. Toutle Lake, 2B First Round, 1982-11-12 21-0
1612 Steilacoom vs. Winlock, 1A First Round, 1984-11-10 21-0
1613 Meridian vs. Steilacoom, 1A Quarterfinals, 1995-11-18 21-0
1614 Sumner vs. Fort Vancouver, 4A First Round, 1978-11-10 21-0
1615 Montesano vs. Toledo, 1A Quarterfinals, 1981-11-21 21-0
1616 Montesano vs. Friday Harbor, 1A First Round, 2006-11-11 21-0
1617 Bellevue vs. Issaquah, 3A Semifinals, 2003-11-28 21-0
1618 Cascade (Everett) vs. Shadle Park, 4A Semifinals, 1991-11-30 21-0
1619 Bellevue vs. Issaquah, 3A First Round, 2006-11-10 21-0
1620 Hoquiam vs. Sequim, 3A First Round, 1978-11-10 21-0
1621 Olympic vs. Franklin, 4A First Round, 1986-11-15 21-2
1622 South Kitsap vs. Juanita, 4A First Round, 1994-11-11 21-3
1623 Mount Tahoma vs. Issaquah, 4A Championship, 1980-12-06 21-3
1624 Okanogan vs. Zillah, 1A First Round, 1999-11-20 21-3
1625 Timberline vs. Bainbridge, 3A First Round, 1975-11-07 21-6
1626 O’Dea vs. White River, 3A First Round, 2003-11-15 21-6
1627 Pe Ell vs. Mossyrock, 2B Quarterfinals, 1983-11-18 21-6
1628 Sedro Woolley vs. Shorewood, 3A First Round, 1978-11-10 21-6
1629 Olympic vs. Franklin Pierce, 3A First Round, 1983-11-11 21-6
1630 Central Kitsap vs. Rogers (Puyallup), 4A Quarterfinals, 2008-11-22 21-6
1631 Richland vs. University, 4A First Round, 1975-11-07 21-6
1632 Ephrata vs. Grandview, 1A First Round, 1990-11-09 21-6
1633 Ephrata vs. Connell, 1A Quarterfinals, 1991-11-22 21-6
1634 Winlock vs. Royal, 1A First Round, 1975-11-08 21-6
1635 Winlock vs. Naches Valley, 1A First Round, 1976-11-13 21-6
1636 Granger vs. Ritzville, 2B Quarterfinals, 1987-11-20 21-6
1637 Cascade (Everett) vs. Sehome, 4A First Round, 1973-11-09 21-6
1638 Kennedy vs. O’Dea, 3A Quarterfinals, 2006-11-17 21-6
1639 Hoquiam vs. East Bremerton, 3A First Round, 1976-11-12 21-6
1640 Lynden vs. Rainier Beach, 3A Quarterfinals, 2001-11-16 21-6
1641 Connell vs. Castle Rock, 2A Quarterfinals, 2004-11-20 21-6
1642 Zillah vs. Lakeside (9 Mile Falls), 1A First Round, 1996-11-15 21-6
1643 Bethel vs. Spanaway Lake, 4A Quarterfinals, 2000-11-17 21-7
1644 Rogers (Puyallup) vs. Interlake, 4A Quarterfinals, 1979-11-16 21-7
1645 Pasco vs. Kamiakin, 4A First Round, 2001-11-10 21-7
1646 Lewis & Clark vs. Woodinville, 4A First Round, 2007-11-10 21-7
1647 Interlake vs. Columbia River, 4A Quarterfinals, 1985-11-23 21-7
1648 West Valley (Spokane) vs. Hoquiam, 3A Semifinals, 1975-11-15 21-7
1649 Cashmere vs. Columbia (Burbank), 1A Semifinals, 1985-11-29 21-7
1650 Bothell vs. Bellarmine Prep, 4A First Round, 2002-11-16 21-7
1651 Colfax vs. River View, 1A First Round, 1988-11-11 21-7
1652 Mount Tahoma vs. Evergreen (Seattle), 4A Semifinals, 1979-11-23 21-7
1653 Royal vs. Quincy, 1A First Round, 1995-11-10 21-7
1654 Juanita vs. Bothell, 4A First Round, 1984-11-08 21-7
1655 Ellensburg vs. West Valley (Yakima), 3A First Round, 1995-11-10 21-7
1656 Toutle Lake vs. South Bend, 2B Quarterfinals, 2007-11-17 21-7
1657 Olympia vs. O’Dea, 3A Semifinals, 1984-11-22 21-7
1658 Columbia-Burbank vs. Chelan, 1A First Round, 1980-11-14 21-7
1659 Steilacoom vs. Columbia (White Salmon), 1A First Round, 1995-11-11 21-7
1660 Kelso vs. South Kitsap, 4A First Round, 1988-11-12 21-7
1661 Tacoma Baptist vs. Willapa Valley, 2B First Round, 1995-11-18 21-7
1662 Montesano vs. Sultan, 1A First Round, 1984-11-10 21-7
1663 Lynden vs. Blaine, 2A Quarterfinals, 2008-11-21 21-7
1664 Bellevue vs. O’Dea, 3A Championship, 2003-12-05 21-7
1665 Montesano vs. Meridian, 1A Quarterfinals, 2007-11-17 21-7
1666 Clarkston vs. Eastmont, 3A Quarterfinals, 1980-11-21 21-7
1667 Bremerton vs. Sumner, 4A Quarterfinals, 1978-11-17 21-8
1668 Lind-Ritzville vs. Wahkiakum, 2B Semifinals, 2002-11-29 21-8
1669 Meridian vs. La Center, 1A First Round, 2006-11-11 21-8
1670 Winlock vs. Port Townsend, 1A First Round, 1977-11-11 21-8
1671 Royal vs. Goldendale, 1A First Round, 1986-11-14 21-10
1672 Tumwater vs. Lynden, 2A First Round, 2010-11-13 21-10
1673 Ballard vs. Oak Harbor, 4A First Round, 2003-11-15 21-10
1674 Bellarmine vs. Fort Vancouver, 4A First Round, 1983-11-12 21-10
1675 Lynden vs. Lynden Christian, 1A Semifinals, 1991-11-29 21-10
1676 Lake Stevens vs. Peninsula, 3A First Round, 1993-11-12 21-10
1677 Bellevue vs. Newport (Bellevue), 3A First Round, 2007-11-10 21-10
1678 South Kitsap vs. Newport (Bellevue), 4A Semifinals, 1994-11-25 21-11
1679 Ephrata vs. Lynden, 1A Championship, 1987-12-05 21-12
1680 Shelton vs. Lake Stevens, 3A Championship, 1985-12-07 21-12
1681 Inglemoor vs. Wilson, 4A First Round, 1995-11-11 21-13
1682 Willapa Valley vs. Morton, 2B Semifinals, 1996-11-29 21-13
1683 Evergreen (Vancouver) vs. Sehome, 4A Quarterfinals, 1995-11-17 21-13
1684 Kennedy vs. Lake Stevens, 3A Quarterfinals, 1993-11-19 21-13
1685 Lynden vs. Archbishop Murphy, 2A Semifinals, 2008-11-29 21-13
1686 Cascade (Leavenworth) vs. Castle Rock, 2A First Round, 1999-11-13 21-13
1687 Washougal vs. Lynden, 1A First Round, 1974-11-09 21-14
1688 Pasco vs. Ballard, 4A Championship, 2003-12-06 21-14
1689 Curtis vs. Juanita, 4A First Round, 1987-11-13 21-14
1690 Lewis & Clark vs. Bothell, 4A Championship, 2007-12-01 21-14
1691 Colfax vs. Waitsburg, 2B Semifinals, 2010-11-29 21-14
1692 Kentwood vs. Snohomish, 4A First Round, 2002-11-16 21-14 (1 OT)
1693 Curtis vs. Eastlake, 4A First Round, 2010-11-12 21-14
1694 Castle Rock vs. Lynden, 1A Semifinals, 1988-11-25 21-14
1695 Castle Rock vs. Lynden Christian, 2A Quarterfinals, 2000-11-18 21-14
1696 Arlington vs. Hanford, 3A Quarterfinals, 1982-11-19 21-14 (3 OT)
1697 Gig Harbor vs. Capital, 3A Semifinals, 1993-11-26 21-14
1698 Lind-Ritzville vs. Warden, 2B First Round, 1980-11-14 21-14 (2 OT)
1699 Lind-Ritzville vs. Manson, 2B First Round, 1981-11-13 21-14
1700 Willapa Valley vs. Onalaska, 2B First Round, 1983-11-12 21-14
1701 Burlington-Edison vs. West Valley (Yakima), 3A Championship, 1986-12-06 21-14
1702 Tumwater vs. West Valley (Yakima), 3A Championship, 1987-12-05 21-14
1703 Columbia-Hunters vs. Reardan, 2B Quarterfinals, 1988-11-19 21-14
1704 Centralia vs. Sequim, 2A First Round, 2008-11-14 21-14
1705 Richland vs. Lewis & Clark, 4A Quarterfinals, 1975-11-14 21-14
1706 Meridian vs. Kalama, 1A Quarterfinals, 2006-11-18 21-14
1707 Prosser vs. West Valley (Yakima), 3A Quarterfinals, 1991-11-22 21-14
1708 Prosser vs. West Valley (Yakima), 3A Quarterfinals, 1992-11-20 21-14
1709 Shelton vs. Fife, 3A First Round, 1985-11-16 21-14
1710 Sumner vs. Othello, 3A Semifinals, 1974-11-15 21-14
1711 Union vs. Ferndale, 3A Quarterfinals, 2008-11-22 21-14
1712 Richland vs. Bethel, 4A Semifinals, 1999-11-27 21-14
1713 Winlock vs. Ephrata, 1A Semifinals, 1976-11-19 21-14
1714 Lynden vs. Montesano, 1A First Round, 1987-11-13 21-14
1715 Hanford vs. Elma, 3A First Round, 1982-11-12 21-14
1716 Orcas Island vs. Tacoma Baptist, 2B Quarterfinals, 2010-11-20 21-14
1717 Pullman vs. Othello, 2A First Round, 2003-11-14 21-14
1718 Lake Stevens vs. Aberdeen, 3A Quarterfinals, 1994-11-18 21-14
1719 Bellevue vs. Timberline, 3A Quarterfinals, 2003-11-22 21-14
1720 Bellevue vs. Kennedy, 3A Championship, 2006-12-01 21-14 (1 OT)
1721 Oak Harbor vs. Bothell, 4A Championship, 2006-12-02 21-14
1722 Walla Walla vs. Cascade (Everett), 4A Semifinals, 1994-11-26 21-14
1723 Kennewick vs. Lewis & Clark, 4A First Round, 1985-11-15 21-14
1724 Othello vs. Montesano, 2A Quarterfinals, 2004-11-20 21-14
1725 Lynden Christian vs. Concrete, 1A Semifinals, 1997-11-28 21-14
1726 O’Dea vs. Prosser, 3A Championship, 1991-12-07 21-14
1727 Naselle vs. Coupeville, 2B First Round, 1986-11-15 21-15
1728 Lynden vs. Skyline, 3A Quarterfinals, 2002-11-22 21-15
1729 Curtis vs. Central Kitsap, 4A First Round, 2009-11-14 21-16
1730 Napavine vs. Friday Harbor, 2B First Round, 1979-11-10 21-16
1731 Elma vs. Eatonville, 2A Semifinals, 1997-11-28 21-16
1732 Davenport vs. Ritzville, 2B Championship, 2000-12-01 21-16
1733 Lakes vs. O’Dea, 3A First Round, 2008-11-14 21-16
1734 Liberty (Issaquah) vs. Kennedy, 3A First Round, 2008-11-14 21-17
1735 Liberty (Spangle) vs. Waitsburg, 2B First Round, 1998-11-20 21-17
1736 Richland vs. Kamiakin, 4A First Round, 1996-11-16 21-17
1737 Prosser vs. Ferndale, 3A Semifinals, 1999-11-27 21-17
1738 Lake Stevens vs. Mercer Island, 3A First Round, 2000-11-10 21-17
1739 Cascade (Everett) vs. Kelso, 4A Quarterfinals, 1994-11-18 21-17
1740 Lakes vs. Ferndale, 3A Championship, 1997-12-05 21-17
1741 Kentlake vs. Bellarmine Prep, 4A First Round, 2000-11-11 21-17
1742 Colfax vs. Riverside, 1A Quarterfinals, 1981-11-20 21-18
1743 Richland vs. Kentwood, 4A Championship, 1999-12-04 21-18
1744 Lind-Ritzville vs. Kittitas, 2B First Round, 1985-11-16 21-19
1745 Skyline vs. White River, 3A First Round, 2000-11-11 21-19
1746 Lake Roosevelt vs. Royal, 1A First Round, 2001-11-10 21-19
1747 Orcas Island vs. Wahkiakum, 2B First Round, 2005-11-12 21-19
1748 East Valley (Yakima) vs. Cascade (Leavenworth), 2A Quarterfinals, 1999-11-20 21-19
1749 South Kitsap vs. Kelso, 4A Quarterfinals, 1981-11-20 21-20 (2 OT)
1750 Royal vs. East Valley (Yakima), 1A Semifinals, 1994-11-26 21-20 (1 OT)
1751 Naches vs. Okanogan, 1A First Round, 1991-11-15 21-20
1752 Peninsula vs. Tahoma, 3A First Round, 1986-11-15 21-20
1753 Willapa Valley vs. Mossyrock, 2B Semifinals, 1987-11-27 21-20
1754 Omak vs. Zillah, 1A First Round, 2010-11-13 21-20
1755 Gonzaga Prep vs. Eastlake, 4A Quarterfinals, 2006-11-18 21-20
1756 Hazen vs. Tumwater, 3A Quarterfinals, 1991-11-22 21-20
1757 Lynden Christian vs. Mount Baker, 1A Quarterfinals, 1986-11-21 21-20 (2 OT)
1758 Riverside-Chattaroy vs. Cascade (Leavenworth), 1A Quarterfinals, 1993-11-20 21-20
1759 Wenatchee vs. Evergreen (Seattle), 4A Semifinals, 1973-11-16 20-0
1760 Interlake vs. Inglemoor, 4A First Round, 1978-11-09 20-0
1761 Mount Tahoma vs. Burlington-Edison, 4A Semifinals, 1974-11-15 20-0
1762 Royal vs. River View, 1A Quarterfinals, 1994-11-18 20-0
1763 Raymond vs. Castle Rock, 1A Semifinals, 1973-11-16 20-0
1764 Bremerton vs. Mount Tahoma, 4A First Round, 1978-11-11 20-0
1765 Bremerton vs. Tumwater, 3A First Round, 1977-11-12 20-0
1766 Archbishop Murphy vs. Zillah, 1A Championship, 2003-12-06 20-0
1767 Castle Rock vs. Lynden Christian, 1A Quarterfinals, 1989-11-18 20-0
1768 Kittitas vs. Mary Walker, 2B First Round, 1983-11-11 20-0
1769 Olympia vs. Prosser, 3A First Round, 1980-11-14 20-0
1770 Olympia vs. Kelso, 3A First Round, 1984-11-09 20-0
1771 St. John-Endicott vs. Liberty (Spangle), 2B Quarterfinals, 1980-11-21 20-0
1772 Gonzaga Prep vs. Kennewick, 4A First Round, 1987-11-13 20-0
1773 Cheney vs. Clarkston, 3A Quarterfinals, 1989-11-17 20-0
1774 Wahkiakum vs. Friday Harbor, 2B First Round, 1976-11-13 20-0
1775 Chewelah vs. Winlock, 1A Championship, 1977-12-03 20-0
1776 Riverside-Chattaroy vs. Zillah, 1A First Round, 1980-11-14 20-0
1777 Cle Elum vs. Tonasket, 1A First Round, 1979-11-10 20-3
1778 Pasco vs. Bethel, 4A Championship, 2000-12-02 20-3
1779 Raymond vs. Winlock, 2B First Round, 1993-11-20 20-3
1780 Lakes vs. Camas, 3A First Round, 2005-11-11 20-3
1781 Mossyrock vs. South Bend, 2B First Round, 1984-11-09 20-6
1782 Adna vs. South Bend, 2B First Round, 1986-11-14 20-6
1783 Liberty (Issaquah) vs. Foster, 3A First Round, 1980-11-15 20-6
1784 Odessa vs. Almira/Coulee-Hartline, 1B Semifinals, 1989-11-17 20-6
1785 Raymond vs. Reardan, 2B Championship, 1993-12-04 20-6
1786 Southridge vs. Kamiakin, 3A First Round, 2007-11-10 20-6
1787 Lind-Ritzville vs. Kittitas, 2B Quarterfinals, 1981-11-20 20-6
1788 Tacoma Baptist vs. Raymond, 1A First Round, 2000-11-18 20-6
1789 Cascade (Everett) vs. South Kitsap, 4A Quarterfinals, 1980-11-21 20-6
1790 Othello vs. Medical Lake, 2A First Round, 1998-11-13 20-6
1791 Bethel vs. Inglemoor, 4A First Round, 1997-11-15 20-6
1792 Inglemoor vs. Gonzaga Prep, 4A Semifinals, 1993-11-27 20-7
1793 Ingraham vs. Shorecrest, 4A First Round, 1978-11-10 20-7
1794 Blaine vs. Granger, 1A Championship, 1978-12-02 20-7
1795 Rainier Beach vs. Lakes, 3A Quarterfinals, 2005-11-18 20-7
1796 Kentwood vs. Bethel, 4A Quarterfinals, 2002-11-22 20-7
1797 Raymond vs. Winlock, 1A Championship, 1975-11-21 20-7
1798 Colton vs. Kittitas, 2B Semifinals, 1977-11-18 20-7
1799 Darrington vs. Wahkiakum, 2B First Round, 1997-11-22 20-7
1800 Columbia-Hunters vs. Dayton, 2B First Round, 1989-11-10 20-7
1801 Wilson vs. Puyallup, 4A Quarterfinals, 1998-11-20 20-7
1802 Wilson vs. Kentridge, 4A First Round, 2001-11-10 20-7
1803 North Mason vs. Kalama, 1A Quarterfinals, 1980-11-21 20-7
1804 Pullman vs. Selah, 3A First Round, 1979-11-09 20-7
1805 Snohomish vs. Federal Way, 4A Championship, 1976-12-03 20-7
1806 Columbia-Burbank vs. Tonasket, 1A Quarterfinals, 1985-11-23 20-8
1807 Kentwood vs. Mountain View, 4A Semifinals, 2002-11-30 20-9
1808 Sumner vs. Timberline, 3A Semifinals, 1975-11-14 20-9
1809 Skyline vs. Pasco, 4A First Round, 2005-11-12 20-9
1810 Lakes vs. Issaquah, 3A Quarterfinals, 1997-11-21 20-9
1811 Gig Harbor vs. Lake Stevens, 3A First Round, 1995-11-10 20-10
1812 Lynden vs. Tumwater, 2A Semifinals, 2006-11-24 20-10
1813 Snohomish vs. Kentwood, 4A Quarterfinals, 1987-11-20 20-10
1814 Forks vs. South Whidbey, 1A First Round, 1987-11-14 20-12
1815 Ellensburg vs. Sunnyside, 3A Semifinals, 1973-11-16 20-12
1816 Selah vs. Cheney, 3A First Round, 1983-11-11 20-12
1817 Woodland vs. Riverside, 1A First Round, 1982-11-12 20-12
1818 Morton-White Pass vs. Raymond, 2B First Round, 1989-11-11 20-12
1819 Cascade (Leavenworth) vs. River View, 1A First Round, 1995-11-10 20-12
1820 Eatonville vs. Ridgefield, 2A First Round, 2003-11-14 20-13
1821 Pomeroy vs. Waterville, 2B First Round, 2002-11-23 20-13
1822 Olympia vs. Bothell, 4A Quarterfinals, 2003-11-21 20-13
1823 Renton vs. Lynden, 3A First Round, 1994-11-11 20-13
1824 Camas vs. Juanita, 3A First Round, 2010-11-13 20-13
1825 Prosser vs. Cheney, 3A First Round, 1995-11-10 20-13
1826 Lake Stevens vs. Ferndale, 3A First Round, 1987-11-13 20-13
1827 Pullman vs. Toppenish, 3A First Round, 1978-11-10 20-13
1828 Othello vs. West Valley (Yakima), 3A Quarterfinals, 1978-11-17 20-14
1829 O’Dea vs. West Valley (Yakima), 3A Semifinals, 1994-11-26 20-14 (2 OT)
1830 Adna vs. Concrete, 2B Quarterfinals, 1986-11-22 20-14
1831 Rainier Beach vs. Eatonville, 3A First Round, 1996-11-15 20-14
1832 Almira-Coulee-Hartline vs. Reardan, 2B Semifinals, 1979-11-24 20-14
1833 Franklin Pierce vs. Mount Si, 3A First Round, 1982-11-12 20-14
1834 West Valley (Yakima) vs. Cheney, 3A First Round, 1987-11-13 20-14
1835 Royal vs. Zillah, 1A Semifinals, 2002-11-30 20-14
1836 Eisenhower vs. Gonzaga Prep, 4A First Round, 1992-11-14 20-14 (2 OT)
1837 Juanita vs. Cascade (Everett), 4A First Round, 1989-11-10 20-14
1838 Elma vs. Eastmont, 3A Quarterfinals, 1981-11-20 20-14
1839 LaConner vs. Morton, 2B First Round, 1982-11-13 20-14
1840 Neah Bay vs. Lake Quinault, 1B First Round, 2009-11-21 20-14
1841 Ephrata vs. Chewelah, 1A First Round, 1976-11-13 20-14
1842 North Mason vs. Carroll, 1A Semifinals, 1982-11-27 20-14
1843 Connell vs. Carroll, 1A Semifinals, 1973-11-17 20-14 (1 OT)
1844 Taholah vs. Lake Quinault, 1B First Round, 1991-11-22 20-14 (2 OT)
1845 Woodland vs. Cashmere, 1A Semifinals, 1982-11-27 20-14 (1 OT)
1846 Mossyrock vs. La Conner, 2B Semifinals, 1982-11-27 20-14
1847 Winlock vs. Chewelah, 1A Semifinals, 1975-11-15 20-15
1848 Skyline vs. Issaquah, 4A Championship, 2008-12-05 20-15
1849 Lynden Christian vs. Forks, 1A Quarterfinals, 1991-11-23 20-15
1850 Soap Lake vs. Willapa Valley, 2B Semifinals, 1973-11-16 20-16
1851 Raymond vs. Adna, 2B Semifinals, 1993-11-26 20-16
1852 Elma vs. Lynden Christian, 2A Semifinals, 2001-11-24 20-16
1853 Columbia-Hunters vs. Willapa Valley, 2B Championship, 1987-12-05 20-16
1854 Wishkah Valley vs. Clallam Bay, 1B First Round, 1978-11-18 20-16
1855 Inglemoor vs. Kentlake, 4A First Round, 1999-11-13 20-17 (1 OT)
1856 Othello vs. West Valley (Spokane), 3A First Round, 1982-11-12 20-17 (2 OT)
1857 Interlake vs. Issaquah, 4A First Round, 1979-11-08 20-17
1858 Raymond vs. Concrete, 2B First Round, 1988-11-12 20-17
1859 Liberty (Issaquah) vs. Lindbergh, 3A Quarterfinals, 2009-11-20 20-17 (3 OT)
1860 Liberty (Issaquah) vs. Mount Si, 3A First Round, 2010-11-12 20-17
1861 Walla Walla vs. Kamiakin, 4A First Round, 2002-11-16 20-17
1862 Renton vs. Burlington-Edison, 4A Quarterfinals, 1976-11-19 20-18
1863 Clallam Bay vs. Columbia (Hunters), 1B Semifinals, 1993-11-27 20-18
1864 Toledo vs. Meridian, 1A Semifinals, 1996-11-29 20-19
1865 Meadowdale vs. Evergreen (Seattle), 3A First Round, 2007-11-09 20-19
1866 Elma vs. Lynden Christian, 2A Semifinals, 2002-11-30 20-19
1867 Medical Lake vs. Othello, 2A First Round, 1997-11-15 20-19
1868 Capital vs. East Valley (Spokane), 3A Quarterfinals, 2008-11-22 20-19
1869 East Valley (Yakima) vs. Zillah, 1A Quarterfinals, 1993-11-20 20-19
1870 Cashmere vs. Ridgefield, 1A Quarterfinals, 1981-11-20 19-0
1871 Cashmere vs. Port Townsend, 1A Quarterfinals, 1982-11-19 19-0
1872 Colfax vs. DeSales, 2B Semifinals, 2009-11-28 19-0
1873 West Valley (Spokane) vs. Hanford, 3A First Round, 1987-11-13 19-0
1874 Liberty (Spangle) vs. Rosalia-Oakesdale, 2B First Round, 1981-11-14 19-0
1875 Liberty (Spangle) vs. Ritzville, 2B Quarterfinals, 1982-11-19 19-0
1876 Cusick vs. St. John-Endicott, 2B First Round, 1981-11-13 19-0
1877 Reardan vs. Warden, 2B First Round, 1989-11-10 19-0
1878 Spanaway Lake vs. Wilson, 4A First Round, 2000-11-11 19-0
1879 Gonzaga Prep vs. Walla Walla, 4A Quarterfinals, 1982-11-19 19-0
1880 Asotin vs. Davenport, 2B Quarterfinals, 2006-11-17 19-0
1881 Montesano vs. Eatonville, 2A First Round, 1998-11-13 19-0
1882 Clarkston vs. Sunnyside, 3A First Round, 1980-11-14 19-0
1883 Pe Ell vs. Friday Harbor, 2B First Round, 1982-11-12 19-6
1884 Liberty (Spangle) vs. Asotin, 2B Quarterfinals, 1986-11-21 19-6
1885 Darrington vs. Rainier, 2B First Round, 1988-11-12 19-6
1886 Willapa Valley vs. Coulee-Hartline, 2B Championship, 1979-12-01 19-6
1887 Cascade (Everett) vs. Bellevue, 4A First Round, 1995-11-10 19-6
1888 Darrington vs. Willapa Valley, 2B First Round, 1984-11-10 19-7
1889 Burlington-Edison vs. Marysville-Pilchuck, 4A First Round, 1976-11-12 19-7
1890 Granger vs. Castle Rock, 1A First Round, 1978-11-18 19-7
1891 Chewelah vs. Okanogan, 1A First Round, 1974-11-09 19-7
1892 Connell vs. Pullman, 2A First Round, 2004-11-12 19-7
1893 Raymond vs. Cle Elum-Roslyn, 1A Championship, 1974-11-23 19-8
1894 Ferndale vs. Liberty (Issaquah), 3A Quarterfinals, 2005-11-18 19-8
1895 Meridian vs. Montesano, 1A Semifinals, 1984-11-22 19-9
1896 St. John-Endicott vs. Odessa, 1B First Round, 1983-11-11 19-12
1897 Quincy vs. Connell, 2A First Round, 1999-11-13 19-13
1898 Toutle Lake vs. Darrington, 2B First Round, 2007-11-10 19-13
1899 LaCenter vs. Mount Baker, 2A First Round, 2003-11-15 19-13
1900 DeSales vs. East Valley (Yakima), 1A First Round, 1984-11-09 19-13
1901 Bellevue vs. Union, 3A Semifinals, 2009-11-27 19-13
1902 Curtis vs. Tumwater, 4A First Round, 1995-11-11 19-14
1903 Eatonville vs. Rochester, 2A First Round, 1999-11-12 19-14
1904 Elma vs. Rochester, 2A Quarterfinals, 1997-11-22 19-14
1905 Olympia vs. Kamiak, 4A First Round, 2001-11-10 19-14
1906 Medical Lake vs. Connell, 1A First Round, 1990-11-09 19-14
1907 Medical Lake vs. Ephrata, 1A Semifinals, 1991-11-30 19-14
1908 Republic vs. Waterville, 2B First Round, 2004-11-12 19-14
1909 Richland vs. University, 4A First Round, 1987-11-13 19-14
1910 Nooksack Valley vs. Toledo, 1A First Round, 2010-11-13 19-14
1911 Nooksack Valley vs. Colville, 2A First Round, 2002-11-16 19-14
1912 Cheney vs. Selah, 3A First Round, 1988-11-11 19-14
1913 Lynden vs. Columbia (Burbank), 1A Championship, 1980-12-06 19-14
1914 East Valley (Spokane) vs. Arlington, 3A Championship, 1981-12-05 19-14
1915 Lind-Ritzville vs. Cusick, 2B Semifinals, 1981-11-27 19-15
1916 Charles Wright vs. Nooksack Valley, 1A First Round, 1989-11-11 19-15
1917 Evergreen (Vancouver) vs. Kentwood, 4A First Round, 2003-11-15 19-16
1918 Tacoma Baptist vs. Kalama, 1A First Round, 2003-11-14 19-16
1919 Pullman vs. Fife, 3A Quarterfinals, 1978-11-18 19-16
1920 Bellarmine vs. Columbia River, 4A First Round, 1997-11-15 19-18
1921 Clarkston vs. Prosser, 3A First Round, 1989-11-10 19-18
1922 Liberty (Issaquah) vs. Lakeside (Seattle), 3A First Round, 1981-11-13 18-0
1923 Columbia-Hunters vs. Dayton, 2B First Round, 1987-11-14 18-0
1924 Snohomish vs. Evergreen (Seattle), 4A Quarterfinals, 1977-11-18 18-0
1925 Morton-White Pass vs. Liberty (Spangle), 2B Semifinals, 1981-11-27 18-0
1926 Lake Stevens vs. Fife, 3A First Round, 1986-11-15 18-3
1927 Zillah vs. Quincy, 1A Semifinals, 1992-11-28 18-3
1928 O’Dea vs. Lake Stevens, 3A Quarterfinals, 2000-11-17 18-6
1929 Liberty (Issaquah) vs. Olympia, 3A Quarterfinals, 1980-11-21 18-6
1930 Othello vs. Bellingham, 3A Quarterfinals, 1982-11-19 18-7
1931 Mount Vernon vs. Woodway, 3A First Round, 1984-11-09 18-7
1932 Odessa vs. Cusick, 1B Semifinals, 1996-11-30 18-8
1933 Newport (Bellevue) vs. South Kitsap, 4A Quarterfinals, 1993-11-19 18-10
1934 Odessa vs. Clallam Bay, 1B Championship, 1993-12-04 18-12
1935 Tonasket vs. Riverside, 1A First Round, 1985-11-15 18-13
1936 Napavine vs. Naselle, 2B Semifinals, 2008-11-28 18-13
1937 Sammamish vs. Interlake, 4A First Round, 1975-11-07 18-13
1938 Prosser vs. West Valley (Yakima), 3A Quarterfinals, 1993-11-19 18-13
1939 Kittitas vs. Reardan, 2B First Round, 1977-11-11 18-14
1940 Napavine vs. Toutle Lake, 2B First Round, 2008-11-14 18-14
1941 Renton vs. Bellevue, 4A First Round, 1986-11-15 18-14
1942 Inchelium vs. Sprague/Harrington, 1B First Round, 1994-11-19 18-14
1943 Lakes vs. Eastside Catholic, 3A Quarterfinals, 2008-11-21 18-14
1944 South Kitsap vs. Lakes, 4A Quarterfinals, 1994-11-18 18-15
1945 Brewster vs. Cusick, 2B First Round, 1974-11-09 18-16
1946 Pasco vs. Wilson, 4A Championship, 1998-12-05 17-0
1947 Interlake vs. Issaquah, 4A First Round, 1976-11-12 17-0
1948 Renton vs. Auburn, 4A First Round, 1976-11-12 17-0
1949 Stanwood vs. Curtis, 3A First Round, 1973-11-10 17-0
1950 Steilacoom vs. Columbia (White Salmon), 1A First Round, 1992-11-14 17-0
1951 Kelso vs. Shorewood, 3A Quarterfinals, 1983-11-19 17-0
1952 Cheney vs. Ferndale, 3A Semifinals, 1988-11-25 17-0
1953 Concrete vs. Kittitas, 2B Championship, 1984-12-01 17-0
1954 Ephrata vs. Deer Park, 1A First Round, 1992-11-13 17-3
1955 Curtis vs. Evergreen (Vancouver), 4A Semifinals, 1995-11-24 17-6
1956 Davenport vs. Soap Lake, 2B First Round, 1975-11-07 17-6
1957 Riverside-Chattaroy vs. East Valley (Yakima), 1A Semifinals, 1983-11-26 17-6
1958 Foss vs. Richland, 4A Championship, 1975-11-28 17-7
1959 Kittitas vs. Naselle, 2B First Round, 1982-11-12 17-7
1960 Arlington vs. Burlington-Edison, 3A Quarterfinals, 1980-11-21 17-7
1961 Omak vs. DeSales, 1A Quarterfinals, 1979-11-16 17-7
1962 Burlington-Edison vs. Tahoma, 3A First Round, 1990-11-09 17-7
1963 Newport (Bellevue) vs. Auburn, 4A Semifinals, 1992-11-27 17-7
1964 Capital vs. West Valley (Yakima), 3A Championship, 1996-12-06 17-7
1965 Cheney vs. Pullman, 3A Quarterfinals, 1990-11-16 17-7
1966 Kennewick vs. Gonzaga Prep, 4A First Round, 1978-11-10 17-7
1967 Bellingham vs. Shelton, 3A First Round, 1987-11-14 17-7
1968 Eastlake vs. Olympia, 4A First Round, 2006-11-10 17-7
1969 Pullman vs. Sunnyside, 3A Quarterfinals, 1979-11-16 17-8
1970 Bethel vs. Lake Washington, 4A First Round, 1999-11-13 17-10
1971 O’Dea vs. Franklin Pierce, 3A First Round, 2006-11-10 17-10 (1 OT)
1972 Raymond vs. North Mason, 1A First Round, 1975-11-08 17-10
1973 Asotin vs. Mabton, 2B First Round, 2005-11-11 17-10
1974 Evergreen (Seattle) vs. Issaquah, 4A First Round, 1983-11-12 17-10
1975 Cascade (Everett) vs. South Kitsap, 4A Quarterfinals, 1995-11-17 17-10
1976 Lynden Christian vs. Port Townsend, 2A Quarterfinals, 2001-11-17 17-10
1977 West Valley (Yakima) vs. Rainier Beach, 3A Semifinals, 1996-11-30 17-12
1978 Sedro Woolley vs. West Valley (Spokane), 3A Semifinals, 1983-11-26 17-12
1979 Bellevue vs. O’Dea, 3A Quarterfinals, 2002-11-22 17-12
1980 East Valley (Yakima) vs. Medical Lake, 2A First Round, 2003-11-15 17-12
1981 Lewis & Clark vs. Kennewick, 4A Quarterfinals, 1978-11-17 17-13
1982 Liberty (Issaquah) vs. Lakes, 3A Semifinals, 2009-11-27 17-13
1983 Colton vs. Cusick, 2B Semifinals, 1983-11-25 17-13
1984 Chewelah vs. Cashmere, 1A First Round, 1975-11-08 17-13
1985 Bellevue vs. Bellarmine Prep, 4A Semifinals, 1983-11-26 17-13
1986 Kentridge vs. South Kitsap, 4A Semifinals, 1981-11-27 17-14 (1 OT)
1987 Ingraham vs. Juanita, 4A First Round, 1988-11-11 17-14 (1 OT)
1988 Mount Rainier vs. Burlington-Edison, 3A Quarterfinals, 1990-11-16 17-14
1989 Eatonville vs. North Mason, 1A Semifinals, 1990-11-23 17-14
1990 Mariner vs. Wilson, 4A First Round, 1987-11-14 17-14
1991 Issaquah vs. Cascade (Everett), 4A Semifinals, 1980-11-28 17-14
1992 Eatonville vs. Meridian, 2A Quarterfinals, 1997-11-21 17-14
1993 West Valley (Yakima) vs. Pullman, 3A First Round, 1996-11-15 17-14 (1 OT)
1994 Reardan vs. Lind-Ritzville, 2B Championship, 2002-12-06 17-14
1995 Central Valley vs. Pasco, 4A First Round, 1997-11-15 17-14
1996 Kennedy vs. Cedarcrest, 3A First Round, 1996-11-15 17-14
1997 East Valley (Spokane) vs. Mount Spokane, 3A First Round, 2008-11-14 17-14
1998 Lynden Christian vs. Eatonville, 1A First Round, 1991-11-15 17-14
1999 Bellevue vs. Kennewick, 4A Championship, 1983-12-03 17-14
2000 O’Dea vs. Fife, 3A First Round, 1987-11-14 17-14 (2 OT)
2001 Kennewick vs. Mead, 4A First Round, 1992-11-14 17-14 (2 OT)
2002 Riverside-Chattaroy vs. Lynden Christian, 1A Championship, 1993-12-04 17-14 (1 OT)
2003 Snohomish vs. Curtis, 4A First Round, 1998-11-14 17-14 (1 OT)
2004 O’Dea vs. Prairie, 3A Quarterfinals, 1989-11-18 17-15
2005 Shelton vs. Ferndale, 3A Quarterfinals, 1985-11-25 17-16
2006 Rainier vs. Adna, 2B Semifinals, 1990-11-16 16-0
2007 West Valley (Yakima) vs. Eastmont, 3A Quarterfinals, 1986-11-21 16-0
2008 Kamiakin vs. Mount Si, 3A Quarterfinals, 2006-11-18 16-0
2009 Gonzaga Prep vs. Bellarmine Prep, 4A Semifinals, 1982-11-27 16-0
2010 Cheney vs. East Valley (Spokane), 3A Quarterfinals, 1988-11-18 16-0
2011 Wahkiakum vs. Willapa Valley, 2B First Round, 2002-11-23 16-0
2012 Arlington vs. Franklin Pierce, 3A Championship, 1982-12-04 16-3
2013 Franklin Pierce vs. Centralia, 3A Semifinals, 1982-11-26 16-6
2014 Lynden vs. West Valley (Spokane), 2A Championship, 2009-12-05 16-6
2015 South Bend vs. Napavine, 2B Quarterfinals, 2010-11-20 16-7
2016 Central Valley vs. Kamiakin, 4A Quarterfinals, 1997-11-22 16-7
2017 Clover Park vs. Snohomish, 4A First Round, 1981-11-13 16-9 (1 OT)
2018 Raymond vs. Washougal, 1A Semifinals, 1974-11-15 16-10
2019 Juanita vs. Ingraham, 4A First Round, 1986-11-15 16-10
2020 Kennedy vs. Kentridge, 4A First Round, 1975-11-07 16-10
2021 Juanita vs. Clover Park, 4A Quarterfinals, 1985-11-23 16-12
2022 Kennedy vs. Prosser, 3A Quarterfinals, 2003-11-22 16-12
2023 Tekoa-Oakesdale vs. Inchelium, 1B First Round, 1985-11-16 16-12
2024 Mount Tahoma vs. Puyallup, 4A First Round, 1979-11-09 16-13
2025 Lind-Ritzville vs. Brewster, 2B First Round, 1994-11-18 16-14
2026 Hazen vs. Peninsula, 3A Quarterfinals, 1992-11-21 16-14
2027 Kennewick vs. Eisenhower, 4A Quarterfinals, 1992-11-21 16-14
2028 Othello vs. Mark Morris, 3A First Round, 1978-11-11 16-15
2029 Colfax vs. Cashmere, 1A Semifinals, 1981-11-27 16-15
2030 Cle Elum vs. Cashmere, 1A First Round, 1987-11-13 15-0
2031 Meridian vs. Woodland, 1A Quarterfinals, 1984-11-17 15-0
2032 Sumner vs. Bellarmine Prep, 4A First Round, 1977-11-12 15-0
2033 Warden vs. Pomeroy, 2B First Round, 1982-11-13 15-0
2034 Shadle Park vs. Kennewick, 4A Quarterfinals, 1991-11-23 15-3
2035 Issaquah vs. Newport (Bellevue), 4A First Round, 1980-11-15 15-6
2036 Lynden vs. Langley, 1A Quarterfinals, 1980-11-22 15-6
2037 Waitsburg vs. DeSales, 2B First Round, 2000-11-17 15-6
2038 Sedro Woolley vs. Edmonds, 3A First Round, 1983-11-11 15-8
2039 South Kitsap vs. Walla Walla, 4A Championship, 1994-12-03 15-10
2040 Granger vs. Reardan, 2B First Round, 1985-11-16 15-12
2041 Kentwood vs. Snohomish, 4A First Round, 1986-11-14 15-13
2042 Gonzaga Prep vs. Snohomish, 4A Semifinals, 1977-11-26 15-13
2043 Kentwood vs. Puyallup, 4A First Round, 1984-11-09 15-14
2044 Kentwood vs. Bellevue, 4A First Round, 1987-11-14 15-14
2045 Manson vs. Liberty (Spangle), 2B First Round, 1991-11-22 15-14
2046 Marysville-Pilchuck vs. Franklin, 4A First Round, 1989-11-10 15-14
2047 South Whidbey vs. Orting, 1A First Round, 1985-11-16 15-14
2048 Renton vs. Puyallup, 4A Quarterfinals, 1986-11-21 15-14
2049 Woodinville vs. Mead, 4A Quarterfinals, 2005-11-19 15-14
2050 Pasco vs. Cascade (Everett), 4A Semifinals, 1998-11-28 14-0
2051 Adna vs. Willapa Valley, 2B First Round, 1990-11-09 14-0
2052 Eatonville vs. Cashmere, 1A Championship, 1985-12-07 14-0
2053 Mark Morris vs. Capital, 3A First Round, 1983-11-12 14-0
2054 Odessa vs. LaCrosse/Washtucna, 1B First Round, 1996-11-22 14-0
2055 Liberty (Spangle) vs. Kittitas, 2B Semifinals, 1982-11-26 14-0
2056 West Valley (Yakima) vs. Prosser, 3A Quarterfinals, 1996-11-23 14-0
2057 Garfield vs. Roosevelt, 4A First Round, 1976-11-13 14-0
2058 Olympia vs. Burlington-Edison, 3A Quarterfinals, 1984-11-17 14-0
2059 Kalama vs. La Conner, 1A First Round, 2000-11-18 14-0
2060 Medical Lake vs. Toppenish, 1A First Round, 1991-11-16 14-0
2061 Kalama vs. La Conner, 1A First Round, 2001-11-10 14-0
2062 Sehome vs. Rainier Beach, 3A First Round, 1993-11-12 14-0
2063 Mercer Island vs. Inglemoor, 4A First Round, 1977-11-12 14-0
2064 Kamiakin vs. Lakes, 3A First Round, 2006-11-11 14-0
2065 Burlington-Edison vs. Meadowdale, 4A First Round, 1974-11-08 14-0
2066 Prosser vs. Franklin, 3A Semifinals, 1991-11-30 14-0
2067 Kamiakin vs. Southridge, 4A First Round, 2003-11-15 14-0
2068 Capital vs. Renton, 3A Quarterfinals, 1998-11-20 14-0
2069 Montesano vs. North Mason, 1A Semifinals, 1981-11-27 14-0
2070 Concrete vs. South Bend, 2B Quarterfinals, 1985-11-24 14-0
2071 Bellevue vs. Ferndale, 3A Quarterfinals, 2001-11-16 14-0
2072 Woodinville vs. Tahoma, 4A First Round, 2006-11-11 14-0
2073 River View vs. Cascade (Leavenworth), 1A First Round, 1994-11-12 14-0
2074 Lynden Christian vs. Tenino, 1A Semifinals, 1986-11-27 14-0
2075 Walla Walla vs. Richland, 4A Quarterfinals, 1994-11-19 14-0
2076 Ferndale vs. Mount Vernon, 3A First Round, 2007-11-09 14-0
2077 Eastmont vs. West Valley (Spokane), 3A First Round, 1986-11-14 14-3
2078 Shelton vs. Sumner, 3A Championship, 1974-11-23 14-3
2079 Wahkiakum vs. Onalaska, 2B First Round, 1979-11-09 14-3
2080 Richland vs. Shadle Park, 4A First Round, 1981-11-13 14-5
2081 Blanchet vs. Mount Tahoma, 4A Championship, 1974-11-23 14-6
2082 Ingraham vs. Ferris, 4A Semifinals, 1988-11-26 14-6
2083 Colfax vs. DeSales, 2B Quarterfinals, 2008-11-21 14-6
2084 Colfax vs. Connell, 1A First Round, 1987-11-13 14-6
2085 King’s vs. Onalaska, 1A First Round, 1989-11-11 14-6
2086 Kittitas vs. Cusick, 2B First Round, 1979-11-09 14-6
2087 Port Townsend vs. Woodland, 1A First Round, 1979-11-09 14-6
2088 Kalama vs. Okanogan, 1A Championship, 1998-12-05 14-6
2089 Burlington-Edison vs. West Bremerton, 3A Semifinals, 1977-11-18 14-6
2090 Prosser vs. Othello, 2A First Round, 2010-11-13 14-6
2091 Lynden vs. Sultan, 1A First Round, 1977-11-12 14-6
2092 Chewelah vs. Forks, 1A Semifinals, 1977-11-19 14-6
2093 Lynden vs. Mount Si, 3A First Round, 1998-11-14 14-6
2094 Orting vs. Lynden Christian, 2A First Round, 1999-11-12 14-6
2095 Ferris vs. Central Valley, 4A Quarterfinals, 2008-11-21 14-7
2096 Rochester vs. Blaine, 2A First Round, 1998-11-14 14-7 (1 OT)
2097 Mossyrock vs. Raymond, 2B Quarterfinals, 1987-11-21 14-7
2098 Eastmont vs. Cheney, 3A First Round, 1985-11-16 14-7
2099 Pasco vs. Walla Walla, 4A Quarterfinals, 2001-11-17 14-7
2100 Lewis & Clark vs. Richland, 4A First Round, 1978-11-10 14-7
2101 Adna vs. Willapa Valley, 2B First Round, 2006-11-10 14-7
2102 Kentwood vs. Mercer Island, 4A Semifinals, 1988-11-25 14-7
2103 Issaquah vs. Mariner, 3A First Round, 1997-11-14 14-7
2104 West Valley (Spokane) vs. Selah, 3A First Round, 1984-11-09 14-7
2105 Bothell vs. Ferris, 4A Semifinals, 2007-11-24 14-7
2106 Royal vs. Brewster, 1A First Round, 1998-11-21 14-7
2107 West Valley (Yakima) vs. Lake Stevens, 3A Semifinals, 1987-11-28 14-7
2108 Juanita vs. Kennewick, 4A Semifinals, 1984-11-24 14-7
2109 South Whidbey vs. Charles Wright, 1A First Round, 1980-11-14 14-7
2110 Archbishop Murphy vs. Hoquiam, 2A First Round, 2006-11-11 14-7
2111 Archbishop Murphy vs. W.F. West, 2A Quarterfinals, 2009-11-21 14-7
2112 Burlington-Edison vs. Pullman, 2A Quarterfinals, 2008-11-22 14-7
2113 Willapa Valley vs. Wahkiakum, 2B Semifinals, 1979-11-23 14-7
2114 Tumwater vs. Shorewood, 3A First Round, 1986-11-15 14-7
2115 Willapa Valley vs. Toutle Lake, 2B First Round, 1981-11-13 14-7
2116 Prosser vs. Archbishop Murphy, 2A Quarterfinals, 2006-11-18 14-7
2117 Columbia-Hunters vs. Toutle Lake, 2B Championship, 1988-12-03 14-7
2118 Centralia vs. Olympia, 3A Quarterfinals, 1982-11-19 14-7
2119 Gonzaga Prep vs. Juanita, 4A Championship, 1986-12-06 14-7
2120 Meridian vs. Castle Rock, 2A Semifinals, 2000-11-25 14-7
2121 Gonzaga Prep vs. Kentwood, 4A Quarterfinals, 2004-11-20 14-7
2122 Tacoma Baptist vs. Toutle Lake, 2B First Round, 2005-11-11 14-7
2123 Wahkiakum vs. Naselle, 2B First Round, 1991-11-22 14-7
2124 Tacoma Baptist vs. Willapa Valley, 2B First Round, 2010-11-13 14-7
2125 Federal Way vs. Clover Park, 4A Quarterfinals, 1976-11-19 14-7
2126 Lake Stevens vs. Eastside Catholic, 3A Semifinals, 1994-11-25 14-7
2127 Lynden vs. Black Hills, 2A First Round, 2009-11-14 14-7
2128 Cascade (Everett) vs. Puyallup, 4A Championship, 1991-12-07 14-7
2129 Montesano vs. Vashon, 1A First Round, 2008-11-15 14-7
2130 Woodinville vs. Auburn, 4A First Round, 2005-11-11 14-7
2131 Cascade (Everett) vs. Rogers (Puyallup), 4A First Round, 1997-11-15 14-7
2132 Othello vs. Connell, 2A Semifinals, 1998-11-28 14-7
2133 Inchelium vs. Garfield-Palouse, 1B First Round, 1984-11-09 14-7
2134 Othello vs. Connell, 2A Quarterfinals, 2001-11-17 14-7
2135 East Valley (Yakima) vs. Pullman, 2A Semifinals, 1999-11-27 14-7
2136 O’Dea vs. Shelton, 3A First Round, 1991-11-16 14-7
2137 Othello vs. Pullman, 3A First Round, 1974-11-08 14-7 (1 OT)
2138 South Bend vs. Rainier, 2B First Round, 1985-11-15 14-8
2139 South Kitsap vs. Columbia River, 4A First Round, 1984-11-09 14-8
2140 North Mason vs. Granite Falls, 1A Quarterfinals, 1990-11-16 14-8
2141 Snohomish vs. Garfield, 4A Semifinals, 1976-11-26 14-8
2142 Snohomish vs. Ingraham, 4A Championship, 1978-12-02 14-8
2143 Curtis vs. Richland, 4A Semifinals, 1990-11-24 14-9
2144 Granger vs. Liberty (Spangle), 2B First Round, 1987-11-13 14-9
2145 Skyview vs. Puyallup, 4A First Round, 2006-11-11 14-9
2146 Montesano vs. Rochester, 2A Quarterfinals, 1998-11-20 14-9
2147 Ferris vs. Bellarmine Prep, 4A Semifinals, 2010-11-29 14-10
2148 Mount Rainier vs. Cheney, 3A Semifinals, 1990-11-24 14-10
2149 South Kitsap vs. Sammamish, 4A Quarterfinals, 1982-11-19 14-10
2150 Foss vs. Federal Way, 4A Quarterfinals, 1975-11-14 14-10
2151 Colfax vs. Zillah, 1A Semifinals, 2001-11-24 14-10
2152 Reardan vs. DeSales, 2B Championship, 2005-12-03 14-10
2153 Nathan Hale vs. Rogers (Puyallup), 4A First Round, 1980-11-15 14-10
2154 Central Kitsap vs. Olympia, 4A First Round, 2008-11-15 14-10
2155 Kamiakin vs. Walla Walla, 4A Quarterfinals, 1995-11-18 14-10
2156 Meridian vs. Columbia (White Salmon), 1A Quarterfinals, 1996-11-23 14-10
2157 Capital vs. Meadowdale, 3A First Round, 2008-11-15 14-10
2158 Lynden vs. Centralia, 2A Championship, 2006-12-02 14-10
2159 Oak Harbor vs. Gonzaga Prep, 4A Semifinals, 2006-11-25 14-10
2160 Rochester vs. Meridian, 2A First Round, 2002-11-15 14-12
2161 Cashmere vs. Medical Lake, 1A First Round, 1985-11-16 14-12
2162 Reardan vs. St. John, 2B Semifinals, 1978-11-24 14-12
2163 Reardan vs. Oroville, 2B First Round, 1993-11-20 14-12
2164 Seattle Prep vs. Monroe, 3A First Round, 1991-11-16 14-12
2165 Arlington vs. Burlington-Edison, 3A Quarterfinals, 1981-11-20 14-12
2166 Onalaska vs. Willapa Valley, 2B First Round, 1985-11-15 14-12
2167 Bellarmine vs. Kennedy, 4A Quarterfinals, 1982-11-19 14-12
2168 Lake Stevens vs. Burlington-Edison, 3A First Round, 1985-11-15 14-12
2169 Ferndale vs. Capital, 3A Quarterfinals, 1995-11-17 14-12
2170 Lynden Christian vs. Eatonville, 1A First Round, 1986-11-15 14-12
2171 Cascade (Leavenworth) vs. River View, 1A First Round, 1993-11-13 14-12
2172 Eastside Catholic vs. Gig Harbor, 3A First Round, 1994-11-11 14-13
2173 Toledo vs. Naches Valley, 1A First Round, 1981-11-14 14-13
2174 Mark Morris vs. Tahoma, 3A First Round, 1987-11-13 14-13 (1 OT)
2175 Liberty (Spangle) vs. Asotin, 2B First Round, 1982-11-12 14-13
2176 Archbishop Murphy vs. Cashmere, 2A Semifinals, 2005-11-26 14-13
2177 Colton vs. Warden, 2B First Round, 1979-11-09 14-13
2178 Kittitas vs. Ritzville, 2B Semifinals, 1984-11-24 14-13
2179 Asotin vs. Lind-Ritzville, 2B First Round, 2006-11-10 14-13
2180 Asotin vs. La Salle, 2B Quarterfinals, 2007-11-16 14-13
2181 Concrete vs. Mossyrock, 2B Quarterfinals, 1984-11-17 14-13 (1 OT)
2182 Evergreen (Seattle) vs. Renton, 4A First Round, 1980-11-14 14-13 (1 OT)
2183 Wahkiakum vs. Willapa Valley, 2B First Round, 2003-11-22 14-13
2184 Cascade (Everett) vs. Rogers (Puyallup), 4A First Round, 1998-11-14 14-13
2185 Lakes vs. O’Dea, 3A Semifinals, 2000-11-24 14-13
2186 O’Dea vs. Hoquiam, 3A Quarterfinals, 1978-11-18 14-13
2187 Lynden Christian vs. Onalaska, 1A First Round, 1998-11-21 14-13
2188 Eastmont vs. Gig Harbor, 3A First Round, 1981-11-14 13-0
2189 Fife vs. Washington, 3A First Round, 1978-11-10 13-0
2190 Blanchet vs. Mount Tahoma, 4A First Round, 1984-11-10 13-0
2191 Ellensburg vs. Stanwood, 3A Championship, 1973-11-23 13-0
2192 Meridian vs. South Whidbey, 1A First Round, 1984-11-09 13-0
2193 Stanwood vs. Aberdeen, 3A Quarterfinals, 1996-11-23 13-0
2194 Cascade (Everett) vs. Snohomish, 4A First Round, 1980-11-14 13-0
2195 Orting vs. Nooksack Valley, 2A First Round, 2001-11-09 13-0
2196 Snohomish vs. Gonzaga Prep, 4A Quarterfinals, 1976-11-19 13-0
2197 Snohomish vs. Cascade (Everett), 4A First Round, 1977-11-11 13-0
2198 Foss vs. Fort Vancouver, 4A First Round, 1979-11-09 13-3
2199 Edmonds-Woodway vs. Woodinville, 4A Quarterfinals, 2006-11-18 13-3
2200 Reardan vs. Rainier, 2B Championship, 1990-12-01 13-3
2201 Reardan vs. DeSales, 2B Championship, 2003-12-05 13-3
2202 Granger vs. Omak, 1A Semifinals, 1978-11-25 13-3
2203 Forks vs. Tolt, 1A First Round, 1991-11-16 13-6
2204 Interlake vs. Juanita, 4A First Round, 1981-11-12 13-6
2205 Raymond vs. Darrington, 2B First Round, 1992-11-20 13-6
2206 Franklin Pierce vs. Enumclaw, 3A Quarterfinals, 1982-11-19 13-6
2207 Toutle Lake vs. Adna, 2B Semifinals, 1988-11-24 13-6
2208 Prairie vs. Lakeside (Seattle), 3A First Round, 1985-11-15 13-6
2209 Lind-Ritzville vs. North Beach, 2B Championship, 1980-12-06 13-6
2210 Enumclaw vs. O’Dea, 3A First Round, 1983-11-11 13-6
2211 Capital vs. Enumclaw, 3A Quarterfinals, 1985-11-23 13-6
2212 Meridian vs. Port Townsend, 2A First Round, 1997-11-14 13-6 (1 OT)
2213 Wahkiakum vs. Kittitas, 2B Quarterfinals, 1979-11-17 13-6
2214 Ferris vs. Chiawana, 4A Quarterfinals, 2010-11-20 13-7
2215 Pasco vs. Kamiakin, 4A Quarterfinals, 2003-11-22 13-7
2216 Cashmere vs. Port Townsend, 1A First Round, 1981-11-13 13-7 (1 OT)
2217 Issaquah vs. Nathan Hale, 4A Quarterfinals, 1980-11-21 13-7
2218 Castle Rock vs. Nooksack Valley, 1A First Round, 1976-11-13 13-7
2219 Kalama vs. Toledo, 1A First Round, 1980-11-14 13-7
2220 Dayton vs. Manson, 2B First Round, 1990-11-09 13-7
2221 Steilacoom vs. Woodland, 1A First Round, 1988-11-12 13-7
2222 Lind-Ritzville vs. Wahkiakum, 2B Semifinals, 2000-11-25 13-7 (1 OT)
2223 Meridian vs. Royal, 1A Semifinals, 2006-11-25 13-7 (1 OT)
2224 Centralia vs. Shoreline, 3A First Round, 1982-11-13 13-7
2225 Tumwater vs. White River, 3A First Round, 2002-11-16 13-7
2226 Snohomish vs. Cascade (Everett), 4A First Round, 1978-11-10 13-8
2227 Darrington vs. Concrete, 2B First Round, 1983-11-12 13-9
2228 Omak vs. Goldendale, 1A First Round, 2006-11-11 13-9
2229 Inglemoor vs. Mariner, 4A First Round, 2007-11-09 13-10
2230 Royal vs. Omak, 1A Quarterfinals, 1986-11-22 13-10 (1 OT)
2231 Arlington vs. Woodway, 3A First Round, 1982-11-13 13-10
2232 Centralia vs. O’Dea, 3A First Round, 2001-11-10 13-10
2233 North Central vs. Eisenhower, 4A First Round, 1977-11-11 13-10
2234 Pullman vs. Eastmont, 3A First Round, 1977-11-11 13-10
2235 Castle Rock vs. Winlock, 1A First Round, 1982-11-13 13-11
2236 Snohomish vs. North Kitsap, 4A First Round, 1994-11-11 13-11
2237 Cascade Christian vs. Montesano, 1A Quarterfinals, 2009-11-21 13-12
2238 Eastside Catholic vs. Mount Si, 3A First Round, 2008-11-14 13-12
2239 Mariner vs. Kennedy, 3A Quarterfinals, 1998-11-20 13-12
2240 Curtis vs. Tumwater, 4A Semifinals, 1996-11-29 13-12
2241 Columbia-Hunters vs. DeSales, 2B Quarterfinals, 1987-11-19 13-12
2242 Capital vs. O’Dea, 3A Quarterfinals, 2010-11-19 13-12
2243 Ferndale vs. Lynnwood, 3A First Round, 1995-11-10 13-12
2244 Kentwood vs. Snohomish, 4A Quarterfinals, 1982-11-19 12-0
2245 South Kitsap vs. Kentwood, 4A Semifinals, 1982-11-27 12-0
2246 Anacortes vs. Mount Rainier, 3A First Round, 1991-11-16 12-0
2247 Toutle Lake vs. Tacoma Baptist, 1A First Round, 1999-11-19 12-0
2248 Lind-Ritzville vs. Kittitas, 2B First Round, 2010-11-12 12-0
2249 Willapa Valley vs. Coupeville, 2B First Round, 1974-11-09 12-0
2250 LaConner vs. Naselle, 2B First Round, 1975-11-07 12-0
2251 Sultan vs. Lynden, 1A First Round, 1979-11-10 12-0
2252 Columbia River vs. Bishop Blanchet, 4A First Round, 1985-11-15 12-0
2253 Orcas Island vs. South Bend, 2B First Round, 1981-11-14 12-0
2254 Wishkah Valley vs. Neah Bay, 1B First Round, 1983-11-19 12-0
2255 Ilwaco vs. Forks, 1A First Round, 1990-11-10 12-0
2256 Lakes vs. Mercer Island, 4A First Round, 1989-11-11 12-0
2257 Bellingham vs. O’Dea, 3A First Round, 1982-11-12 12-0
2258 Willapa Valley vs. Reardan, 2B Championship, 1978-12-02 12-6
2259 St. John-Endicott vs. Lummi, 1B Championship, 2006-12-02 12-6
2260 Renton vs. Tahoma, 3A First Round, 1995-11-10 12-6
2261 Charles Wright vs. Castle Rock, 1A Semifinals, 1989-11-24 12-6
2262 Onalaska vs. Darrington, 2B First Round, 1987-11-14 12-6
2263 East Valley (Spokane) vs. West Valley (Yakima), 3A First Round, 1988-11-11 12-6
2264 Riverside-Chattaroy vs. Omak, 1A First Round, 1981-11-13 12-6 (1 OT)
2265 South Bend vs. Orcas Island, 2B First Round, 2006-11-10 12-7
2266 Kentwood vs. Mercer Island, 4A First Round, 1985-11-15 12-7
2267 Liberty (Spangle) vs. Willapa Valley, 2B Quarterfinals, 1981-11-21 12-7
2268 Centralia vs. Arlington, 3A Semifinals, 1980-11-28 12-7
2269 Sumner vs. Sunnyside, 3A First Round, 1974-11-08 12-7
2270 Sumner vs. Gonzaga Prep, 4A Championship, 1977-12-03 12-7
2271 Lake Washington vs. Jackson, 4A First Round, 2003-11-15 12-7
2272 Connell vs. Pullman, 2A First Round, 1998-11-13 12-7
2273 Tenino vs. King’s, 1A Quarterfinals, 1986-11-22 12-7
2274 Curtis vs. Cascade (Everett), 4A First Round, 1996-11-16 12-10
2275 Sumner vs. West Valley (Spokane), 3A Championship, 1975-11-22 11-0
2276 Stanwood vs. Central Kitsap, 3A Semifinals, 1973-11-16 11-6
2277 West Valley (Yakima) vs. Prosser, 3A Quarterfinals, 1994-11-18 11-9
2278 Eastside Catholic vs. Aberdeen, 3A First Round, 1995-11-10 10-0
2279 Tonasket vs. Columbia (Burbank), 1A First Round, 2002-11-16 10-0
2280 Tumwater vs. Lake Stevens, 3A Quarterfinals, 1986-11-21 10-0
2281 Central Valley vs. Puyallup, 4A Semifinals, 1997-11-29 10-0
2282 Kamiakin vs. Gonzaga Prep, 4A First Round, 1997-11-15 10-0
2283 Kentridge vs. Cascade (Everett), 4A Semifinals, 1973-11-16 10-6
2284 Eatonville vs. Ephrata, 1A Championship, 1990-12-01 10-6
2285 Kittitas vs. Cusick, 2B Quarterfinals, 1982-11-19 10-6
2286 Omak vs. Chewelah, 1A First Round, 1978-11-18 10-6
2287 Bellarmine vs. Evergreen (Seattle), 4A Quarterfinals, 1983-11-18 10-6
2288 Lynden Christian vs. Forks, 1A First Round, 1989-11-10 10-6
2289 Wenatchee vs. Fort Vancouver, 4A First Round, 1973-11-09 10-7
2290 Mount Tahoma vs. Evergreen (Seattle), 4A Quarterfinals, 1980-11-21 10-7
2291 Mountain View vs. Wilson, 4A Quarterfinals, 2001-11-16 10-7
2292 Liberty (Spangle) vs. Mossyrock, 2B Championship, 1982-12-04 10-7
2293 Sammamish vs. Bothell, 4A First Round, 1982-11-13 10-7
2294 White River vs. O’Dea, 3A First Round, 2004-11-12 10-7
2295 Renton vs. Eastside Catholic, 3A Quarterfinals, 1995-11-17 10-7
2296 Davenport vs. Willapa Valley, 2B Quarterfinals, 2005-11-19 10-7
2297 Shelton vs. East Bremerton, 3A First Round, 1974-11-08 10-7 (2 OT)
2298 Kelso vs. Tumwater, 3A First Round, 1983-11-11 10-7
2299 Richland vs. Lewis & Clark, 4A First Round, 1994-11-12 10-7
2300 Lake Stevens vs. Capital, 3A Semifinals, 1985-11-28 10-7
2301 Lynden Christian vs. Castle Rock, 1A Quarterfinals, 1993-11-20 10-7
2302 Ferris vs. Gonzaga Prep, 4A Quarterfinals, 1988-11-18 10-7
2303 Cashmere vs. Cascade Christian, 1A Championship, 2008-12-06 10-9
2304 Lakewood vs. Meridian, 1A First Round, 1983-11-12 9-0
2305 Marysville-Pilchuck vs. Newport (Bellevue), 4A Quarterfinals, 1989-11-17 9-0
2306 North Beach vs. Willapa Valley, 2B Semifinals, 1980-11-29 9-0
2307 Concrete vs. Adna, 2B Semifinals, 1984-11-22 9-6
2308 Kamiak vs. Tahoma, 4A Quarterfinals, 2000-11-17 9-7
2309 Ephrata vs. Cashmere, 1A Semifinals, 1988-11-26 8-0
2310 Columbia-Hunters vs. Warden, 2B First Round, 1984-11-10 8-2
2311 Tumwater vs. Bellingham, 3A Semifinals, 1987-11-27 8-2
2312 O’Dea vs. Enumclaw, 3A First Round, 1984-11-10 8-3
2313 Soap Lake vs. Oakesdale, 2B Championship, 1973-11-23 8-6
2314 Eatonville vs. South Whidbey, 1A Semifinals, 1985-11-28 8-6
2315 Sunnyside vs. Pullman, 3A First Round, 1973-11-09 8-6
2316 Tekoa-Oakesdale vs. Mabton, 2B First Round, 1973-11-10 8-6
2317 Mossyrock vs. North Beach, 2B First Round, 1983-11-12 8-7
2318 Kalama vs. Columbia (White Salmon), 1A First Round, 1998-11-20 8-7
2319 Wahkiakum vs. Raymond, 2B Semifinals, 1992-11-27 8-7
2320 Rochester vs. Naches Valley, 1A First Round, 1979-11-09 8-7
2321 Cle Elum vs. Rochester, 1A Quarterfinals, 1979-11-16 7-0
2322 Cascade Christian vs. Kalama, 1A Quarterfinals, 2007-11-17 7-0
2323 Eastside Catholic vs. Renton, 3A Quarterfinals, 1994-11-18 7-0
2324 Mount Baker vs. Castle Rock, 2A First Round, 1998-11-14 7-0
2325 Clover Park vs. Interlake, 4A Quarterfinals, 1981-11-20 7-0
2326 Franklin vs. Kentwood, 4A Quarterfinals, 1990-11-16 7-0
2327 Juanita vs. Kentwood, 4A Quarterfinals, 1986-11-21 7-0
2328 White River vs. O’Dea, 3A First Round, 1998-11-13 7-0
2329 Toutle Lake vs. Asotin, 2B Semifinals, 2007-11-24 7-0
2330 Colton vs. Pe Ell, 2B Championship, 1983-12-03 7-0
2331 Willapa Valley vs. Onalaska, 2B Quarterfinals, 1987-11-20 7-0
2332 Prosser vs. Pullman, 3A First Round, 1994-11-11 7-0
2333 Bellarmine vs. Kelso, 4A First Round, 1982-11-12 7-0
2334 Granite Falls vs. Lynden Christian, 1A First Round, 1990-11-09 7-0
2335 Lynden vs. Meridian, 1A Quarterfinals, 1988-11-18 7-0
2336 North Mason vs. Mount Baker, 1A First Round, 1981-11-14 7-0
2337 Kennedy vs. Everett, 4A Quarterfinals, 1975-11-14 7-0
2338 Snohomish vs. Renton, 4A Quarterfinals, 1978-11-17 7-0
2339 Puyallup vs. South Kitsap, 4A First Round, 1991-11-16 7-0
2340 Columbia-Hunters vs. Reardan, 2B Semifinals, 1989-11-17 7-3
2341 Warden vs. Oroville, 1A First Round, 2003-11-15 7-6
2342 O’Dea vs. Lake Stevens, 3A Championship, 1994-12-03 7-6
2343 Forks vs. Castle Rock, 1A Quarterfinals, 1987-11-20 7-6
2344 Blaine vs. Langley, 1A First Round, 1978-11-18 7-6
2345 Toutle Lake vs. Raymond, 2B Quarterfinals, 1988-11-18 7-6
2346 Olympia vs. Centralia, 3A First Round, 1981-11-13 7-6
2347 Kittitas vs. Columbia (Hunters), 2B Quarterfinals, 1984-11-17 7-6
2348 Arlington vs. Othello, 3A Semifinals, 1982-11-26 7-6
2349 Central Kitsap vs. Shelton, 3A First Round, 1973-11-09 7-6
2350 Omak vs. Langley, 1A Championship, 1979-12-01 7-6
2351 Capital vs. Olympic, 3A Quarterfinals, 1984-11-16 7-6
2352 Richland vs. Kentridge, 4A Championship, 1981-12-05 7-6
2353 Meridian vs. Forks, 2A Quarterfinals, 2000-11-18 7-6
2354 Shorewood vs. Ferndale, 3A First Round, 1983-11-12 7-6
2355 Concrete vs. La Conner, 2B First Round, 1984-11-10 7-6 (1 OT)
2356 Tenino vs. Woodland, 1A First Round, 1985-11-16 7-6
2357 Cle Elum vs. Onalaska, 1A First Round, 1974-11-08 6-0
2358 Adna vs. Willapa Valley, 2B First Round, 1988-11-11 6-0
2359 Adna vs. Darrington, 2B Quarterfinals, 1988-11-19 6-0
2360 South Bend vs. Willapa Valley, 2B First Round, 2007-11-10 6-0
2361 Crescent vs. Wishkah Valley, 1B First Round, 1994-11-19 6-0
2362 Forks vs. Naches Valley, 1A First Round, 1977-11-12 6-0
2363 Eatonville vs. Toledo, 1A First Round, 1978-11-18 6-0 (1 OT)
2364 Colfax vs. Montesano, 1A Championship, 1981-12-05 6-0
2365 Liberty (Spangle) vs. Ritzville, 2B Semifinals, 1986-11-29 6-0
2366 Cusick vs. Colton, 2B First Round, 1982-11-12 6-0
2367 Arlington vs. Olympia, 3A Semifinals, 1981-11-27 6-0
2368 Willapa Valley vs. La Conner, 2B First Round, 1973-11-10 6-0
2369 Burlington-Edison vs. Shorewood, 3A First Round, 1977-11-11 6-0
2370 Shelton vs. Curtis, 3A Semifinals, 1974-11-15 6-0 (1 OT)
2371 Orcas Island vs. Coulee-Hartline, 2B First Round, 1978-11-18 6-0
2372 Winlock vs. Lynden, 1A Semifinals, 1977-11-18 6-0
2373 North Mason vs. Castle Rock, 1A First Round, 1980-11-14 6-0
2374 Connell vs. Quincy, 2A Quarterfinals, 1998-11-20 6-0
2375 Burlington-Edison vs. Tumwater, 3A Semifinals, 1986-11-27 6-2
2376 DeSales vs. Columbia (Burbank), 1A Quarterfinals, 1984-11-16 6-2
2377 Woodland vs. Port Townsend, 1A First Round, 1984-11-09 6-2
2378 East Valley (Yakima) vs. Carroll, 1A Quarterfinals, 1983-11-18 6-3
2379 Walla Walla vs. Mead, 4A First Round, 1995-11-11 6-3
2380 Puyallup vs. Columbia River, 4A First Round, 1998-11-14 3-0
2381 Lakewood vs. Steilacoom, 1A Quarterfinals, 1983-11-19 3-0
2382 Ingraham vs. Bremerton, 4A Semifinals, 1978-11-24 3-0
2383 Cashmere vs. Ephrata, 1A Quarterfinals, 1985-11-22 3-0
2384 Napavine vs. Kalama, 1A First Round, 2004-11-20 3-0
2385 Gonzaga Prep vs. Kamiakin, 4A Quarterfinals, 1993-11-20 3-0
2386 Snohomish vs. Lewis & Clark, 4A Semifinals, 1978-11-25 3-0 (1 OT)
2387 Rogers (Puyallup) vs. Bishop Blanchet, 4A First Round, 1979-11-09 2-0
2388 Adna vs. Onalaska, 2B Quarterfinals, 1985-11-23 2-0
2389 Freeman vs. Bye, 2B First Round, 1988-11-11 0-0
2390 Columbia-Hunters vs. Bye, 2B First Round, 1988-11-11 0-0